„Prieš prasidedant šildymo sezonui reikėtų patikrinti, ar jūsų įrenginys yra tvarkingas: ar nėra pažeistas jo korpusas, maitinimo laidas, jei tai dujinis šildytuvas, derėtų patikrinti, ar dujos tiekiamos sandariai.
Taip pat išvalyti dūmtraukius nuo suodžių, tai reikėtų daryti prieš ir kas 3 mėnesius šildymo sezono metu. Jį galima išvalyti mechaniniu arba cheminiu būdu. Efektyvesnis yra mechaninis būdas, tai gali padaryti ir patys žmonės, nebūtina specialistų pagalba“, – aiškina A.Česūnas.
Pasak specialisto, pirmieji ženklai, parodantys, kad šildytuvas naudojamas netinkamai, yra dūmai, specifinis kvapas, sklindantis iš šildytuvo, taip pat kibirkščiavimas.
„Tokiu atveju, jei yra galimybė, reikia kuo skubiau išjungti iš elektros tinklo įrenginį, bandyti jį gesinti su aplink esančiais pagalbiniais daiktais. (...) Perkrautas elektros tinklas pradeda kaisti, o dėl to gali net kilti gaisras. Elektriniai šildytuvai turi būti jungiami po vieną į vieną elektros šaltinį“, – sako jis.
Specialistas pastebi, kad elektriniai šildytuvai neretai yra pastatomi šalia degių medžiagų: „Pavyzdžiui, prie baldų – jie įkaista ir kyla gaisras. Kita klaida – rūbų džiovinimas ant šildytuvų. Šalia krosnių nerekomenduojama laikyti ir malkų, degios medžiagos turėtų stovėti ne arčiau nei vieno metro atstumu nuo paties šildytuvo.“