Šie ir daugelis kitų prietarų mums nėra svetimi, tačiau ar tikrai tokios apsisaugojimo priemonės gali būti veiksmingos? Mokslininkai sako, kad gali. Bent jau tokie tyrimo rezultatai buvo publikuoti „Eksperimentinės psichologijos“ žurnale (Journal of Experimental Psychology).
Taigi, fizinė veikla gali padėti ištrinti iš mūsų pasąmonės blogų įvykių vaizdinius ar bent jau sumažinti tikimybę, kad nutiks tai, ko nelaukiame. Trumpai tariant, laurus šiuo atveju galime skirti mūsų pasąmonės galioms ir vaizduotei.
Mokslininkai teigia, kad žmonės labiausiai tiki, jog tikrai nutiks kažkas blogo tuomet, kai pamato, jų nuomone, blogį nešantį ženklą. Nervindamiesi ir kurdami siaubingų įvykių scenarijus neretai jie iš tikrųjų sau pakenkia, todėl, tyrėjų nuomone, tam tikras ritualas, kad ir nusispjovimas triskart per kairįjį petį, juos nuramina ir išlaisvina iš slegiančių minčių gniaužtų. Tiksliau, žmonės mano tokiu būdu nustumiantys nuo savęs visas negandas ir nelaimes.
Tyrėjai iš „Chicago Booth School of Business“ universiteto tikina, kad veiksmai, kurie atliekami su tam tikra jėga nuo savo kūno, esą patys efektyviausi norint išvengti bėdų. Šio tyrimo autorė Jane Risen sako, kad ne visi veiksmai, kuriuos vedami prietarų atliekame, yra vienodai veiksmingi. O štai nustumdami nuo savęs įsivaizduojamas nelaimes galime pasiekti puikių rezultatų. Kad ir ką galvotumėte, jau geriau atlikti tam tikrą ritualą ir jaustis saugiai, nei eikvoti energiją negatyvioms mintims ir baimėms...