Kaip pasakoja Karolina, trobelė priklausė vyro močiutei, kuri tuo metu ten jau nebegyveno. Kiemo priežiūra rūpinosi uošvis, kartais su vyru čia apsilankydavo ir pati Karolina.
„Vieną dieną pagalvojome, kad reikėtų trobelę minimaliai atnaujinti, o tas „minimaliai“ išėjo taip, kad viską atnaujinome iš esmės, – darbų pradžią prisimena moteris. – Pradėjome nuo miegamojo kambario, galvodami, kad turėsime, kur vasarą pernakvoti, pabūti savaitgaliais.“
Atnaujinus miegamąjį, atėjo laikas pečių griovimui, tuomet – plokščių lupimui ir kitiems darbams. Namelyje nebuvo vandentiekio sistemos, tualeto, todėl teko viską įrengti.
Kaip sako Karolina, tai buvo tipinė kaimo trobelė, kurioje gyveno dar vyro močiutės diedukai (proproseneliai – aut.).
„Viską stengėmės daryti greičiau, kadangi laukėme dukros gimimo. Pavyko neblogai, spėjome“, – šypteli moteris.
Karolina pasakoja, kad statybos darbais užsiėmė vyras su uošviu, o jai teko užduotis namus padaryti šviesius ir jaukius – moteris sprendimus priėmė pasikliaudama savo nuomone.
Paklausta, kiek išlaidų atsiėjo apie ketverius metus renovuotas 55 kv. m namas, moteris tikslių skaičių įvardyti negalėjo:
„Išlaidų tiksliai neskaičiavome, bet viskas kainavo nemažai: išpirktos žemės, namo renovacija ir daug kitų darbų aplink namą. Žinoma, daug sutaupėme darbo atžvilgiu, kadangi viskas daryta vyro su uošviu, padedant ir kitiems šeimos nariams.“
Dabar ten įsikūrusi šeima džiaugiasi nuveiktu darbu ir padarytais pokyčiais: „Kartais, žiūrint nuotraukas, net nesitiki, kad tiek daug padarėme. Atrodo, kad, galbūt, būtų buvę paprasčiau viską nugriauti ir statyti iš naujo, bet dabar džiaugiamės, planuojame ir namelio priestato projektą.“