Pranešime spaudai buitinės technikos specialistai iš Varle.lt teigia, jog, nepaisant to, kad daugumos namų ūkių šiandien galima rasti šį įrenginį, tai vis dar mitais apipintas daiktas. Kokiais 5 mitais, pasak jų, neverta tikėti?
1 mitas: į mikrobangų krosneles negalima dėti plastikinės taros
Tiesa tokia, kad plastikinė tara puikiai tinka ruošti maistą mikrobangų krosnelėje, jeigu ji pagaminta iš plastiko, kurį saugu naudoti šioje krosnelėje. Ne visi plastmasiniai gaminiai pasižymi vienodomis savybėmis. Jie gaminami iš skirtingų junginių. Kai kurie plastikiniai indai sukurti specialiai maisto laikymui, o kiti nėra tam skirti. Ant kai kurios plastikinės taros yra ženklas „Saugu naudoti mikrobangų krosnelėje“. Taigi, į mikrobangų krosneles tokią tarą dėti galima. Žinoma, jei nerandate tokio žymens, griežtai rekomenduojama naudoti stiklinį ar keraminį indą.
2 mitas: mikrobangų krosnelėje šildomi produktai netenka maistinės vertės
Iš tikrųjų tiesa tokia, kad maistas, ruošiamas mikrobangų krosnelėse, dažnai išlaiko daugiau maistinių medžiagų, nei gaminamas įprastose orkaitėse. Norite valgyti sveikiau ir jaustis geriau? Tuomet nesileiskite suklaidinami šio mito. Tiesa ta, kad verdant ar kepant visi produktai netenka dalies maistinių medžiagų. Pavyzdžiui, vitaminas C suyra vos paveiktas karščio, o tokios daržovės kaip brokoliai netenka maistinių medžiagų virdamos vandenyje. Bet kadangi mikrobangų krosnelėse maistas ruošiamas trumpiau, maistinių medžiagų jame lieka daugiau. Jeigu norite, kad jūsų patiekalai būtų didesnės maistinės vertės, sumažinkite gaminimo laiką, o daržoves virkite mažesniame kiekyje vandens.
3 mitas: mikrobangų krosnelėse maistas pašyla netolygiai
Varle.lt buitinės technikos specialistų teigimu, tinkamai sureguliavus mikrobangų krosnelės nustatymus ir nustačius tinkamą šildymo laiką, maistas joje pašyla puikiai. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, prieš šildydami maistą šiek tiek apie tai pagalvokite. Kadangi mikrobangų spinduliai yra trumpi, užtrunka ilgiau, kol jie tolygiai pašildo dideles maisto porcijas. Šį procesą galite pagreitinti tinkamai išdėliodami maistą lėkštėje. Šildydami patiekalą, kurio skirtingus ingredientus paruošti užtrunka nevienodai ilgai, sumažinkite galingumą ir šiek tiek padidinkite šildymo laiką. Taip užtikrinsite, kad jūsų makaronai ir daržovės pašils vienu metu.
4 mitas: mikrobangų krosnelės yra pavojingos
Naudojantis mikrobangų krosnelėmis vadovaujantis instrukcija, jos nekelia jokio pavojaus sveikatai. Maistą mikrobangų krosnelėse iš tiesų veikia tam tikra spinduliuotė. Kad išsklaidytume mitą, jog mikrobangų krosnelės yra pavojingos, turime aptarti, kaip jos veikia. Mikrobangų krosnelės šildo maistą naudodamos mažos energijos spinduliuotę, vadinamą mikrobangomis.
Dėl šių energijos bangų ima vibruoti maiste esančios vandens molekulės ir staiga pakyla jų temperatūra. Mikrobangų spinduliuotė yra nejonizuojanti, tai reiškia, kad ji negali pakeisti molekulių kaip rentgeno ar gama spinduliai. Šios bangos nepasilieka maiste ir niekaip jo nepakeičia, jos dingsta vos mikrobangų krosnelė išsijungia. Mikrobangos nepatenka į išorę. Kol įrenginio durelės uždarytos, mikrobangų krosnelė nekelia jokios grėsmės, net iš arti. Tai reiškia, kad galite pasilenkti ir nė kiek nesijaudindami dėl savo sveikatos stebėti, kaip sukasi krosnelėje ruošiamas mistas.
5 mitas: mikrobangų krosnelės tinka tik pašildyti paruoštą maistą ar atšildyti šaldytus patiekalus
Buitinės technikos specialistų manymu, pasitelkę kūrybiškumą kai kurių mikrobangų krosnelių modeliuose pagaminsite daugybę įvairių patiekalų. Pasidomėkite, ar jūsų mikrobangė leidžia gaminti maistą ir pagalvokite, ar išnaudojate visą savo mikrobangų krosnelės potencialą? Internete rasite gausybę receptų ir patarimų, kaip gaminti maistą mikrobangų krosnelėje. Joje galite paruošti įvairiausius patiekalus: nuo sausainių ir pyragų iki kebabų ir troškinių. Patyrinėkite savo mikrobangų krosnelės galimybes!