- Supraskite savo mokymosi tikslą: kodėl man reikia mokytis? Kodėl aš tai darau? Skatinti save mokytis galima dėl įvairių priežasčių, tarkim, dėl perspektyvios karjeros, paties proceso ar prievolės. Idealiausias variantas, jei suderintumėte „reikia“ ir „noriu“.
-
Daugelis ruošiasi: susitvarko stalą, susidėlioja priemones, eiliškumą ir t. t. Iš tiesų turite iš karto pradėti mechaniškai mokytis.
- Atsiribokite nuo aplinkos. Jeigu mokotės – susikoncentruokite išjungdami jums svarbius dirgiklius, pavyzdžiui, išjunkite mobilų telefoną, feisbuko tinklą ar el. paštą. Jūs turite atpalaiduoti smegenis ir nesijaudinti dėl atsiųstų laiškų ar žinučių.
- Nesiruoškite mokymosi procesui, o mokykitės. Daugelis ruošiasi: susitvarko stalą, susidėlioja priemones, eiliškumą ir t. t. Iš tiesų turite iš karto pradėti mechaniškai mokytis. Žmogaus centrinė nervų sistema labai greitai koncentruojasi, tai svarbu, tad nešvaistykite laiko veltui.
- Supaprastinkite informaciją, ką turite išmokti. Atsirinkite, kas yra jums yra svarbu, susidėkite esminius taškus ir šią susistemintą informaciją mokykitės atmintinai. Šis mokymosi būdas yra užmirštas, nors tai yra „maistas“ smegenims.
- Mokykitės vieną kartą. Atsirinkę esminę informaciją turite „iškalti“ ją vieną kartą ir visiems laikams.
- Nedarykite klaidų. Jeigu mokotės ir kartojate klaidas – mokykitės iš naujo. Mokymosi procesas tenkins jus, kai nebebus kur suklysti. Kai pakartosite informaciją be klaidų, užfiksuokite ir mokykitės toliau.
- Tikėkite tuo, ką darote. Motyvuokite save: jei kiti gali išmokti – galite ir jūs. Pasidžiaukite tarpiniais rezultatais, nes pasiekimai ir teigiamos emocijos skatins jus judėti toliau.
Išbandykite šias paprastas priemones, pritaikykite paprastus patarimus savo kasdienybėje. Mokytis niekada nevėlu – svarbiausia noras.