Esminės priežastys, kodėl piniginė tuštėja
Anot I.Jazavitienės, yra daug veiksnių, kodėl rugsėjį pradedama jausti tuštėjanti piniginė ir likusį pusmetį situacija negerėja.
Pirmiausia tai – objektyvios priežastys, tokios kaip: nauji mokslo metai ir su tuo susijusios išlaidos – nuo mokyklinių uniformų bei priemonių mokyklai ar darželiui pirkimo iki vaikų būrelių; spalį prasidedantis šildymo sezonas, kuris trunka iki balandžio vidurio; taip pat artėjančios žiemos šventės; per vasaros atostogas išleistos visos santaupos. Galiausiai – įvairios akcijos, tokios kaip juodasis penktadienis ar vidurio sezono išpardavimai, kurie, nors ir skirti sutaupyti, tai padaryti padeda ne visada. Nes juk kartais įsigyjame prekių, kurių visiškai neplanavome pirkti, „bet juk didelė nuolaida!“.
Vis dėlto, kaip pastebi asmeninių finansų konsultantė, šalia viso to turime psichologinį faktorių: „Statistika rodo, kad žmonės labiausiai mėgsta leisti pinigus būtent šiuo metų laiku. Ruduo sukelia norą pradėti kažką naujo – nauji mokslai, hobiai, netgi darbai ir sumanymai. Vėliau ateina lapkritis, gruodis – šventinė atmosfera pasiekia netgi tuos, kurie teigia, jog yra jai atsparūs. Pakilios nuotaikos žmonės visuomet išleidžia daugiau pinigų, nes kontrolės jausmas sumažėja iki minimumo.“
I.Jazavitienė priduria, kad šiuo metu žmones jaudina keletas aspektų, susijusių su pinigais.