Karolina pasakoja, kad namą Vilniaus rajone įsigijo su sutvarkyta aplinka, tačiau įnikę į darbus, užsiėmimus su šunimis ir šunų parodas, o netrukus – ir gimusio sūnaus džiaugsmus – kiemą apleido. Tačiau tai neprasprūdo pro akis, ir Labučių šeima nusprendė namų aplinką prikelti naujam gyvenimui.
„Vaikui ūgtelėjus, gyvenimo tempas nebebuvo toks intensyvus, o akys vis kliuvo už apleisto kiemo. Kuriant jaukumą namuose, labai norėjosi turėti ir jaukią aplinką kieme, todėl atsiradusią kiekvieną laisvesnę minutę nusprendėme skirti kiemo gražinimui“, – sako Karolina, sutikusi su 15min GYVENIMO skaitytojais pasidalinti savo kiemo pokyčiais.
– Kokie buvo pirmieji atnaujinimo darbai? Ar darėte viską patys, o gal prireikė pagalbos?
– Visus kiemo darbus atlikome patys, o juos pradėjome labai fragmentiškai. Nebaigę tvarkyti vieno kampo, kitų darbų nesiėmėme.
Taigi 2018 metų pavasarį pasodinome hortenzijas gėlyne šalia bijūnų, apgenėjome augančius vaismedžius, išrovėme piktžoles. Taip pat preciziškai nušveitėme visų takelių trinkeles.
Nuo to viskas ir prasidėjo.
– Kas buvo sunkiausia atliekant kiemo pertvarkas ir kur nereikėjo per daug pridėti rankos?
– Komplikuota būtų išskirti sunkius ir lengvus darbus, tačiau vieni jų yra imlesni laikui, kiti mažiau. Žinoma, greitus darbus atlikti yra kur kas maloniau, nes per trumpą laiką matomas rezultatas.
Kadangi visiškai neturėjome patirties, sunkiau buvo susiplanuoti darbus, išsirinkti augalus, nei vėliau sprendimus realizuoti. Kitaip tariant, domėjimasis, informacijos rinkimas ir žinių įgavimas truko ilgiau, nei fizinis darbas tuos pasirinkimus įgyvendinti.
– Manau, jog daugelį skaitytojų labiausiai domina, kaip rinkotės medžiagas atnaujinimui, baldus, augalus?
– Baldus rinkomės kiek įmanoma atsparesnius aplinkos poveikiui, atsižvelgdami į kainos ir kokybės santykį. Kas susiję su sodininkyste, neturėjome absoliučiai jokios patirties, tad net ir toks paprastas dalykas, kaip augalo pasodinimas, kėlė daug klausimų.
Renkantis augalą reikėtų atsižvelgti į jo poreikius (saulė, drėgmė, atsparumas šalčiui, ligoms ir pan.) ir vietą, kurioje ketinama augalą sodinti. Tinkamai neįvertinus augalo poreikių, gali tekti nusivilti. Patarčiau nenustoti domėtis, nebijoti eksperimentuoti, nenusiminti, jei kas nepavyksta.
– Dėmesį jūsų kieme patraukia įspūdingos hortenzijos. Kaip taip greitai pavyko jas užauginti?
– Nieko ypatingo nedarėme. Ko gero, puikiai tiko pati žemė, o pasodinome jas rytinėje pusėje, kelis kartus per sezoną tręšėme hortenzijoms skirtomis trąšomis, sausesniu periodu kartais laistėme vandeniu.
– Kas jus labiausiai motyvavo ir įkvėpė keisti aplinką?
– Pirmiausia norėjome, kad sūnus leistų laiką tvarkingame, jaukiame kieme. Pradėjus darbus, pamačius pirmuosius rezultatus, procesas vis labiau įtraukė ir motyvavo aplinką puoselėti dar labiau. Su laiku ji tapo mūsų mažu rojaus kampeliu, kuriame pailsime, atsipalaiduojame ir pamirštame kasdienius rūpesčius.
– Ar dar planuojate ką nors įrengti? Kokių svajonių turite?
– Pirmiausia noriu akcentuoti, jog pradėjus kiemo ir aplinkos tvarkymą, gražinimą, net nemanėme, kad ši veikla taip įtrauks, neturėjome didelių lūkesčių. Nors visiems apsilankiusiems didžiausią įspūdį palieka hortenzijos, visgi mano atrasta aistra yra rožės, kurių per kelerius metus, nepastebimai, kieme atsirado apie keturios dešimtys skirtingų veislių.
Pavasarį planuojame tolesnį aplinkos tvarkymą ir rožių kolekcijos gausinimą. Ateityje svajojame turėti didesnį kiemą, kuriame būtų daugiau laisvės fantazijai išreikšti, nes vyras juokauja, kad kieme tuoj neliks vietos vejai.