Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2016 09 24

Smegenų lavinimo technika pagal Steve'ą Jobsą

Viena iš savybių, kuria pasižymėjo genijumi vadinamas Steve'as Jobsas, – tai gebėjimas mąstyti ir matyti pasaulį kitaip.
Steve'as Jobsas
Steve'as Jobsas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kitaip nei genijumi ir verslo guru didžiausios pasaulyje technologijų kompanijos „Apple“ įkūrėjo bei ilgamečio vadovo niekas nevadino dar gyvam esant. Nepaprastai kūrybinga ir skatinanti matyti plačiau Steve‘o Jobso asmenybė buvo įkvepianti. Skleidė tokią stiprią energiją, kad žmonės veikiau sutikdavo šildytis jos spinduliuose per protingą atstumą – būdami per arti, rizikuodavo sudegti.

Verslo patarimus jis dalijo už dyką – visi knygynai ir internetas mirgėtojo S. Jobso formulėmis, kaip tapti sėkmės žmogumi. Jose nebuvo jokių burtų. Paprasti kaip dvi kapeikos jie sakė viena: pirmiausia turite mylėti savo darbą iki sielos gelmių ir jį atlikti tobulai. Ir iki sielos gelmių tikėti tuo, ką darote.

„Jeigu tokio darbo neradote, ieškokite toliau. Nesustokite. Kaip ir visi širdies reikalai – pajusite, kai jį rasite... Jūsų laikas yra ribotas, taigi nešvaistykite jo gyvendami kitų žmonių gyvenimus.

Neįstrikite dogmose, tai yra nesiremkite kitų žmonių mąstymo rezultatais. Neleiskite kitų žmonių nuomonėms nustelbti jūsų vidinio balso.

O svarbiausia, turėkite drąsos pasikliauti savo širdimi ir intuicija. Visa kita yra antraeiliai dalykai“, – štai tokią uždegančią kalbą per Stanfordo universiteto diplomų įteikimo ceremoniją 2005-aisiais rėžė studentams S.Jobsas. Be išsvajotųjų diplomų, jie tąsyk gavo dar ir sparnus.

O kokiomis technikomis Steve'as Jobsas lavino savo protą? Apie tai rašo lifehacker.ru. Pasąmonės meditacija jam padėjo įveikti stresą ir aiškiau matyti pasaulį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl turtuoliai dėvi tuos pačius drabužius kiekvieną dieną?

Biografas Walteris Isaacsonas pateikia štai tokią S.Jobso citatą: „Jeigu tu tiesiog sėdėsi ir stebėsi, tai pamatysi, koks neaprėpiamas tavo mąstymas, protas. Pamėginsi jį nuraminti – taps tik blogiau. Tačiau su laiku mąstymas savaime nusiramina, ir tu mokaisi jį kontroliuoti. Tuo metu prabunda intuicija, ir tu matai viską daug aiškiau negu anksčiau“.

S.Jobsas aprašo meditacijos būdą, kurį naudojo daugelį metų. Be to, jis taip išpopuliarino šią praktiką, kad tokios kompanijos, kaip „Target“, „Google“, „Ford“, pradėjo mokyti savo darbuotojus medituoti remdamosi šiuo pagrindu.

Geoffrey Jamesas, inc.com redaktorius ir žurnalistas, štai taip aprašo Steve'o Jobso meditacijos techniką:

  • Atsisėskite tylioje vietoje. Galite pasidėti pagalvėlę, ant kurios sėdėsite, kad jaustumėtės patogiai. Kelis kartus giliai įkvėpkite.
  • Užmerkite akis ir įsiklausykite į savo vidinį monologą. Jūsų smegenys analizuos tarpusavyje nesusijusius įvykius, kurie nutiko neseniai – pamatytos laidos, perskaitytos knygos, pokalbiai su draugais... Nesistenkite trukdyti šiai minčių tėkmei.
  • Vietoj to ramiai pereikite nuo minties prie minties. Tegu tai tampa ritualu, kuriuo užsiimsite 5 minutes kasdien. Per kelias savaites jūs išmoksite kontroliuoti savo mintis ir galėsite pereiti prie kitos technikos.
  • Dabar, kai jau girdite savo mintyse vidinį monologą, stenkite mintis nutildyti ir palaipsniui nuo jų pasišalinti.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 požymiai, kad turite verslininko gyslelę

  • Išlaisvindami smegenis akcentuokite dėmesį į jus supančius kvapus, garsus, pojūčius kūne. Galbūt pradėsite kitaip jausti vėją ant savo kūno ar išgirsite kitaip atsiskleidžiančius garsus.
  • Ženklas, kad viską darote teisingai – tai pojūtis, jog laikas lekia nepastebimai. Iš pradžių tai gali būti nelengva, atrodyti nepaveiku, tačiau rezultatas ateina ne iš karto. Stenkitės, ir jums tikrai pavyks kontroliuoti mintis ir aplinką apie save.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos