2015 01 21

Patarimai, padėsiantys siekti karjeros aukštumų

Kai kurie žmonės, net turėdami gerų profesinių žinių, ilgai laukia paaukštinimo darbe ar materialinio paskatinimo. Kitiems, priešingai, net nereikia pernelyg stengtis ar sėdėti iki išnaktų darbe – viskas eina kaip per sviestą. Kur slypi sėkmingos karjeros priežastis? Ar tik darbštumas bei puikūs profesiniai įgūdžiai garantuoja sėkmę darbe? O gal padarote klaidų, kurios ir trukdo sulaukti įvertinimo darbe?
Moteris darbe
Moteris darbe / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Profesija

Štai keletas patarimų, kurie padės jums nedaryti klaidų ir sėkmingai kopti karjeros laiptais.

Išmokite tinkamu metu pasakyti „ne“

Visiems žinomas senas geras patarimas, bet ne visi jį supranta teisingai. Bijodami, kad kiti užlips ant sprando ar liausis mus gerbti, sakome „ne“ visiems ir visada. „Ar gali man padėti konvertuoti tą dokumentą?“ – „Ne“. „Gal galėtum įjungti spausdintuvą? Tau arčiau“ – „Ne“. 

Neieškokite priešų, ypač per savo ilgą liežuvį.

Jeigu taip elgsitės, užsidibsite nenorinčio bendrauti bei sudėtingo charakterio žmogaus etiketę. Jeigu turite laiko ir prašymas nėra sudėtingas, kodėl gi nepadėti bendradarbiui? Ryžtingą „ne“ reikia sakyti tuo atveju, jeigu iš jūsų reikalauja atlikti kokią nors nesąmonę, kuri neįeina į tiesiogines jūsų darbo pareigas. Taip pat atsisakykite ir tarkite „ne“ siūlomam darbui, kuriam atlikti neturite reikiamos kvalifikacijos ir žinių.

Kai kurie bijo tai pripažinti ir, norėdami paslėpti nesugebėjimą, sutinka, galvodami, kad per naktį atliks užduotį. Žinoma, kai kurie per naktį gali išversti tekstą iš kinų į lietuvių kalbą. Bet žinokite, žmogaus gebėjimai yra riboti, o drąsus pasiryžimas atlikti darbą, apie kurį nenusimanote, ne tik kad neparodys jūsų darbštumo, o baigsis visiška nesėkme.

Laiku aptarkite visus klausimus ir problemas

Jeigu suvokiate, kad nespėsite padaryti darbo iki tam tikro laiko – aptarkite tai kuo anksčiau. Žmogus, kuris bent prieš dieną praneša, kad nespėja atlikti užduoties, nes darbo pasirodė esą daugiau negu tikėtasi, sudaro labiau atsakingo darbuotojo įvaizdį. Priešingu atveju, jeigu tempsite gumą iki paskutinės akimirkos ir nervindamiesi rodysite, kad nespėjate ir pats esate dėl to kaltas, sukelsite darbdavio nusivylimą jumis. 

Saikingai vartokite alkoholį darbo vakarėliuose

Turbūt žinote, kad dar gerą pusmetį po linksmos vakaronės bendradarbiai mėgsta aptarinėti „juokingus“ nuotykius. Geriausia, jei jūsų asmens nebus aptariamųjų sąraše. Priešingu atveju jums gali tekti tvirtai gintis ar priimti nepopuliarius sprendimus.

Jeigu jus prisimins kaip žmogų, kuris vaidino šunį ir bandė įkasti direktoriui į koją – teks stipriai pasistengi, kad apgintumėte savo garbę.

Taip pat skaitykite: Tarp karjeros ir motinystės

Nedarykite to, kuo patys netikite. Laikykitės savo nuomonės

Viršininkas gali jums sakyti „Darome taip“, bet jūs tą darbą suprantate ir matote jį kiek kitaip. Tokiu atveju nesutikite, turėkite savo viziją. Ginčykitės, svarstykite, įtikinkite viršininką arba leiskite jam įtikinti jus. Nenuleiskite rankų ir nedarykite taip, kaip jums nurodo vien dėl to, kad nenorite veltis į diskusijas. Nebijokite pademonstuoti savo sugebėjimų ir kompetencijos, taip tik pakilsite viršininko akyse.

Neškite gėrį ir džiaugsmą

Shutterstock nuotr./Biuro darbuotoja
Shutterstock nuotr./Biuro darbuotoja

Nesvarbu, kad esate tobulas savo srities profesionalas, bet jeigu jūs nuolat niurzgiate, skundžiatės, vaikštote susiraukę ir žiūrite į kolegas iš padilbių – jūsų karjerai gali ateiti galas.

Tiems, kurie nuolat šypsosi, įkrauna teigiama energija kitus, viskas sekasi daug lengviau ir nesėkmės jiems yra atleidžiamos dažniau. Spėkite, ką iš dviejų, vienodos kompetencijos darbuotojų, pasirinktų darbdavys: niurzgą ar nuolat besišypsantį linksmuolį?

Neapkalbėkite

Kartais su kolegomis taip ir norisi aptarti, kad vienas bendradarbis visiškai nesupranta, ką darąs šiame darbe, kita kolegė dėvi per trumpą sijoną, o trečiai neprošal būtų apsilankyti pas psichiatrą. Aptarėte? Patenkinote savo smalsumą? Bet, kaip sakoma, mes nežinome, kaip nuskambės mūsų žodžiai kitų ausyse.

Norėjote būti sąmojingi, o jūsų išsakytus žodžius kolegos perdavė apkalbėtiesiems, ir dabar tos mintys skamba ne taip šmaikščiai, tiesa? Neieškokite priešų, ypač per savo ilgą liežuvį.

Taip pat skaitykite: Sėkmingas darbo pokalbis: kaip save pateikti?

Eikite savo tikslo link

Jūs žinote, ko norite, bet matote, kad dabartiniame darbe jūsų niekas nesiruošia paaukštinti ar bent jau paskatinti. Išvada – turite judėti toliau. Nesėdėkite biure vien dėl to, kad čia gera atmosfera, jūs gerai pažįstate viršininką ar dirbate su gerais žmonėmis. Neeikvokite savo brangaus laiko, pereikite į naują darbą, kur jūsų laukia paaukštinimas ir didesnis atlyginimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai