2017 12 28

Saldžiausias Naujųjų metų pažadas, arba Nuo ko pradėti rūpintis savimi

Anot įvairių apklausų, išsimiegoti – vienas iš dažniausių Naujųjų metų pažadų. Ir jis yra bene svarbiausias, kokį galite sau duoti.
Miegas
Miegas / Shutterstock nuotr.
Temos: 2 Čiužinys Miegas

Prieš dvejus metus JAV atliktas tyrimas atskleidė, kad 65% žmonių rizikuoja savo sveikata, neskirdami pakankamai dėmesio būtinam organizmo poilsiui miego metu. 34% iš jų patiria nuolatinius miego sutrikimus, dar 31% miega nepakankamai. Apytiksliais skaičiavimais, Jungtinėse Valstijose neišsimiegojimas lemia apie 1500 mirčių už vairop, nekalbant apie menkesnius padarinius – sveikatos sutrikimus, nesibaigiančius tragiškai, ar mažesnį produktyvumą.

Taigi nuo ko pradėti, jei norime kokybiško poilsio?

Gero miego sunku tikėtis, jei prieš miegą „neišvėdinama galva“. Kiekvienas mūsų patiriame didesnį ar mažesnį stresą, kuris gali įtakoti miego trukmę ir kokybę. TV, kompiuterio ar telefono ekranas prieš miegą taip pat nepadės miegoti geriau, tad visus įrenginius rekomenduojama išjungti ir pasidėti bent valandą prieš gulant miegoti.

Bendravimas su artimaisiais, knyga ar šilto pieno stiklinė padės sumažinti įtampą, trumpam praverti langai sureguliuos miegui palankią oro cirkuliaciją namuose. Kelias minutes patartina ir medituoti. Tam nereikia specialių pratimų, jei nelankote jogos, – pakaks ramiai atsisėsti, atpalaiduoti visus raumenis ir užsimerkus giliai, tolygiai pakvėpuoti.

Pasiruošimas miegui svarbus, tačiau ne mažiau svarbus ir tinkamas miego pagrindas. Miego sutrikimus tiriantys mokslininkai stebėjimų metu fiksavo daug miegančiųjų vartymųsi, padėties keitimų, trūkčiojimų. Geras miegas yra ramus, dažnai atsibudęs žmogus jaučiasi taip, lyg būtų pabudęs toje pačioje padėtyje kaip užmigo. Todėl labai svarbu, kad miegama būtų ant kūno svorį tinkamai priimančio, prie kūno prisitaikančio pagrindo – labiausiai rekomenduojama miegoti lovoje, ant čiužinio.

Kai lovoje miega vienas, čiužinį pasirinkti yra paprasčiau, o kas žinotina, miegant dviese? Pranešime žiniasklaidai „Auraplus“ specialistai pasidalino keliais paprastais pastebėjimais:

  • Dažnai skiriasi miegančiųjų kūno svoris, kas gali lemti miegui trukdančius čiužinio įdubimus, todėl renkantis čiužinį reikia tai įvertinti. Galimi du sprendimai – vietoje vieno dvigulio čiužinio rinktis du skirtingo kietumo viengulius arba rasti kompromisinio (dažniausiai – vidutinio) kietumo čiužinį, kuris būtų tinkamas abiems.
  • Čiužinys turi pasižymėti gero oro laidumo ypatybe ir prisitaikyti prie kūno temperatūros. Tad atkreipkite dėmesį į čiužinio sudėtį – specialus putų poliuretano išpjaustymas ar spyruoklių sistema leidžia orui geriau cirkuliuoti, o viskoelastinė medžiaga reaguoja į kūno šilumą, dėl ko minkštėja arba kietėja jo forma, padedanti jaustis patogiau.
  • Jautresni žmonės turėtų rinktis čiužinį, pasižymintį antialerginėmis savybėmis, pavyzdžiui, alavijo ekstraktu impregnuotu čiužinio užvalkalu, kuris tarnauja kaip skydas dulkių erkutėms ir kitiems alergenams.
  • Čiužinį būtina išbandyti – atsisėsti, atsigulti, apsiversti, išmėginant dažniausias miego padėtis. Svarbu ir pasirinkti galvai bei kaklui tinkamą atramą suteikiančią pagalvę.
  • Galiausiai čiužinių kūrėjai pabrėžia miego trukmės svarbą. Nors, priklausomai nuo žmogaus amžiaus, ji kinta, darbingo amžiaus žmogui rekomenduojama per parą miegoti 7–8 valandas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis