Įvertinkite savo jėgas – nesiimkite visko iš karto. Darykite viską palaipsniui ir gerai apgalvodami. Pavyzdžiui, vieną dieną apsipirkite, tačiau susidarydamos apgalvotą sąrašą. Kitą – imkitės ruošos. Trečią – gaminkite. Jeigu viską pasiliksite paskutinę akimirką, tuomet reikalai gali pakrypti visai nelinksma linkme. Nepersistenkite!
Pabūkite svečiu savo namuose. Įvertinkite viską iš svečio perspektyvos – kas jums atrodo svarbu, ko norėtumėte, ką keistumėte ir taip toliau. Taip bus kur kas lengviau susidėlioti prioritetus, tvarkytis, planuoti.
Vonios kambario vingrybės. Skirkite dėmesio vonios ir tualeto kambario tvarkai: sutvarkykite asmeninius daiktus, tarkime, chalatą ir kt., kad jie neužkliūtų už akių, skalbiniams atraskite jų vietą, išdžiūvusius sulankstykite, būtinai padėkite švarius rankšluosčius svečiams, naują muilo gabalėlį.
Nepasikliaukite tik atmintimi. Pasidarykite sąrašą, ką turite nuveikti, o išpildytus dalykus išbraukite. Vėliau įvertinkite, kas pasisekė, į ką atkreipti dėmesį kitą kartą planuojant vakarėlį, tarkime, kokie patiekalai buvo populiariausi, ko pritrūko, o ko būta per daug.
Pasirūpinkite svečių apranga. Padarykite vietos jų daiktams, drabužiams, rankinėms. Geriausia turėti ir vienkartinių šlepečių, kad svečiams netektų vaikščioti basiems.
Nealkoholiniai gėrimai. Turėkite galvoje, kad ne visi svečiai vartoja alkoholinius gėrimus, todėl pasiruoškite, kuo juos pakeisti – sultimis, gazuotu vandeniu, vandeniu su citrina, nealkoholiniais vaisių kokteiliais, kava, arbata ir pan.
Turėkite ledukų. Jie pravers, jeigu norėsite atšaldyti gėrimus, pavyzdžiui, galite patiekti arbatą, vandenį su citriną ir su ledu ir pan.
Gerai permąstykite valgiaraštį. Pagalvokite, kokius patiekalus gaminti, kad jie įtiktų visų skoniams. Geriausia, kad būtų įvairių užkandžių, salotų, karštųjų patiekalų, desertų – tai standartinis derinys, kuriame kiekvienas atras tai, kas jam tinka. Nepamirškite prieš planuodamos valgiaraštį, svečių pasiteirauti ar kuris nors nėra alergiškas kokiai nors sudėtinei patiekalo daliai, o galbūt nevartoja gyvūninės kilmės produktų.
Stalo dekoras. Nežvelkite į tai atsainiai – šventės yra puiki proga papuošti stalą. Todėl galite išsitraukti dailiausias staltieses, žvakides, žvakes, servetėles, kalėdines dekoracijas ar net įvairius papuošimus pasigaminti pačios, pavyzdžiui, iš miško gėrybių – eglės, pušų šakų, kankorėžių ir pan. Improvizuokite.
Atsipalaiduokite. Šventės mus įsuka į nepaliaujamą šurmulį, bėgimą, todėl net pamirštame pasimėgauti tuo, kas svarbiausia – buvimu. Buvimu su šeima, draugais, vaikais ir kitais artimais žmonėmis. Tad šventes sutikite ne stresuodami dėl to, kad kažkam nepatiko jūsų improvizacija virtuvėje, o su šypsena ir ramybe. Susitelkimas į „čia ir dabar“, padės išlaikyti harmoniją su savimi ir kitais.