Į nealkoholinį alų ir vyną dažnai žiūrima įtariai. Tokio pat paniekinimo dažnai sulaukia ir kokteiliai be alkoholio. Turbūt ne veltui net jų pavadinimas anglų kalba yra mocktails, kuris sudarytas iš dviejų žodžių: mock – „šaipytis, pamėgdžioti“ ir cocktails – „kokteiliai“. Tačiau juk geriausia jų dalis dažniausiai yra skonis, o ne į sudėtį įeinantis alkoholis. Be to, vasarą dažniausiai norisi tik atsigaivinti, o ne apsvaigti. Išbandykite šiuos klasikinius kokteilius be alkoholio ir galbūt pakeisite savo nuomonę...
► Kitokia sangrija (Non-Alcoholic Sangria)
Daug kam geriausia dalis sangrijoje yra ne ten esantis vynas, o šviežių ir prisirpusių vaisių gabaliukai, kuriais galima mėgautis ir be dėl individualių priežasčių nepageidaujamo alkoholio poveikio. Remkitės bet kuriuo patikusiu sangrijos receptu ir koreguokite jį pagal pageidavimus, t. y. rinkitės norimus ir turimus vaisius, o ne aklai sekite receptu. Vyną keiskite atvėsintos juodosios arbatos ir granatų sulčių mišiniu, kuris bus saldžiarūgštis ir turės patrauklią vyno spalvą. Arbata dar turės šiek tiek kofeino, kuris stimuliuos ir gaivins. Galite įpilti ir šiek tiek šviežiai spaustų apelsinų sulčių. Štai ir pasigaminote gėrimą, kuriuo gali mėgautis ir suaugusieji ir vaikai.
Fotolia nuotr. / Sangrija |
► „Nekaltoji Mimoza“ (Non-Alcoholic Mimosa)
„Mimoza“ yra visiems puikiai žinomas kokteilis, gaminamas iš putojančio vyno ir apelsinų sulčių. Labai panašų skonį gausite ir apelsinų sultis sumaišę su imbieriniu limonadu, dar žinomu kaip Ginger ale. Jei nerandate tokio pirkti, galite lengvai pasigaminti namie iš 2 dalių imbiero sirupo, 1 dalies žaliųjų citrinų sulčių ir 3 dalių gazuoto vandens. Kokteilį pagardinkite apelsino ar citrinos griežinėliu.
► Anansų kokteilis kitaip (Virgin Pina Colada)
Šis kokteilis be alkoholio beveik visai nesiskirs nuo originalo, jei gaminsite jį iš trijų dalių ananasų sulčių ir ketvirtadalio kokosų pieno kremo (panašus į kokosų pieną produktas, tik tirštesnis). Būtinai pridėkite ledukų. Skonio nepagadins, o tik pagerins šviežio ananaso gabalėliai.
Fotolia nuotr. / Pina kolada |
► „Nekalta kruvinoji Merė“ (Virgin Bloody Mary)
Maisto smulkintuvu sutrinkite pomidorus, įpilkite truputį citrinų sulčių, įdėkite aitriųjų paprikų gabalėlių, šiek tiek krienų, Vusterio (Worcestershire) padažo, žiupsnelį cukraus, druskos ir pipirų. Dar kartą viską suplakite ir gerai atšaldykite. Puoškite petražolių šakele ar juodosiomis alyvuogėmis. Puikiai tiks ir kaip aperityvas prieš vakarienę.
Fotolia nuotr. / „Nekalta kruvinoji Merė“ |
► Imbierinis „Džiulepas“ (Ginger Mint Julep)
Viena iš klasikinio kokteilio Mint Julep versijų taip pat gali būti nealkoholinė. Sumaišykite ledo kubelius, mėtų sirupą ir imbierinį limonadą. Patiekite taurėje ir papuoškite mėtų lapeliais.
Fotolia nuotr. / Imbierinis „Džiulepas“ |
► Cosmopolitan be degtinės (Cosmo Mocktail)
Nealkoholinį kokteilio Cosmopolitan „pusbrolį“ paruošite iš apelsinų ar citrinų skonio limonado ir spanguolių sulčių, taip pat trupučio žaliosios citrinos sulčių. Suplakite ir patiekite martinio taurėse, papuoškite citrinos griežinėliu.
Fotolia nuotr. / Cosmopolitan kokteilis |
► Šaltoji Long Ailendo arbata (Non-Alcoholic Long Island Iced Tea)
Šį klasikinį ilgai geriamą kokteilį be alkoholio pagaminsite iš Coca-Colos, gazuoto vandens, atvėsintos nesaldintos juodosios arbatos, šiek tiek citrinos sulčių ir griežinėlio citrinos papuošti. Esminis skirtumas – originaliame recepte nėra nė kvapo arbatos. Na, o kopijoje nerasite alkoholio, tačiau jis puikiai numalšins troškulį.
Fotolia nuotr. / Šaltoji Long Ailendo arbata |
Tekstas Linos Tuskėnaitės