Užsienyje šunų laiminimas – populiarus
Renginys, kai panevėžiečiai kviečiami į bažnyčią atvykti su savo augintiniais, buvo surengtas pirmą kartą. Tai įvyko klebono dr. Romualdo Zdanio iniciatyva. Sekmadienio popietę bažnyčios šventorių užpūdo įvairiausių veislių šunys bei katės.
Anot klebono, tokia praktika, kai į bažnyčią kviečiami žmonės su savo augintiniais, yra taikoma daugelyje pasaulio šalių.
Esu užaugęs vienkiemyje, ūkininkų šeimoje, todėl su gyvūnėliais esu pažįstamas nuo mažens.
„Keturkojų laiminimas yra gana populiarus reiškinys kitose katalikiškose šalyse. Pavyzdžiui Filipinuose tai yra daroma masiškai. Tai susiję su Šv.Pranciškumi, kuris yra laikomas gyvūnų globėju, todėl ši diena ir vadinama gyvūnų diena. Apie tokią idėją pagalvojau todėl, kad myliu gyvūnus. Esu užaugęs vienkiemyje, ūkininkų šeimoje, todėl su gyvūnėliais esu pažįstamas nuo mažens.
Dar studijuojant Romoje tekdavo dalyvauti mišiose, kur kartą per mėnesį kunigas į bažnyčią leisdavo žmonėms ateiti su savo gyvūnėliais. Kita priežastis – noras kažkokiu kitokiu būdu žmones paraginti susimąstyti, kad mes nesame vieni šioje žemėje. Šalia mūsų yra gyvūnai, visa kita gamta, kurią reikia gerbti ir taikiai sugyventi. Gyvūnus galima laiminti. Jie yra šalia mūsų ir turi tokias pačias teises į gyvenimą kaip ir mes, žmonės“, – sakė kunigas dr. R.Zdanys.
Gyvūnams – nominacijos, žmonėms – „Šuns malda“
Renginio metu klebonas dr. R.Zdanys neapsiribojo vien gyvūnų laiminimu. Dvasininko ir kitų kunigų iniciatyva buvo surengtas konkursas, kuriame keturkojai galėjo varžytis dėl gražiausio, paklusniausio, juokingiausio, ištikimiausio ir protingiausio gyvūno nominacijų. Taip pat buvo renkama ir gražiausia gyvūno nuotrauka bei geriausias šeimininkas.
Tai šventė ne tik patiems dalyviams, bet ir visiems, kas sekmadienį užsuko į bažnyčią.
„Pakvietėme renginių vedėją, su kuriuo bendradarbiaujame ir padarėme nominacijų šventę. Patys nupirkome taures, paruošėme diplomus. Tai šventė ne tik patiems dalyviams, bet ir visiems, kas sekmadienį užsuko į bažnyčią.
Per mišias dalis pamokymų ir buvo būtent apie gamtą ir gyvūniją, apie pagarbą gyvūnams, apie tai, kad artėja žiema ir reikia tinkamai pasirūpinti šuniukų būdomis. Dalinome kiekvienam parapijiečiui, o jų buvo apie 3000, skrajutes. Vienoje jos pusėje buvo „Šuns malda“, pagal šveicarų rašytojo Pjero Skanzianio kūrinį, kitoje – instrukcija, kaip paruošti šuns būdą žiemai“, – sakė dr.R.Zdanys.
Klebonas patikino, kad tokios šventės ateityje taps tradicija ir Šv.Pranciškaus diena panašiai bus minima kasmet. Kunigo teigimu, priminti žmonėms apie gyvūnų gerovės svarbą bus bandoma ir prieš didžiąsias metų šventes.
„Šiemet, kai prieš Šv.Kalėdas lankysime parapijiečių namus, visiems kunigams pasakysiu, kad pirmiausia patikrintų augintinių gyvenimo sąlygas“, – pasakojo kunigas R.Zdanys.
Šuo nakvojo prieglaudoje
Pats kunigas taip pat augina spanielį – šešerių metų Princą. Po dviejų savaičių su šiuo augintiniu apsigyvens ir Princo atžala. Tiesa, R.Zdanys prisiminė, kad jam kartą teko sunerimti dėl savo augintinio likimo, mat jis ėmė ir dingo iš namų.
„Pernai dingo mano Princas tiesiai iš kiemo. Užėjo ruja. Neradau jo niekur. Kažkokie žmonės prie centrinės turgavietės jį rado ir nuvežė į Gyvūnų globos draugiją. Jis ten ir praleido naktį. Daugiau pasprukęs jau nebebuvo“, – nuotykius prisiminė klebonas.
Ieškojo naujų šeimininkų
Bažnyčios šventoriuje vykusiame renginyje sudalyvavo ir Panevėžio gyvūnų globos draugijos savanoriai.
Jie ne tik rinko aukas beglobiams gyvūnams, bet ir kvietė žmones priglausti keturkojį. Šventės metu naujus šeimininkus surado du šuniukai ir du kačiukai.
Beje, Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė pasidžiaugė, kad namus surado ir šuniukas perpjauta gerkle, kuris buvo atimtas iš Glitėnuose gyvenančios stikliuko mėgėjos.