Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 05 30

Nutukę gyvūnai: kas jiems gali padėti?

Nutukimo epidemija liečia ne tik žmones, bet ir gyvūnus. Pavyzdžiui, JAV bent pusė gyvūnų kamuojasi dėl antsvorio problemų, rašoma rd.com.
Katė
Katė / Vida Press nuotr.

Dažniausiai savo augintinius žmonės nutukina iš per didelės meilės, noro palepinti, per mažo fizinio aktyvumo. Todėl prieš duodami dar vieną skanėstą savo šuniui ar katei pagalvokite – ar nedarote jam meškos paslaugos?

Nutukę augintiniai lygiai taip pat kaip ir žmonės kenčia nuo nutukimo sukeltų padarinių, pavyzdžiui, diabeto, sąnarių problemų, vėžio, padidėjusio kraujospūdžio, inkstų ligų. Natūralu, kad dėl nutukimo trumpėja ir mylimo augintinio gyvenimo trukmė.

Svarbus patarimas: prieš imdamiesi veiksmų, visada pasitarkite su specialistu, kuris jums pasakys, kiek augintinis turi sverti, kas jam gali padėti. Būtina laikytis veterinaro sudaryto plano, kad augintinis atgautų formas, be to, nerekomenduojama daryti staigių pokyčių – katės ir šunys turi priprasti prie pasikeitusio gyvenimo režimo.

Štai kokiais patarimais dalijamasi rd.com:

Jokių maisto likučių

Atpraskite augintinį šerti likučiais nuo stalo – taip darote jam blogą įtaką: gyvūnas prie stalo visada prašys maisto, o duodami jam likučius jūs tiksliai nežinosite, kiek jis suvalgo. Vadinasi, negalėsite kontroliuoti jo suvalgomo maisto kiekio. Kitas dalykas – ar visada maisto likučiai yra tinkamas maistas jūsų mylimam augintiniui? Štai veterinarė V.Jarulė sako, kad „Gyvūnų augintinių nutukimas tapo sparčiai auganti sveikatos problema, kuriai žmonės skiria nepakankamai dėmesio ir nepaiso pasekmių. Augintiniai, gaunantys maistą nuo stalo ir gaunantys daug skanėstų, patenka į padidintos rizikos grupę nutukimui.“ Kaip išsirinkti maistą ir ką reikia žinoti, skaitykite straipsnyje Veterinarė V.Jarulė – apie gyvūnų ėdalą gaubiančius mitus: kas gali pražudyti jūsų augintinį?

Pasikalbėkite su veterinaru

Reguliariai lankykitės pas specialistą, jeigu jums atrodo, kad augintinis valgo per daug, priaugo svorio, sunkiau juda. Tam, kad žinotumėte, kaip padėti savo gyvūnui, turite pasitarti su specialistu. Venkite saviveiklos – tik veterinaras gali pasakyti, kiek augintinis turi sverti ir kiek kilokalorijų suvartoti per dieną.

Judėkite

Sugalvokite įvairiausių pramogų ir žaidimų, kurie privers pajudėti jūsų šunį ir katę: eikite pasivaikščioti į mišką ar parką su šunimi, įsigykite žaislų, kurie skatina fizinę kačių veiklą. Trumpai tariant, turite sukurti tokią aplinką savo augintiniams, kad jie būtų priversti judėti, žaisti, o ne tik gulėti, miegoti ir valgyti.

Vietoj skanėstų – daržovės

Kačių ir šunų skanėstai – gana kaloringi, todėl jeigu augintinis kenčia nuo nutukimo ir jo padarinių, pabandykite į mitybą įtraukti šviežių daržovių. Rašoma, kad šunims ir katėms gali tikti salierai, morkos ir pan. Tiesa, pasitarkite su veterinaru, ar toks būdas iš tikrųjų tinkamas augintiniui.

Maisto porcijos – nenuolaidžiaukite

Po pokalbio su veterinaru ir augintinio apžiūros, išsiaiškinkite, kiek per dieną katė ir šuo gali suvalgyti, koks maistas jam tinkamiausias. Laikykitės nurodymų ir nelepinkite savo augintinio papildoma porcija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai