Bazilikai
Bazilikuose gausu skaidulų, tad šios žolelės ne tik maistingos, tačiau ir itin reikalingos kepenims, mat jas puikiai detoksikuoja. Bazilikai padeda ir norint įveikti blogą burnos kvapą – pakanka keletą jų lapelių sukramtyti, ir blogas aromatas kaip mat pradings. Tą patį patariama daryti ir siekiant sumažinti blogą nuotaiką.
Su kokiais patiekalais labiausiai dera bazilikai? Klasikinis derinys – mocarela, pomidorai ir švieži bazilikų lapeliai. Šiuo prieskoniu mėgstama gardinti ir įvairias salotas, brusketas, picas, sriubas, daržovių troškinius, makaronų, vištienos ar žuvies patiekalus.
Šalavijas
Daugelyje grožio produktų naudojamuose šalavijuose gausu antioksidacinių ir antiseptinių savybių. Negana to, šios žolelės dažnai naudojamos siekiant išgydyti nerimą ir silpnumą. Manoma, kad šalavijas itin efektyviai gerina ir atmintį.
Dažnai šalavijas pavadinamas ir natūraliu dantų šepetėliu: jame gausu natūralių eterinių aliejų, padedančių išsaugoti sveikas dantenas ir burnos gleivinę. Išbandykite: 1 arbat. š. šalavijų užpilkite karštu vandeniu ir palaikykite 10 minučių. Perkoškite ir skalaukite burną tris kartus per dieną. Šypsena padeda atrodyti kur kas patraukliau!
Šalavijų arbata taip pat yra puiki profilaktinė priemonė nuo įvairių plaučių ligų, tad ją gerti patariama kiekvieną dieną, jei norite, kad plaučiai būtų sveiki.
Petražolės
Petražolėse gausu vitamino A, vitmino C ir vitamino K. Suvalgę vos vieną šaukštelį petražolių, gausite pusę rekomenduojamos vitamino K dienos normos, o šis vitaminas itin svarbus siekiant palaikyti širdies sveikatą.
Taip pat skaitykite: Kuriame prieskoninių žolelių darželį ant palangės
Petražolės – nepaprastai naudingi ir universalūs prieskoniai. Dera beveik visuose patiekaluose: žuvies, jūrų gėrybių, mėsos, paukštienos, tinka salotoms, sriuboms, virtinukams, blynams, padažams paskaninti. Labai gardus ir sveikas sviestas su petražolėmis. Į patiekalus smulkintų petražolių geriausiai dėti tik baigiant ruošti. Antraip pakis jų spalva ir aromatas.
Kalendra
Meksikiečių ir azijiečių virtuvėse itin dažnai naudojama kalendra vertinama dėl gausių skaidulų ir geležies išteklių. Šios žolelės taip pat puikiai valo organizmą bei ypač puikiai padeda jam atsikratyti toksiškų metalų.
Kalendra mažina cholesterolio lygį kraujyje, o moterims padeda sunormalizuoti mėnesines. Kalendros sultys – puikus drėkiklis odai. Ši žolelė sumažina nerimą ir stresą.
Šios žolelės puikiai tiks ruošiant įvairias sriubas, troškinius, žuvį, kopūstus ar bulves.