Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 08 28

Pirmojo realybės šou „Akvariumas“ dalyvis Robertas: maloniau būti specialistu negu skandalistu

Pirmojo Lietuvos realybės šou „Akvariumas“ (2002 m.) dalyvis Robertas Kantauskas su šypsena prisimena šį savo gyvenimo eksperimentą. Neslepia, kad tuomet nemokėjo tvarkytis su užgriuvusiu žinomumu, bet džiaugiasi, kad jam pavyko rasti savo gyvenimo kelią. Praėjus 50 dienų stikliniame pastate, pasibaigus šou, užgesus televizijos šviesoms ir suvokus, kad jis niekam nereikalingas, Robertas keistų aplinkybių dėka atrado tikrąjį savo pašaukimą – jau dešimtį metų jis dirba kosmetologu.
Robertas Kantauskas.
Robertas Kantauskas. / MB „Shopideas“ nuotr.

Ne kartą yra išrinktas geriausiu SPA masažo specialistu Lietuvoje, neseniai atidarė savo saloną „Miesto SPA zona“ ir negaili patarimų, kaip per nenustekenti veido odos.

Užgriuvęs žinomumas

Robertas prisimena, kad tuomet važiavo iš mažo kaimelio Panevėžio rajone užkariauti didelio miesto. „Kai esi jaunas, maksimalistas, tik tada gali galvoti, kad jei atvažiuoji iš kaimo ir patenki į televiziją – tai jau vertybė,“ – atlaidžiai šypsosi. Ir priduria, kad žinomumas niekada nebus vertybė, jeigu tu nežinai, ką su juo daryti.

Maloniau būti specialistu negu skandalistu, kad tave vertintų pagal darbus, o ne todėl, kad kažkur rėkauji, šmėžuoji.

„Tiems, kurie eina į realybės šou, reikia žmogaus, gebančio paaiškinti, kas yra televizija, ką paskui su tuo užgriuvusiu žinomumu daryti. Kad ten buvau, nėra nieko blogo, bet nežinojau, ką paskui su tuo daryti. Nebuvo žmonių, kurie galėjo man patarti, kaip man tai išnaudoti savo tikslams. Nėra jokios prasmės, jeigu tampi žinomas tik vardan žinomumo. O kai esi jaunas, tau atrodo, kad tai ir yra pats svarbiausias dalykas gyvenime.

Dabar visi jau žino, kad žinomumą galima įdarbinti, kad tai neštų pinigus. Jeigu vidumi esi stiprus, tai viskas bus normaliai su tuo per dideliu, staiga užgriuvusiu žinomumu“, – sako Robertas.

Jis sako, jog gan greitai susivokė, kad žinomumas jam niekuo negali pasitarnauti, jis tiesiog nemoka savęs realizuoti.

„Kažkokių pasiūlymų buvo, bet aš nesugebėjau jų tinkamai įvertinti. Pasiūlymus atmetinėjau, nes galvojau, kad jų bus visada. Grįžti į realybę ir nepaskęsti liūdesyje man padėjo tai, kad aš įstojau į kolegiją studijuoti kosmetologijos. Visiškai netyčia atsidūriau prie tos kolegijos, užėjau, padaviau dokumentus ir atsidūriau 35 merginų grupėje. Ir supratau, kad dėmesio man čia užteks“, – šypsosi Robertas.

Po trijų mokslo metų ir pradėjęs dirbti Robertas sako greitai suvokęs, jog tai yra jo gyvenimo kelias.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip atpažinti melagį? Pasinaudokite CŽV metodais

Iš noro būti žvaigžde išaugama

Realybės šou sumanytojų Robertas stikliniame pastate buvo uždarytas su dabar garsia Agne Jagelavičiute. „Manau, kad čia yra talentas įdarbinti žinomumą arba ji turėjo žmonių, kurie tinkamai jai patarė, kaip toliau elgtis. Ne, visai nesigailiu, kad jai pavyko viską pakreipti labai gerai.

Man gavosi kitaip. Per tą laiką savo srityje aš labai daug pasiekiau. Turiu tarptautinių apdovanojimų, buvau pripažintas geriausiu masažo meistru Lietuvoje, turiu apdovanojimų Baltijos šalyse, atvirame Rusijos čempionate. Savo siauroje sferoje esu žinomas. Per tuos 10 metų tam tikrą vardą užsitarnavau. Šventas darbas padėti moterims būti gražioms“, – šypsosi visada džiugiai nusiteikęs vyras.

Keletą mėnesių stikliniame pastate gyvenęs Robertas dabar realybės šou nežiūri. Jis galvoja, kad šiuolaikiniuose realybės šou atvirumo ribos peržengiamos kiekvienoje serijoje.

„Žmonės nesuvokia, kad nereikia visko pasakoti. Paslaptis šiokia tokia turi būti. Bet, aišku, yra tokių, kurie save išgarsina skandalais. Su tuo paskui reikės gyventi, nors matome, kad daugelis gyvena, ir nieko“, – sako Robertas.

Asmeninio archyvo nuotr./Robertas Kantauskas.
Asmeninio archyvo nuotr./Robertas Kantauskas.

Juokiasi, kad didžioji dalis jį atpažįsta iš balso. Realybės šou Robertas buvo su juodų dažytų plaukų šukuosena, ant vienos akies krentančiais plaukais – įsimintinas įvaizdis. Po realybės šou jis nusikirpo plikai ir atsiaugino savo plaukus. „Noriu koncentruotis į savo darbą, o ne į plaukus“, – nusprendė.

Stebiuosi, kodėl jos savęs taip nemyli, alindamos odą. Net jeigu jos ten eina susirasti vaikinų, o ne mankštintis, turi suprasti, kad jeigu taip elgsis su savo oda, jos ilgai gražios nebus.

Ką sakytų jaunam žmogui, kuris nori eiti į realybės šou? „Nežinau, ar jam ką sakyčiau... Jeigu nori, tegul eina. Nemanau, kad dabartiniai realybės šou gali turėti labai didelės įtakos jų gyvenimams, kad kažką juose pakeistų. Tie visi pirmieji realybės šou – jie tuo metu buvo išskirtiniai, buvo naujiena. Dabar tų realybės šou labai gausu, žiūrovų, manau, yra mažiau nei buvo prieš 10 metų.

Tu gali labai norėti būti žvaigžde, kai tau 17–20 m., kai esi besiformuojantis. Bet jeigu esi vyresnis, baigęs mokslus, nori būti profesionalu, reikia iš to noro būti žvaigžde išaugti. Maloniau būti specialistu negu skandalistu, kad tave vertintų pagal darbus, o ne todėl, kad kažkur rėkauji, šmėžuoji“, – sako Robertas.

„Moterys mane vis dar nustebina“

„Aš nepavargstu nuo klientų, nuo tos moteriškos energetikos. Aš su moterimis susikalbu. Būdavo, siunčia pas mane irzlias, sudirgusias klientes, sugebėdavau su jomis susikalbėti. Moterys kitaip reaguoja į kosmetologą vyrą. Žiūrėdamas moteriai į veidą pasakau tiesą apie būklę, ką galima būtų pakeisti, prašau, kad pasakytų, kas jai nepatinka.

Kartais moterys susimąsto, kai pasakau, jog tai, kas, jos nuomone, yra jos trūkumas, nėra didelė bėda. Moterys kartais hiperbolizuoja savo išvaizdos problemas. Aš stebiuosi, kai, pavyzdžiui, jos randa celiulitą, kurio nėra“, – šypteli specialistas.

Jis sako, kad moterys jį stebina tuo, kad nemyli savo odos. „Būna kartais sutrinki, kai sporto salėje pamatai sportuojančią merginą su makiažu. Stebiuosi, kodėl jos savęs taip nemyli, alindamos odą. Net jeigu jos ten eina susirasti vaikinų, o ne mankštintis, turi suprasti, kad jeigu taip elgsis su savo oda, jos ilgai gražios nebus.

Moterys stebina makiažu – jo visą laiką yra per daug. Jos pamiršta ar nenori vakarais jo nusivalyti; tai gal dažniau jaunų merginų bėdos. Bet kai jos suauga ir suvokia, kad makiažą reikia valyti, jau kartais gali būti per vėlu.

Jis sako, kad odos tipas net ir metams bėgant nesikeičia. Jeigu gimėte turėdama riebią odą, tokia ji ir liks.

Netinkama odos priežiūra gali sukelti jos jautrumą, sudirginimą, alergines reakcijas. Dažnai žmonės galvoja, kad galima naudoti priemonę su pasibaigusiu galiojimo laiku. Netinka veidui, ai, sunaudosiu rankoms ar kojoms. Atminkite – jeigu kremo galiojimo laikas baigėsi, jis netinka jokiam odos plotui tepti“, – atkreipia dėmesį kosmetologas.

TAIP PAT SKAITYKITE: 3 sveikatos savybės, kurias atskleidžia jūsų veidas

Odos priežiūra yra paprasta

Robertas sako, kad iš tiesų veido priežiūra yra labai primityvus dalykas. Tereikia veidą gerai nuvalyti, nušveisti, pasitepti geru maitinamuoju kremu pagal odos tipą.

„Kaukės, serumai – tai papildomos priemonės, kad ilgiau išliktų jaunatviška išvaizda. Jeigu nepadarysi tų pirmųjų žingsnių, tai tepk netepęs. Jeigu tepsi produktus ant nešvarios odos, jie neduos efekto.

Aš pastebiu, kad moterys nenuvalo gerai veido, makiažo, nenušveičia odos šveitikliais. Gali kremas ir 500 eurų kainuoti, tačiau kas iš to, jeigu jis lieka paviršiuje ir neveukia tų odos sluoksnių, kuriuos turėtų veikti“, – sako kosmetologas.

Jis pataria vasarą vengti rūgštinių (su AHA rūgštimis, cheminiai valikliai) produktų. Jeigu juos naudojate, tuomet teptis vakarais, prieš miegą. Ryte visada naudoti priemones su apsauga nuo saulės su SPF. Net ir apniūkusią dieną reikia naudoti tokį kremą.

Vida Press nuotr./Moteris prie veidrodžio
Vida Press nuotr./Moteris prie veidrodžio

„Mes jau lyg ir žinome, kad būnant saulėje reikia kas porą valandų visą kūną išsitepti apsauginiu kremu nuo saulės, o veidas yra pamirštamas. Jį taip pat kas porą valandų reikia tepti kremu iš naujo.

Rekomenduoju turėti drėgnų servetėlių, jomis nusivalyti veidą ir tada vėl pasitepti. Kremo nereikia įtrinti, jis pirštų galiukais švelniai įtapšnojamas. Jeigu būsite biure, tai pakaks kremo su indeksu SPF 7-8. Bet jeigu įlindote į vandenį, po to reikia nusiprausti po gėlu vandeniu ir teptis kremu iš naujo. Atostogų laikotarpiu SPF turi būti stipriausias“, – sako Robertas.

Kosmetologas siūlo pamiršti keistą įprotį prakaitą nuo kaktos brauktis ranka. „Reikia turėti servetėlių, kas kartą nusisausinti ir kuo mažiau liesti veidą rankomis. Tie prisilietimai kenkia, jeigu yra stambios poros, dažniausiai dėl to atsiranda spuogų proveržių veido, dekoltė, nugaros viršutinėje dalyje.

Nesvarbu, buvo makiažas ar nebuvo, reikia praustis. Kiekvieną kartą kai mes nusluoksniuojame odos sluoksnius valymo metu, mes skatiname odą geriau dirbti.

Kuo dažniau liečiame, surenkame visus nešvarumus, dulkes, užkemšame poras, plius prakaitas, o dar suaktyvėja prakaitos liaukos. Viską reikia nusausinti gražiai, o ne braukti delnais tą prakaitą nuo veido“, – kalba „Miesto SPA zona“ kosmetologas.

