Ko galima griebtis, kad pagerėtų nuotaika?
Dėkokite už tai, ką turite ir nesijaudinkite dėl to, ko nėra
Kiekvienas rytas turėtų prasidėti nuo malonių minčių apie artėjančią dieną. Kartais pakanka tiesiog pasidžiaugti, kad esi gyvas, sveikas, o ant stalo garuoja puodelis gardžios kavos. Galbūt tai nėra tiek daug, kiek jums norėtųsi, bet ir ne tiek mažai, tiesa?
„Čia ir dabar“
Sumažinti įtampą, stresą ir blogą nuotaiką padės „čia ir dabar“ metodas. Kitais žodžiais tariant, sutelkite savo dėmesį ne tai, kas nutiks ar, dar blogiau, kas tariamai galėtų nutikti, o į tai, kas vyksta šią akimirką. Šilta vonia, minkštas chalatas ir puodelis arbatos su gabaliuku pyrago – visa tai geba savaime pakelti nuotaiką.
Tvarkinga išvaizda
Norėdami ne tik jaustis gerai, bet ir labiau pasitikėti savimi, nepamirškite rūpintis savo išvaizda. Švarūs plaukai, tvarkinga šukuosena bei nagai, švarūs drabužiai ir avalynė neturėtų būti ignoruojami, jeigu norite būti puikios nuotaikos visą dieną.
Būkite savimi
Atminkite auksinę taisyklę: niekas nėra jums nieko skolingas. Beje, jūs irgi nesate niekam nieko skolingas. Bendraudami su žmonėmis, vertinkite kiekvieną, natūraliai kylančią malonią akimirką. Jeigu yra priešingai, nesistenkite per jėgą pelnyti jums pagarbą, meilę ir rūpestį. Apribokite arba visai nustokite bendrauti su tais žmonėmis, kurie sukelia jums neigiamas emocijas. Jūs neprivalote visiems patikti. Kiekvienas turi teisę būti savimi.
TAIP PAT SKAITYKITE: Pozityvaus mąstymo pamokos: kaip tapti optimistu
Užsiimkite įdomia veikla
Jeigu užpuola slogi nuotaika ir blogos mintys, blogiausia, ką galite padaryti, tai nieko neveikti ir leisti laisvai judėti negeroms mintims. Išbandykite naują receptą, sutvarkykite spintą, siuvinėkite ar pasidarykite manikiūrą. Tai daug geriau negu stačia galva nerti į liūdnas mintis.
Sportuokite
Sportuojančio žmogaus smegenys geriau aprūpinamos deguonimi. Tai reiškia, kad jo nuotaika būna geresnė, jis atsparesnis stresinėms situacijoms. Be to, sportas padeda atsikratyti neigiamų emocijų. Tam nebūtina lėkti į sporto klubą ir imtis didelio krūvio treniruočių. Iš pradžių pakaks rytinės mankštos, lengvo prasibėgiojimo parke ar pasivažinėjimo dviračiu.
Šypsokitės
Net jeigu jūsų savijauta yra tokia, kad šypsotis visai nesinori, darykite tai per prievartą. Mokslininkai seniai pastebėjo, kad šypsantis (net jeigu per prievartą), įsijungia tie fiziologiniai mechanizmai, kurie kelia nuotaiką.
Išsimiegokite
Jeigu jums trūksta miego, turite daug šansų būti blogos nuotaikos. Miego metu kūnas atstato jėgas. Miegokite bent 8 val. per parą, ir pastebėsite, kad vis rečiau atsikeliate „ne ta koja“. Beje, prieš eidami gulti, nepamirškite palikti kompiuterio ar išmaniojo telefono už durų.
TAIP PAT SKAITYKITE: 12 požymių, kad švaistote gyvenimą vėjais
Nekaltinkite kitų
Bene svarbiausia taisyklė: dėl savo prastos savijautos nekaltinkite aplinkinių. Pirmiausia keiskite save, savo mintis ir elgesį. Laimę kuriame mes patys ir ji prasideda nuo mūsų vidinio pasaulio.