Filmas Nr. 1 „Gyvenimas yra gražus“ („Life is Beautiful “), 1997 m., rež. Roberto Benigni
Jaudinantis, tragikomiškas, ašarą spaudžiantis filmas, kuriame režisierius Roberto Benigni pats įkūnija pagrindinį herojų žydą Guido. Italija, 1939-ieji, šalyje, kaip ir visoje Europoje, stiprėja fašizmas. Tačiau jaunas ir lengvabūdiškas Guido tuo pernelyg nesirūpina – jis džiaugiasi savo nuostabia šeima – žmona Dora ir guviu bei protingu sūnumi. Tačiau šį gyvenimo džiaugsmą greitai pakeičia tragedija – Guido ir jo mažasis sūnelis atsiduria koncentracijos stovykloje. Čia tėvas daro viską, kad mažojo berniuko neužvaldytų siaubas – buvimas koncentracijos stovykloje mažyliui pristatomas kaip keistas, bet įdomus žaidimas, pilnas nuotykių ir laukiančių laimėjimų. Genialus filmas, pasakojantis apie tėvo ir sūnaus ryšį ir meilę, apie tai, kad gyvenimas gali būti gražus, net ir siaubingiausiomis aplinkybėmis.
Filmas Nr. 2. „Krikštatėvis“ („The Godfather“), 1972 m., rež. Francis Ford Coppola
Kultinis Coppolos filmas, kurį, jei dar nesate matę, puiki proga pažiūrėti šį savaitgalį. Taip, tai filmas apie mafiją, klanų kovas ir kerštą, bet taip pat ir apie šeimą, kraujo ryšius, tėvų ir vaikų santykius, kartų skirtumus. Įtraukiantis, stilingas filmas (veiksmas vyksta praėjusio amžiaus viduryje Niujorke) su puikiais aktoriais, dažnai linksniuojamas įvairiuose geriausių filmų topuose.
TAIP PAT SKAITYKITE: Rekomendacijos: 7 geriausi filmai-antidepresantai
Filmas Nr. 3. „Gyvenimo medis“ („The Tree of Life”), 2011 m., rež. Terrence Malick
Sudėtingas, poetiškas, daugiaprasmis, kelis laiko sluoksnius perpinantis Terrenco Malicko filmas apie tėvo ir sūnų, vyro ir moters santykius, apie tai, kokią lemiamą ir neištrinamą įtaką mūsų gyvenimui turi vaikystė, santykis su gimdytojais. Puikus Brado Pitto vaidmuo: jis čia įkūnija trijų berniukų tėvą – kietą, griežtą, principingą, norintį, bet kartais nesugebantį apgobti savo sūnų šiluma ir globa. Tai filmas apie kiekvieno žmogaus augimą, praeities ir dabarties ryšius, šeimoje slypinčias mūsų šaknis.
Filmas Nr. 4. „Pagrobimas“ („Taken“), 2008 m., rež. Pierre Morel
Įtemptas trileris, kuriame pagrindinį vaidmenį kuria aktorius Liamas Neesonas. Jis – buvęs agentas, sutrikęs, ieškantis savo vietos gyvenime ir bandantis atkurti ryšį su savo dukterimi. Kam pasiryš šis vyras, sužinojęs, kad jo dukrą atostogų Paryžiuje metu pagrobė mafija?
TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitgalio įkvėpimai su Ainiu Storpirščiu
Filmas Nr. 5. „Aš esu Semas“ („I Am Sam“), 2001 m., rež. Jessie Nelson
Seano Penno herojus Semas – vyras, turintis nežymia protinę negalią. Jis dar ir pamišęs „The Beatles“ gerbėjas, vienas auginantis dukrelę Liusi. Tiksliau, ne visai vienas – Semui padeda draugai. Tačiau gyvenimas komplikuojasi, kai mergaitei sukanka septyneri – socialiniai darbuotojai netiki, kad vyras sugebės tinkamai pasirūpinti savo dukra. Semas, padedamas ambicingos teisininkės, vaidinamos Michellės Pfeiffer, įsisuka į kovą su teisine sistema.
Filmas Nr. 6. „Ieškantys laimės“ („The Pursuit of Happiness“), 2006 m., rež. Gabriele Muccino
Realios istorijos įkvėptas filmas, kuriame Wilas Smithas sukūrė rimtą ir įsimintiną vaidmenį. Jis vaidina nesėkmių užkluptą vyrą, netekusį darbo (taigi, ir pajamų), namų, atstumtą žmonos ir bandantį išgyventi gatvėje kartu mažu sūnumi (berniuką vaidina paties Wilo Smitho sūnus) – jie blaškosi gatvėmis, nakvoja benamių prieglaudose, ieško pastogės ir išeičių iš beviltiškos situacijos. Net jei keliais sakiniais išdėstyta istorija jums neskamba labai originaliai, patikėkite, filmas nusipelnė jūsų laiko ir dėmesio.
Filmas Nr. 7. „Žuviukas Nemo“ („Finding Nemo“), 2003 m., rež. Andrew Stanton
Animacinis filmas vaikams ir jų tėvams, puikiai tinkantis bet kuriam savaitgaliui, o Tėvo dienai – ypač. Neklaužada žuviukas Nemo turi tik tėtį, tačiau per savo išdaigas ir norą pademonstruoti savarankiškumą atsiduria labai toli nuo jo – akvariumo nelaisvėje. Ilga Nemo tėčio Merlino kelionė per vandenyną ieškant sūnaus tampa tikru išbandymu, o mažajam Nemo gyvenimas nelaisvėje – pamoka apie draugystę, drąsą ir pasiaukojimą.
O kokį filmą apie tėčius, tėvystę rekomenduotumėt jūs? Pasidalinkite mintimis komentaruose!