Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 01 25

Paprasti patarimai, kad būtumėte produktyvesni

Tam, kad taptumėte produktyvesni, nebūtina kardinaliai keisti savo gyvenimo būdo. Keli patarimai jums padės atrasti savyje slypinčias galias, rašoma lifehacker.ru.
Patinkantis darbas
Patinkantis darbas / Vida Press nuotr.
Temos: 2 Psichologija Darbas

Klausykitės muzikos

Žinoma, muzika gali ir atitraukti, kai esate labai susitelkę į darbą, vykdote sudėtingas užduotis. Tačiau tyrimai atskleidžia, kad ramios ar jums žinomos muzikos klausymas gali palengvinti monotoniško, pasikartojančio darbo įvykdymą, padėti atitrūkti nuo biuro triukšmo, kolegų pokalbių. Taip pat teigiama, kad vos 15 minučių muzikos gerina nuotaiką ir skatina kūrybiškumą.

Susitvarkykite darbo vietą, tačiau nepalikite jos tuščios

Užverstas įvairiais daiktais ir popieriais stalas jums neleis dirbti, na, o jeigu jis bus visiškai tuščias – neliks vietos motyvacijai ir kūrybingumui. „Trello“ įkūrėjas Michaelas Pryoras tikina, jog ant stalo visiškai pakanka trijų daiktų – jis pats laiko šeimos nuotrauką ir kompiuterį.

Planuokite laisvą laiką

Daugelis įpratę laikytis režimo, ir tai nėra blogai. Tačiau kai diena suplanuota iki minučių, nelieka laiko kūrybiškumui, idėjų generavimui ar tiesiog atsipūtimui. Bent 30 laisvų minučių gali padaryti tikrus stebuklus.

Sudarykite darbų sąrašus dienos pabaigoje

Dažnai ryte mes didelę laiko dalį praleidžiame planuodami, nuo ko pradėti darbus. Todėl visai pravartu planą susidėlioti darbo dienos pabaigoje, kad iš ryto galėtume pradėti produktyviai dirbti. Parašę bent kelis svarbiausius darbus, jūs žinosite, ko griebtis, ir nesiblaškysite.

Maksimaliai išnaudokite laiką, kai esate labai produktyvūs

Greičiausiai kiekvienas turi laiko tarpą, kai gali kalnus nuversti. Todėl identifikuokite šį laiką ir stenkitės jį išnaudoti kaip įmanoma maksimaliau. Pavyzdžiui, jums lengviau dirbti pirmoje dienos pusėje? Ateikite į darbą anksčiau, kai darbo krūvis labai didelis, – taip viską įveiksite lengviau.

Sudarykite darbų sąrašą, kuriems nereikia daug energijos

Neįmanoma visą laiką dirbti šimtu procentu – kažkada ateina laikas, kai mūsų darbingumas krenta, arba mums yra sunku susikaupti. Todėl tokiems atvejams labai gerai turėti darbų sąrašą, kuriems nereikia itin daug energijos ar pastangų, pavyzdžiui, galite tikrinti elektroninį paštą, atsakyti į laiškus, suvesti informaciją ir atlikti kitą techninį darbą.

Turėkite ritualą, kuris padės jums susitelkti darbui

Turėkite tam tikrus ritualus ar veiklas, kurios padės jums susitelkti į darbus, pasijausti savimi pasitikinčiais. Tai gali būti bet kas – jogos poza, stalo sutvarkymas, mėgstamas desertas...

Leiskite smegenims dirbti autopilotu

Pavyzdžiui, kai kurie itin produktyvūs žmonės, pasiekę didelės sėkmės, nešioja tokio paties stiliaus drabužius visą laiką. Tarkime, šviesaus atminimo Steve'o Jobso pavyzdys. Tai gali atrodyti neįdomu ir niekaip nesusiję su sėkme, tačiau atmetus mintis, ką rengtis kiekvieną dieną, jūs natūraliai galite tapti produktyvesni, kadangi lieka laiko kitoms mintims.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl turtuoliai dėvi tuos pačius drabužius kiekvieną dieną?

Stenkitės, bet nepersistenkite

Noras viską atlikti tobulai, perfekcionizmo poreikis – tikras produktyvumo priešas. Pagalvokite, kaip dažnai laiką leidžiate tobulindami iš esmės nesvarbias detales? Įvertinkite tai, ką padarėte, kiek pasiekėte, ir netrypčiodami vienoje vietoje judėkite į priekį imdamiesi kitų darbų.

Sujunkite kelis teigiamus įpročius

Pavyzdžiui, norite sudaryti dienos planą, tačiau ryte esate įpratę tikrinti paštą? Pabandykite apjungti abu poreikius ir atlikti juos vieną po kito. Taip sutaupysite laiko, būsite produktyvesni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos