Kūryba tapo verslu
Šiandien Nicholas Sparksas rašo ne tik savo malonumui. Per du dešimtmečius jo paaugliškų laikų pomėgis virto milijoninį pelną duodančiu verslu. Jau parduota daugiau nei 100 milijonų rašytojo knygų kopijų, pagal 11 romanų sukurti filmai.
Kam gi neteko braukti ašaros spėliojant, kaip susiklostys herojų likimai juostose „Žinutė butelyje“ (angl. „Message in a Bottle“, 1999) „Užrašų knygelė“ (angl. „The Notebook“, 2004), „Brangusis Džonai“ (angl. „Dear John“, 2010).
Tačiau šiandien, užsikėlęs kojas ant rašomojo stalo ir pasidėjęs ant jų nešiojamąjį kompiuterį, N. Sparksas galvoja ne tik apie tai, kaip meistriškai sužadinti net giliausiuose skaitytojo širdies kampeliuose tūnančius jausmus. Ne mažiau svarbi užduotis – parašyti taip, kaip scenarijaus autoriams būtų kuo paprasčiau romaną ekranizuoti.
„Kai pagal mano kūrinius nufilmuota tiek daug juostų, nebegaliu rašyti apie tas pačias vietas, negaliu kurti panašių istorijų“, – kūrybos užkulisius atskleidžia rašytojas.
Naujas etapas
Kai kūryba tapo ne tik pomėgiu, bet ir verslu, dingo ir mylima moteris. Mūza, kuri ilgus metus buvo pagrindinė jo įkvėpėja, gerbėja ir ramstis net sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis.
Nicholas ir Cathy susipažino dar studijų metais, baigę universitetą iškart susituokė, susilaukė penkių vaikų (trijų sūnų ir dvynukių mergaičių) ir šeimą puoselėjo ištisus 25 metus. Žinia apie asmeninio gyvenimo pokyčius gerbėjus pasiekė praėjusių metų pradžioje.
„Tai, žinoma, buvo ilgai brandintas ir nelengvas sprendimas. Stengsimės, kad mūsų skyrybos netaptų viešos“, – trumpai gyvenimo pokyčius yra komentavęs rašytojas.
Ir iš tiesų dėl informacijos stokos žiniasklaida neteko progos aprašyti menkiausių poros skyrybų detalių. Žinoma tik tiek, kad N.Sparksas liko gyventi šeimos namuose, o buvusi žmona, kad vaikai galėtų nevaržomai bendrauti su abiem tėvais, visai netoli įsigijo naują būstą...
Plačiau apie meilės romanų autoriaus gyvenimą skaitykite 8-ajame „Ji“ žurnalo numeryje!