Jis sako, kad odos tipas net ir metams bėgant nesikeičia. Jeigu gimėte turėdama riebią odą, tokia ji ir liks. Jeigu netinkamai prižiūrėsite, ji tik gali tapti dehidratuota, jautri. Po 30-ies metų, jeigu oda nevaloma, nešveičiama, ji darosi pilka ir ima ryškėti raukšlės. Iki 30 metų oda gerai dirba, o po to privalome jai grąžinti, ką iš jos paėmėme.

Pasak kosmetologo Roberto Kantausko, vasaros metu daroma dažna klaida – vakare nesiprausiama, neva, šiandien nesidažiau, tai kam praustis? „Reikia rytą vakarą atlikti prausimosi ritualą. Užteks 5 minučių. Nesvarbu, buvo makiažas ar nebuvo, reikia praustis. Kiekvieną kartą kai mes nusluoksniuojame odos sluoksnius valymo metu, mes skatiname odą geriau dirbti. Tai nėra šių dienų išmislas, mūsų močiutės ir prosenelės šveisdavosi odą visais laikais. Kad reikia šveisti odą, manau, žinojo ir baltų gentys“, – šypteli specialistas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip atrodyti 5 metais jaunesnei? Pataria dietologai

Dekoratyvinės kosmetikos nereikia

Vasaros metu neretai merginai, moteriai ima atrodyti, kad veido oda yra labiau užsiteršusi. „Oda teršiasi dėl to, kad naudojama dekoratyvinė kosmetika, ne visada kokybiška. Jeigu šveitiklis neagresyvus, šveisti odą galima ir kiekvieną vakarą. Jeigu yra probleminė oda, galima net du kartus: ryte ir vakare. Tik po to parenkame tinkamą kremą, kuris išėjus į lauką ar prieš miegą tiktų odai“, – sako specialistas.

Tačiau dauguma moterų kritiškai vertina savo išvaizdą ir tikrai nesutiks išeiti į lauką be kreminės pudros sluoksnio. Robertas sako, jog taip yra dėl to, jog jų oda yra netinkamai prižiūrima visą gyvenimą.

„Kiekvienos moters odą, tinkamai prižiūrint, galima padaryti gražią. Be jokio makiažo! Čia yra tik laiko klausimas, kiek žmogus pasiryžęs tam skirti dėmesio, ir nebūtinai reikės tam išleisti dideles pinigų sumas, viską galima padaryti ir su labai kukliom priemonėm. Bet reikia padirbėti kiekvieną dieną“, – kalba kosmetologas Robertas.

Jis pateikia pagrindines veido priežiūros taisykles vasaros metu:

  1. Ryte ir vakare veidą reikia nuvalyti. Pagal odos tipą pasirenkame valymo priemonę (pienelis, prausiklis). Ryte irgi valome pieneliu, nes mes prakaituojame ir per naktį.
  2. Tada nusiprausiame vandeniu. Muilo geriau nenaudoti. Kartais žmonėms kažkaip gaila nuplauti tą priemonę, bet ji skirta nuvalymui, o ne kad liktų ant veido. Veikliosios medžiagos, kurios skirtos veidui, jos ant veido ir lieka. Oda kaip kempinė, ji greitai viską sugeria, yra sekundžių reikalas, ji greitai pasiima, ko jai reikia.
  3. Švelniu šveitikliu (pavyzdžiui, plovikliai su smulkiais grūdeliais ar enzyminiai šveitikliai) pašveičiame veidą, nuplauname vandeniu.
  4. Tepame kremą pagal odos tipą. Ryte dar tepame apsauginį kremą nuo saulės, vakare pagal odos tipą – maitinamasis kremas.
  5. Jeigu moteris tepasi makiažą, vakare būtina nuvalyti makiažą pieneliu, prausikliu. Micelinis vanduo man nelabai patinka, tiesiog tai madingas dalykas, bet jis pilnai nenuvalo, didžioji dalis nešvarumų lieka ant odos ir kaupiasi diena iš dienos. Iš to ilgainiui ir atsiranda tas jausmas, kad oda labai nešvari.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais