„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 11 27

Plinta mada nuomotis Kalėdų egles: kaip jas prižiūrėti?

Švęsti Kalėdas ne su kirsta ar dirbtine eglute, o su šventėms išsinuomotu medeliu aštuntus metus kviečia KU botanikos sodas. Gamtai draugiškų švenčių gerbėjams šiemet paruošta per 120 eglučių, tačiau jas prižiūrintys specialistai ragina žmones neskubinti Kalėdų.

„Neskubinkim Kalėdų. Taip bus sveikiau medeliams, taip nenusižengsime per šimtmečius susiklosčiusioms Kalėdų tradicijoms. Kviečiame atvykti pas mus, rezervuoti išsirinktą eglę, o į namus, terasą ar balkoną ją išsivežti tik prieš pat šventes“, – sako Rita Buivydė, KU botanikos sodo vadybininkė.

Anot botanikų, šilti namai, sausas patalpų oras iš natūralios aplinkos perkeltiems medžiams – nėra išsvajotas kurortas. Tad tvarių Kalėdų gerbėjams jie rekomenduoja pamąstyti, gal medis šventinę nuotaiką gali skleisti iš terasos ar balkono.

VIDEO: Gyva eglutė į namus, o po švenčių – atgal į sodą: KU botanikos sodas į šventes pažvelgė kitaip

„Jeigu Kalėdų simbolis vis dėlto puoš namus, jam reikėtų padėti adaptuotis namų aplinkoje – palaikyti kelias dienas vėsesnėje patalpoje nei kambarys, bet šiltesnėje nei laukas (balkonas, terasa, garažas, koridorius). Padėsite eglutei lengviau išgyventi šventes, jeigu ji bus pakelta nuo šildomų grindų, atitraukta tolėliau nuo radiatorių ar židinio. Laistyti vandenį pilant į lėkštę po vazonu, taip bus patogu stebėti, ar ne per gausiai laistome ir ar pakanka drėgmės“,– pataria Jurgita Ignotienė, KU botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratorė.

Bet svarbiausias patarimas, anot jos, paimti eglutę namo kuo arčiau Kūčių ir grąžinti iškart po Naujųjų metų šventės.

Aurelijos Jašinskienės / 15min.lt nuotr./Eglučių alėja KU Botanikos sode
Aurelijos Jašinskienės / 15min.lt nuotr./Eglučių alėja KU Botanikos sode

Kasmet KU botanikos sodas patiria medelių nuostolių. Juos dalinai kompensuoja po švenčių žmonių suvežtos vazoninės eglutės, prieš šventes įsigytos kalėdinėse prekyvietėse, tačiau jos dažnai žūva. Iš praėjusiais metais žmonių atvežtų medelių išgyveno kas trečias.

Kalėdinį sambrūzdį KU botanikos sodo komanda pajunta vos prasidėjus lapkričiui. Pirmieji rūpintis eglutėmis paprastai suskanta nuolatiniai šios paslaugos klientai, kasmet išrikiuotame eglynėlyje ieškantys to paties, metus ar net keletą metų iš eilės namus puošusio medelio. Žmonės ant jų palieka savo žymas ir, jeigu eglutės sėkmingai sulaukia kitų Kalėdų, jos dažnai keliauja į jau pažįstamus namus.

Eglučių nuomos kainos šiemet nekito: priklausomai nuo medelio dydžio ir rūšies jo nuoma kainuos nuo 20 iki 50 eurų, iki sausio 10 d. grąžinusiems jas gyvas ir sveikas – pusė sumos bus grąžinta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“