Kaip pasakoja dabartinis sodybos šeimininkas Vidmantas Karpis, sodyboje anksčiau gyveno jo seneliai, po to ji perėjo tėvams ir galiausiai jam.
„Namas likęs visiškai autentiškas – nieko jame nemodernizavome. Tualetas – lauke. Šiuo metu tai vasarnamis, čia leidžiame savaitgalius. Turime daržą, šiltnamį, auginame daržoves, tačiau tai darome tik dėl to, kad mums malonu kapstytis žemėje, o ne todėl, kad kažkas išaugtų. Tai mūsų laisvalaikio praleidimo forma. Kaip su žmona juokaujame: svarbiausia – pasodinome, jei užaugo – gerai, neužaugo – dar geriau, nes nebus vargo prižiūrėti. Kai laiką leidi savo malonumui, o ne iš to gyveni, kitaip į viską žiūri“, – dėstė pašnekovas.
Pasak vyro, atsakomybė už estetinį aplinkos vaizdą yra atiduota uošvienei, kuri su malonumu užsiima gėlininkyste. Jai labai svarbi gėlių įvairovė, todėl kieme galima rasti vos ne botanikos sodą. Įvairiaspalvės gėlės (rožės, hortenzijos, bijūnai, narcizai ir pan.) puošia visas tiek pagrindinio namo, tiek ūkinių pastatų sienas, sukurdamos spalvų kontrastą, o kad visi žinotų jų pavadinimus, yra lentelės ar kortelės.
„Visas kiemas atiduotas jai ir mes su žmona praktiškai nesikišame. Mes labiau daržu užsiimame, aš – ūkiniais darbais, prižiūriu, kad pastatai negriūtų. Taip ir krapštomės su visa šeima. Smagu pabėgti nuo miesto šurmulio, chaoso, streso – aplinkui 3 km spinduliu nėra nė gyvos dvasios. Net telefonas ir internetas silpnai veikia. Taigi, tai tinkamiausia vieta pailsėti nuo visko. Čia laikas kažkaip sustoja. Buvo atvažiavę vieni miestiečiai, nematę kaimo. Nakvojo porą naktų, po to sakė – kaip gera pasiklausyti tylos. Čia iš tiesų nėra jokių pašalinių garsų, tik gamtos garsai. Galima juos įrašinėti“, – pasakojo Vidmantas.
Tiesa, spalvomis pasidabinęs namukas kartais atvilioja čia žmones – net kai nėra šeimininkų. Po regioninį parką keliaujantys žygeiviai iš smalsumo užsuka pasižiūrėti gėlynų, atrodančių itin kontrastingai senovę menančio namo fone. Tačiau šeimininkai, net radę apsilankymo ženklų, nesiskundžia – esą keliautojai kultūringi, nuostolių nepridaro.
____________________________________________________________________
Šių metų konkursą „Мano kiemas“ remia japoniškų profesionalių įrankių ir sodo technikos gamintojas „Мakita“. Visi konkurso dalyviai turi galimybę laimėti „Makita“ akumuliatorinį Bluetooth radiją ir 18V akumuliatorių iš plačiausios pasaulyje akumuliatorinių įrankių sistemos LXT. Radijas veikia nuo akumuliatorių ir AC srovės ir taip pat įkrauna akumuliatorius.
Daugiau apie konkurso sąlygas – ČIA.