O apie tai, ką reikėtų apie šias treniruotes žinoti ir ko jose tikėtis, kalbamės su Ogmios mieste įsikūrusio šokių klubo „Judesys“ vadovu Edgaru.
Sportinių ir pramoginių šokių nereikėtų maišyti tarpusavyje
Pasak pašnekovo, bene didžiausia klaida – manymas, jog sportiniai ir pramoginiai šokiai yra tas pats. Tai – netiesa. Pramoginiai skirti tik pramogai ir malonumui – žmonės vieni ar poromis atvyksta išmokti įvairių šokių žingsnelių, praskaidrinti savo vakarus, na, o sportiniai – ne ką paprastesnė sporto šaka, nei svarmenų kilnojimas – čia reikalingas rimtas fizinis pasirengimas, noras siekti profesionalumo.
„Pramoginiai šokiai yra laisvalaikio praleidimo būdas. Treniruočių metu čia išmokstama pajausti ritmą, taisyklingų šokių žingsnelių, susipažįstama su pagrindine dešimties šokių programa ir mokomasi nenaudojant specialių techninių elementų. Na, o kalbant apie sportinius šokius svarbu paminėti, jog jie reikalauja tvirto fizinio ir emocinio šokėjo pasirengimo, mat čia didelis dėmesys yra skiriamas jo kūno rengimui profesionaliam šokiui, yra gilinamasi į techniką, atlikimą, kiekvieną choreografijos detalę. Tai – sunkus, atkaklus, daug, laiko bei disciplinos reikalaujantis sportas“, – pasakoja Edgaras.
Ir profesionalūs šokėjai, ir tik mėgėjai čia mokomi tos pačios programos: tango, valso, Vienos valso, fokstroto, kvikstepo, čia čia čia, sambos, rumbos, pasadoblio ir džaivo.
Šokiai naudingi ir vaikams, ir suaugusiems
Specialistas pažymi, jog šokiai ypač naudingi ankstyvame amžiuje, kai vaikų kūnas, raumenys dar tik formuojasi. „Pradėję lankyti treniruotes nuo mažumės berniukai ir mergaitės nesusiduria su laikysenos problemomis – jie auga grakštūs, visuomet pasitempę. Taip pat, šokant išmokstama taisyklingai kvėpuoti, lavinama fizinė ištvermė ir aktyviai deginamos kalorijos, tad lieknas, sportiškas kūnas – šokėjo kasdienybė“, – teigia Edgaras.
Suaugusiesiems bene svarbiausia tampa šokio, kaip natūralaus antidepresanto, nauda. Juk muzikos bei kūno judesių galia turi ypatingą poveikį žmogui. „Mūsų kūnas bei protas kartais šaukiasi atokvėpio, poilsio nuo kasdienių darbų, buities, rūpesčių ir minčių. Šokis leidžia visa tai bent kelioms treniruotės valandoms pamiršti. Ilgainiui jis tampa teigiama priklausomybe ir pastebime, kaip žmonėse ima formuotis didesnis pasitikėjimas savimi, dingsta kompleksai“, – tikina pašnekovas.
Pramoginių šokių treniruotes gali lankyti visi
Vaikams sportinių šokių treniruotes galima lankyti nuo 5-6 metų amžiaus, kai imamas telkti dėmesys, didėja koncentracija. Tačiau Edgaras pažymi, jog svarbu kiekvieną vaiką įvertinti individualiai ir neatvesti jo per anksti, kai šokis dar nedomina, o svarbiausia dienos veikla – žaidimai.
Na, o pramoginių šokių treniruotėse yra laukiami bet kokio amžiaus vaikai ir suaugę. Juk malonumą šokti turi atrasti visi. „Mūsų klubo didžiausia vertybė – bendrystė. Čia nėra patyčių, mes mylime vieni kitus, palaikome ir augame kartu. Iš treniruočių žmonės pasiima daug informacijos, didelį ratą draugų ir energiją, kurią atiduoda treneriai kiekvienos treniruotės metu“, – tikina pašnekovas.
Norintys pradėti lankyti užsiėmimus turėtų apsilankyti internetiniame puslapyje www.judesys.eu, kurioje galima rasti visą reikalingą informaciją ir registracijos formą.