Ar greitai augs, pačių augalų energija, atsparumas ligoms, dailus žydėjimas ir vaisių derėjimas priklauso nuo daugybės veiksnių. Ne išimtis ir Mėnulio kalendorius.
♦ Per jaunatį nederėtų imtis jokių rimtų darbų, susijusių su augalų persodinimu. Manoma, kad tuo metu jie netenka jėgų, kurios taip reikalingos jų augimui ir vystymuisi. Geriausia tuo metu pašalinti senus, sergančius ar pavytusius ūglius, lapus ir pan. Darbus atlikite ne per pačią jaunatį, bet prieš ar kelios dienos po jos.
♦ Persodinti kambarines gėles astrologai pataria tuo metu, kai Mėnulis yra Jaučio, Mergelės ar Ožiaragio ženkluose. O jeigu jis dar sutampa su priešpilniu – tiesiog idealu! Tuo metu visa augalo stiprybė sutelkiama šaknyse, todėl manoma, kad prigyti gali ir ilgą amžių skaičiuojantys, ir jautrūs aplinkai, lepesni augalai. Per priešpilnį augalai iš dirvos pasiima daugiau mikroelementų, vandens, tad skirkite jiems daugiau dėmesio.
♦ Astrologai tikina, kad apskritai sodinti ir persodinti geriausia kelios dienos po jaunaties iki pat pilnaties, išskyrus dieną prieš ją. Tiesa, verta nepamiršti, kad yra ir „draudžiamų dienų“, kai nepatariama atlikti įvairių sodo, daržo ir persodinimo darbų: tai jau ankščiau paminėtas jaunaties laikas ir kai Mėnulis būna Vandenio, Dvynio, Liūto ženkluose. Taip pat tris dienas prieš Mėnulio užtemimą ir po jo geriausiai nieko nesodinti ir nepersodinti.
♦ Per pilnatį geriausia retinti augalus, kovoti su kenkėjais, purenti augalų žemę, pašalinti piktžoles.
♦ Per delčią itin pažeidžiamos tampa augalų šaknys. Todėl, laistydamos, purendamos žemę ir kitaip prižiūrėdamos savo augalėlius, nepersistenkite!
♦ Augalus po persodinimo laistyti patariama praėjus kelioms dienoms (2–3), taip atsižvelgiant į esamas sąlygas. Idealus laikas laistyti, kai Mėnulis yra Vėžio, Skorpiono, Žuvų ženkluose. Kai Dvynių, Svarstyklių ir Vandenio – su vandeniu geriau nepersistengti.
Išsamiau apie augalų persodinimą skaitykite šiame straipsnyje.