„Kilkim žaibu“ sunkiosios muzikos ir senųjų metų festivalis
Data: birželio 26-27 d.
Vieta: Žagarė
Kaina: nuo 30 eurų (straipsnio rašymo metu - 32 eurai). Vaikams iki 12 m. – nemokamai.
Muzika: black, death, folk, pagoniškas, industrinis ir visoks kitoks metalas bei jam artimi stiliai.
Žvaigždės: „Triptykon“, „Enthroned“, „King of Asgard“, „Bölzer“ ir kiti sunkiasvoriai.
Veiklos festivalyje: viduramžių kovų ir atkurto vikingų laivo demonstravimas, vainikų plukdymas, alaus rungtis, senovinių amatų paroda, gyvosios istorijos klubų rungtys
Veiklos greta festivalio: Žagarės ozo ir Žvelgaičio piliakalnio takeliai, galimybė pajodinėti žirgais Žagarės žirgynuose, pažintinė seniausio Lietuvos apeiginio akmens tyrelio pelkėje apžvalga – tik keletas veiklų iš gausaus asortimento.
Šventė šeimai: organizatoriai akcentuoja, kad tai yra festivalis šeimai, tad jei nesate alergiški metalui – pirmyn.
„Kilkim žaibu“ išsiskiria savo stipria kultūra, išgryninta muzikine kryptimi ir įvairia, labai draugiška auditorija.
Istorija: Žaibas šiemet kyla jau 16-ą kartą. Per tiek laiko festivalis išgyveno daug pokyčių ir toliau kinta, bandydamas derinti alternatyvią sunkiąją muziką su senosiomis tradicijomis. „Kilkim žaibu“ išsiskiria savo stipria kultūra, išgryninta muzikine kryptimi ir įvairia, labai draugiška auditorija.
Internete: Kilkimzaibu.com
Jeigu iki šiol galvojote, kad sunkiausias muzikos festivalis Lietuvoje yra „Roko naktys“, tai „Kilkim žaibu“ jums bus malonus netikėtumas. Atsirėmę į baltų šaknis ir nuolat pasistiprinantys sunkiosios muzikos atlikėjais iš Lietuvos, Latvijos, Skandinavijos ir tolimesnių kraštų, šio festivalio organizatoriai jau išsinėrė iš paauglystės odos ir atrado savo veidą.
Nors keičiasi festivalio vieta, o atlikėjų gretas kartais papildo kitokių muzikos stilių vardai, kylantis žaibas bene tvirčiausiai asocijuojasi su tikru metalo festivaliu.
Kiti panašaus kalibro festivaliai Lietuvoje yra arba labai nedideli („Ž6ežmar6a6“, „Daubos griaucmas“) arba ieško naujų muzikinių skambesių („Devilstone“). Tuo tarpu „Kilkim žaibu“ tūkstančius gerbėjų paperka pastovumu. Nors keičiasi festivalio vieta, o atlikėjų gretas kartais papildo kitokių muzikos stilių vardai (pavyzdžiui, islandai „Sólstafir“, koncertavę pernai), kylantis žaibas bene tvirčiausiai asocijuojasi su tikru metalo festivaliu.
Atskiro pliuso organizatoriai nusipelno už išsamią ir detalią komunikaciją. Apsilankai jų svetainėje ir nebeturi jokių klausimų – viskas aišku, kaip enciklopedijoje.
TAIP PAT SKAITYKITE: 7 priežastys, kodėl neverta atidėlioti kelionių
Metalistų bendruomenė labai draugiška, vienija įvairiausio amžiaus ir pomėgių žmones, todėl tokiuose festivaliuose būna saugu, smagu ir paprasta.
Be to, tai yra festivalis, į kurį tikrai važiuočiau su šeima. Iš patirties žinau, kad metalistų bendruomenė yra labai draugiška, ji vienija įvairiausio amžiaus ir pomėgių žmones, todėl tokiuose festivaliuose būna saugu, smagu ir paprasta.
Viena problemėlė – Žagarė daugeliui lietuvių asocijuojasi su vyšnių švente, kuri šiemet čia vyks liepos 9-12 dienomis. Gali būti, kad daugeliui teks rinktis tarp vieno iš dviejų renginių ir šitas pasirinkimas gali apkarpyti „Kilkim žaibu“ dalyvių skaičių. Kita vertus, Žagarė šiemet yra Lietuvos kultūros sostinė, todėl nusipelno daugiau nei vieno apsilankymo.
Verdiktas: važiuokite, jeigu nenorite Joninių vėl švęsti kamščiuose prie jūros, jus domina senoji kultūra, o ausys nori išgirsti kai ką sunkaus, bet gryno.