2020 02 24

Norintiems susitikti su Pablo Escobaro našle Victoria – reikalavimas pirkti jos knygą

Pirmadienio vakarą Kauno knygyne „Knygų ministerija“ kauniečiai buvo kviečiami į susitikimą su narkotikų barono Pablo Escobaro našle Victoria Eugenia Henao. Viešėdama Lietuvoje ji pristato knygą „Mano laimė ir pragaras su Pablo Eskobaru“. Tiesa, socialiniame tinkle paskelbus apie šį susitikimą kauniečius nustebino sąlygos – susitikimas mokamas, o jo kaina – „Knygų ministerijoje“ įsigyti knygą. „Ji pasirašys tik pas mus įsigytą knygą“, – feisbuke skelbė renginio organizatoriai.
Maria Victoria Henao Vellejo
Pablo Eskobaro našlė pristato savo knygą / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Toks skelbimas netruko sulaukti internautų pajuokų. „Ji pasirašys tik pas mus įsigytą knygą... Kiekvienas įeidamas turės įsigyti knygą... Komunikacija ir sąlygos ateinantiems į knygos pristatymą tarsi iš paties Eskobaro lūpų“, – socialiniame tinkle rašė Inga.

„Ačiū, aš daugiau gyvenime į tą knygyną neisiu. Jei kiekvienas turi įsigyti knygą, tai, ką Lietuvos Respublikoje jau įstatymai nebegalioja. Nereikia išradinėti savų įstatymų“, – rašė Simona.

Ne vienam užkliuvo ir tai, kad pristatoma vieno iš galingiausių ir nuožmiausių narkotikų prekeivių istorijoje žmonos knyga, kurios literatūrinė vertė – abejotina. Todėl internautai kitą kartą susitikimą pasiūlė suorganizuoti su Henriko Daktaro žmona Ramute arba Rima Antonoviene.

Norėjo suvaldyti žmonių srautus

Visgi į susitikimą susirinkę ir kantriai apie 40 minučių vėlavusios viešnios laukę kauniečiai buvo nusiteikę geranoriškai ir, įėję pro duris, suko link prekystalio, kur buvo išdėliotos knygos. Tiesa, ne visi norintys į nedidelę erdvę tilpo – dalis žmonių susitikimą stebėjo už durų, lauke.

Kaip 15min sakė viena iš susitikimo organizatorių, leidyklos atstovė Daiva Sasnauskienė, reikalavimas nusipirkti autorės knygą buvo dėl to, kad taip siekta suvaldyti ateinančių žmonių srautus.

Pasak jos, jei knygyne bus laisvų vietų – tada knygos pirkti nebūtina.

„Be abejo, jei žmogus nori įsigyti knygą, gauti parašą – žinoma, kad tokiam pirmumas. Jei būtų daugiau vietos – galėtų (žmonės eiti) laisvai“, – sakė pašnekovė.

Kalbėdama apie pačią autorę D.Sasnauskienė teigė, jog V.E.Henao ne tik parašė knygą, ji po visų garsių įvykių dabar labai daug rūpinasi ir turi savo fondą moterims, nukentėjusioms nuo smurto.

„Ji skaito paskaitas merginoms, kad jos neįkliūtų į tas pačias situacijas“, – komentavo D.Sasnauskienė.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./D.Sasnauskienė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./D.Sasnauskienė

Daiva: „Tai žmogiškai įdomu“

Į susitikimą atėjusi Daiva sakė, jog visų pirma ji gerbianti drąsius žmones.

„Drąsa yra tai, kad tu papasakoji visą istoriją, kokia ji buvo. Graži ar ne, kraupi ar ne, žiauri, bet ji tuo pasidalina su kitais.

Čia yra žmogus, kuris pasakoja nuo savęs, kuris šitą išgyveno. Žmogiškai įdomu. Taip, žinoma, ir ją pamatyti įdomu.

Jei žmogus ryžosi atvažiuoti iš kažkur, tai norisi pasinaudoti proga ir pamatyti. Teisti ar vertinti nereikia. Tiesiog tai yra žmogus“, – kalbėjo kaunietė.

Daivos teigimu, ponia Victoria visų pirma yra įdomi kaip asmenybė, o pačią knygą, pasak moters, ji galės vertinti tada, kai ją perskaitys.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Pablo Eskobaro našlė pristato savo knygą
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Pablo Eskobaro našlė pristato savo knygą

Į susitikimą atėjo antrą kartą

Kita kauniečių pora – Reda ir Rokas – įsigijo vieną knygą. „Nes mes šeima, tai mums nereikia dviejų. Aš esu skaičiusiu interviu su ja, apie jos gyvenimą, ir kaip vaikus augino, ir kaip šventes šventė. Vyras pasakė, kad bus toks renginys, tai ir atėjome“, – kalbėjo Reda.

Kaunietė Lina į susitikimą su šia rašytoja ateina jau antrą kartą, mat ji lankėsi ir Vilniaus knygų mugėje.

„Atėjau dar kartą, kad būtų mažiau žmonių, kad nebūtų tokios minios, kad būtų artimesnis ryšys.

Knygą pirkau Vilniuje, dabar sutariau, kad nereikės pirkti, atnešiau tik atviruką, kurį norėčiau įteikti, su linkėjimais iš Lietuvos“, – kalbėjo Lina.

Paklausta, kaip vertina tai, jog savo kūrybą pristato narkobarono žmona ir dėl to sulaukiama įvairių nuomonių, Lina sakė, negalima sieti dviejų žmonių į vieną.

„Ji yra moteris, taip, nusikaltėlio žmona – galima taip pasakyti, ji pasirinko tokį gyvenimą. Čia iš vienos pusės. Bet iš kitos pusės, tai yra tarsi labai nesėkmingas pasirinkimas – moteris daug patyrė, daug išgyveno, turėjo slapstytis, apsaugoti vaikus.

Aš jos nesmerkiu, nes mes nežinome, kaip mums gali nutikti. Aš manau, kad kaip ji sakė, ji buvo vaikas, naivi ir visko iki galo nežinojo. Tad ar verta teisti už tai?“ – svarstė Lina.

Kaunietė sako, kad autorės knygas visų pirma vertinta kaip biografinę literatūrą, kur ji pasakoja apie savo gyvenimą.

Klausimas autorei, ar ji vartojo narkotikus

Pavargusi nuo dėmesio ir žmonių klausimų. Tokia pasirodė Victoria Eugenia Henao, į klausimus atsakinėjusi trumpai, o pats susitikimas tęsėsi apie pusvalandį. Vėliau visi norintys su viešnia suskubo fotografuotis bei laukti jos autografų.

Kauniečiai autorės teiravosi daugybės dalykų: ar ji patyrė vyro smurtą, ar pati yra vartojusi narkotikus, ar vyras klausydavo jos nuomonės, ko jos gyvenime buvo daugiau – laimės ar pragaro.

Į visus klausimus autorė atsakė trumpai, taip pat ji akcentavo, kad Kolumbijoje visgi moters nuomonė šeimoje nėra vertinama.

V.E.Henao taip pat teigė, kad kuo jaunesniame amžiuje vaikus reiktų šviesti apie narkotikų žalą.

„Mano gyvenime buvo maždaug ketveri metai gero laiko, o visa kita – kančia.

Aš neįsivaizdavau, kad man tiek teks patirti ir keliauti, kai parašiau šią knygą. Visus kviečiu patirti gyvenimą, o ne švaistyti jį.

Rašydama knygą pati susidūriau su savo gyvenimu, kurio pati net nežinojau esant. Iš naujo patyriau savo gyvenimą“, – kauniečiams kalbėjo Pablo Escobaro našlė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis