„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 10 16

Norite tausoti mėgstamus drabužius? Išmokite juos skalbti

Prisimenate karikatūrą, siūlančią valyti kašmyro megztinius sausuoju būdu arba... nunešti juos mamai – ji žinos, ką daryti? Ką sugeba mama, galime ir mes! Ir taip, šiais laikais skalbti irgi reikia mokėti – ypač jei norime apsaugoti kašmyro megztinius ir šilkines palaidines.
Skalbimas
Skalbimas / Vida Press nuotr.

1. Netrinkite per stipriai 

Tai suerzina pirštų odą, gali stipriau įtrinti dėmę į audinį ir net mechaniškai jam pakenkti. Čia reikia ne jėgos, o sumanumo. Pirmiausia – pasirūpinkite išnaikinti dėmę kuo greičiau – efektas bus didesnis. Kaip kempinėlę galima naudoti kosmetinės vatos gabaliuką – jis tikrai nenudažys audinio. Pirmoji greitosios pagalbos priemonė – tulžies muilas. Nenaudokite itin karšto vandens, veikite atsargiai, o jei audinys itin delikatus, patikrinkite, ar valymo priemonė nekenkia spalvai.     

2. Nepadauginkite skalbiklių 

Tai neekologiška, priemonės perteklius gali kaip reikiant neišsiskalauti ir dirginti odą. Iš tiesų neretai pakanka pusės rekomenduojamo skalbimo priemonės kiekio (pabandykite, jei pasirodys, kad rezultatas jūsų netenkina, kitąkart įpilsite daugiau). Tik jei vanduo itin kietas, miltelių ar skalbiklio gali prireikti daugiau, todėl a) patikrinkite vandens kietumą; b) paskaitykite skalbiklio instrukciją; c) įpraskite pilti skystą skalbiklį tiesiai į būgną. Ir nepiktnaudžiaukite balikliu.  

Vida Press nuotr./Skalbimas
Vida Press nuotr.

3. Nepamirškite užsegti ir atsegti... 

...užsegti – užtrauktukus, atsegti – sagas. Aštrūs užtrauktuko kraštai gali suplėšyti ir drabužį, ir jo kaimynus, ir pats užtrauktukas gali būti sugadintas. O štai užsegtos sagos gali suplėšyti kilputes ir pačios išplyšti. Todėl jų geriau nesegti. Visais atvejais prieš skalbiant rekomenduojame išversti drabužį. O delikataus audinio ar verpalų daiktus bei smulkius aksesuarus išvis verta skalbti specialiame maišelyje. Net kojinės niekur neišbėgios, o liemenėlės nepames lankelių. 

4. Nesusikurkite mitų apie skalbyklę

Kuo ilgiau laikysite skalbyklę neiškrautą, tuo labiau viskas bus sulamdyta.

Šitam agregatui nereikia pailsėti tarp ciklų. Atvirkščiai, kraudamos skalbinius antrą ar trečią kartą iš eilės, sutaupysite elektros energijos. Neperkraukite būgno ir nelankstykite dedamos patalynės ir rankšluosčių. Kai tik skalbimo ar (ir) džiovinimo ciklas bus baigtas, iškart išimkite daiktus, gerai išpurtykite, išlyginkite ranka ir – jei reikia – baikite džiovinti arba leiskite atvėsti ir dėkite į spintą. Neatidėliokite – kuo ilgiau laikysite skalbyklę neiškrautą, tuo labiau viskas bus sulamdyta. 

Vida Press nuotr./Moteris džiausto skalbinius
Vida Press nuotr.

5. Nepamirškite išvalyti 

Skalbyklė ilgiau tarnaus, jei ja pasirūpinsite. Būgnas ir taip lieka paprastai švarus, tačiau bent kas antrą skalbimą išvalykite tarpą tarp gumų (radiniai gali nemaloniai nustebinti), stiklinę dalį nuvalykite ir nublizginkite, reguliariai patikrinkite filtrą ir kitas dalis, kaip rekomenduoja instrukcija. Apskritai instrukciją skaityti ir ja vadovautis – verta.  Technika darosi vis išmanesnė, todėl ir frazę, kad naudojimosi vadovus atsiverčia tik bailiai, metas išsiųsti į istorijos šiukšlyną. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs