Pagrindiniai patarimai ir gudrybės
Šventiškai papuoštas kalėdinis vaišių stalas – svarbiausias Kalėdų atributas 40 proc. šalies gyventojų, rodo apklausa. Interjero dizainerė dalijasi patarimais, kaip puošniai ir stilingai padengti šventinį vaišių stalą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Tačiau kaip išsirinkti sau tinkamą stilių iš daugybės galimų bei ką padaryti, kad šventinis stalas ne tik padarytų įspūdį namiškiams, bet ir dailiai įsilietų į namų interjerą?
„Svarbiausia taisyklė – šventinio stalo stilius, spalvų paletė ir papuošimai turi derėti prie bendro kambario interjero: visa tai turi arba atitikti esamą stilių, arba jį papildyti. Pavyzdžiui, galite naudoti tuos pačius šventinius papuošimus ir Kalėdų eglutei, ir šventiniam stalui. Kėdes paminkštinkite derančių spalvų pagalvėlėmis, pasirūpinkite šventiškai nuteikiančiu ir jaukumo namams teikiančiu apšvietimu”, – sako Ikea interjero dizainerė Kristina Sutkienė.
Interjero dizainerė taip pat ragina nepamiršti, kad, norint dailiai padengti stalą, nebūtina pulti visko pirkti naujai. Pasak jos, galima drąsiai naudoti tai, kas jau yra namuose, net jei indai skirtingi. Darnos bendram vaizdui galima suteikti dekoracijomis. „Stalo centre įkurdinkite pagrindinę puošmeną – tai bus svarbiausias šventinis stalo akcentas. Pavyzdžiui, tai galėtų būti maža puošta kalėdinė eglutė su LED lemputėmis. Lėkštėms papuošti rinkitės to paties stiliaus detales kaip pagrindinio stalo akcento. Po šventės šie nedidukai lėkščių papuošimai galės likti prisiminimui svečiams, šeimos nariams“, – pataria interjero dizainerė.
Interjero dizainerė atkreipia dėmesį į dar vieną svarbų dalyką, kurio nevalia pamiršti dengiant stalą. Norint, kad jis atrodytų gražus ir tvarkingas, nereikėtų ant jo sudėti viso pasiruošto maisto – geriau palikti pakankamai erdvės papuošimams – lai atsiskleidžia visu gražumu. Jei trūksta vietos, atsargines lėkštes, arbatinuką ir net kai kuriuos patiekalus patogu ir praktiška susidėti ant vežimėlio.
Pagaliau, kad stalas atrodytų tikrai pakiliai ir kurtų šventišką nuotaiką, reikėtų nepamiršti įžiebti lempučių girliandų ir žvakių.
Įkvėpimo pataria semtis iš gamtos
Norint papuošti stalą miško tema, įkvėpimas bei pagrindiniai akcentai turėtų ateiti iš gamtos: tai įvairios augalų šakelės, kankorėžiai. Pavyzdžiui, pagrindinė stalo puošmena gali būti eglės ar kito spygliuočio šaka, o lėkštėms papuošti galima rinktis kankorėžius.
Kad vaizdas būtų vientisas ir darnus, rinkitės natūralius tonus, žemės spalvas, pavyzdžiui, žalią. Tekstilė, kaip antai stalo kilimėliai ar takeliai, gali būti ryškesnių raštų, indai – paprasto dizaino, balti ar pastelinių spalvų, o šventišką nuotaiką galite kurti pridėdami aukso spalvos ar kitų įmantresnių akcentų, uždegdami LED dekoracijų.
Taip papuoštas stalas derės prie daugelio interjero stilių, bet labiausiai – prie modernaus.
Vertinantiems tradicinį kalėdinį stilių
Norite, kad Kalėdos dvelktų jaukia kaimiška atmosfera ir primintų Kalėdas sodyboje pas senelius? Nostalgija, kaip ir gilios Kalėdų tradicijos, gali suteikti nepakartojamo įkvėpimo kalėdinio stalo puošimui.
Taip atrodantį šventinį stalą padės sukurti tokie tradiciniai šventiniai ornamentai kaip linijos, rombai ar augalų motyvai ir tradicinės Kalėdų spalvos – raudona ir balta. Derinkite šiuos elementus su natūraliomis gamtinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, šiaudais, medžių šakelėmis, kitomis medienos detalėmis. Kuriant tokį stilių puikiai derės rankų darbo dirbiniai.
Taip padengtas stalas darniai įsilies į labiau tradicinio stiliaus interjerą, bet patiks ir tiems, kurie pasiilgo Kalėdų šventimo kaime, sodyboje ar gamtoje.
Mėgstantiems drąsius sprendimus
Interjero dizainerė pademonstravo, kaip galėtų atrodyti šventinis stalas dviem asmenims, Kalėdas švenčiantiems miesto namuose. Ši idėja turėtų patikti mėgstantiems švęsti ryškiai, norintiems Kalėdas sutikti išskirtinėje, originalioje aplinkoje.
„Padaryti ką nors ne taip – neįmanoma. Pagrindinė mintis – šventinį stalą užpildyti panaudojant kelis to paties stiliaus objektus. Kadangi stalas dengiamas tik dviem, pusę stalo erdvės galima skirti ypatingiems, neįprastiems daiktams ir objektams. Kad bendras vaizdas būtų harmoningas, patartina iš anksto apsispręsti dėl jungiamosios stalo temos: galbūt tai bus kalėdinė eglutė, o gal kokia nors konkreti spalva ar medžiaga, pavyzdžiui, veidrodiniai akcentai,“ – sako interjero dizainerė.
Kas pasakė, kad veidrodžių negalima naudoti kaip stalo kilimėlių? Lempučių girliandų atspindžiai veidrodyje kuria tikrą magiją. Interjero dizainerė pataria rinktis tokias dekoracijas, kurias būtų galima pritaikyti įvairioje aplinkoje ir įvairiomis progomis, o po šventės – dar ir panaudoti praktiškai. Tokio stiliaus sprendimai labiausiai tiks moderniame interjere.
Elegantiška Kalėdų vakarienė
Tie, kuriems patiktų elegantiškas, spindintis Kalėdų stalas, turėtų atminti vieną svarbią taisyklę – mažiau yra daugiau. Patartina rinktis aiškiomis lygiomis linijomis margintą tekstilę, kontrastuojančias spalvas, pavyzdžiui, šviesius tonus derinti su ruda ar juoda spalvomis. Spindesio galėtų suteikti sidabriniai ar auksiniai akcentai. Klasikinis juodos ir baltos spalvų derinys visada atrodo elegantiškai, o auksu žėrinčios detalės suteikia pakilumo, šventiškumo.
Tokio stiliaus šventinis stalas tiks moderniame interjere, puikiai atrodys didesnėje erdvėje.
Paprastai, bet skoningai
Neoficialaus, paprasto stiliaus šventinis stalas dailiai atrodys praktiškai bet kurioje erdvėje ir puikiai tiks šeimoms su vaikais. Daug spalvų, bet nieko sudėtingo.
Pagrindinė mintis – šventinis akcentas stalo centre, atliksiantis ir puošybos elemento, ir praktinę funkciją. Tai galėtų būti, pavyzdžiui, padėklas su prieskoniais, arbatinuku ar pan., papuoštas žiemiškomis detalėmis. Naudokite šviesių spalvų arba raštuotą tekstilę, neįmantraus dizaino indus, metalizuotus dekoro elementus.
Kitos dekoracijos turėtų būti ryškesnės, labiau pastebimos, tačiau pagamintos iš panašiai atrodančių medžiagų. Čia puikiai derėtų tamsesni tonai, pavyzdžiui, pilka, juoda, vyšninė ar tamsiai žalia. Pateiktame pavyzdyje pasirinktos auksinės bei žalios spalvų detalės. Žinoma, galima rinktis ir gyvybingesnius tonus, pavyzdžiui, raudonus ar oranžinius, ryškesnius grafinius elementus.