„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2014 02 01

Šokiruojantys kontracepcijos metodai: nuo bebrų mėšlo iki kokakolos

Sakoma, kad šimtaprocentinė priemonė, idealiai apsauganti nuo nepageidaujamo nėštumo, – tai susilaikymas. Tačiau šiais laikais, kai, atrodo, vaistinės lūžta nuo įvairiausių preparatų, o mokslininkai kuria vis naujesnės kartos kontraceptines priemones, rinktis tikrai yra iš ko.
Jis ir Ji
Jis ir Ji / Fotolia nuotr.

Keista, kad vis dar atsiranda mitais apaugusių apsaugos būdų. Vieni jų kelią juoką, o kiti – šiurpulį. Tad pasivaikščiokime istorijos takeliais ir žvilgtelėkime, kuo naudojosi mūsų protėviai!

Šiek tiek istorijos

Senovėje žmonės prisigalvodavo keisčiausių dalykų. Sakykite, ką norite, tačiau ar labai rimtai skamba pasiūlymas nuo nepageidaujamo nėštumo apsisaugoti spjaunant rupūžei į burną? O ir surask ją dabar, kai siaučia žiemos pūgos... Štai Egipte moterys naudojosi tamponėliais, kurie buvo suvilgyti akacijų sultimis ir medumi. Medus, žinia, išsiskiria  antibakterinėmis savybėmis, o štai akacijų sultys esą padeda sukelti tam tikrą cheminę reakciją...

Tame pačiame Egipte buvo naudojamasi ir dar specifiškesniais dalykėliais, pavyzdžiui, krokodilo mėšlu ir medumi suteptais medvilnės tamponais. Beje, Europoje juos išmirkydavo acte... Įdomus sprendimas!

Dar XVI a. Kanadoje buvo manoma, kad puiki apsaugos priemonė – bebrų sėklidės naminėje degtinėje. Sutrintos iki miltelių bebrų sėklidės buvo sumaišomos su neįtikėtinai stipriu ugniniu gėrimu, o vėliau šį antpilą gerdavo ištikus subtiliai situacijai...

Malaizijoje tam reikalui naudojo neprinokusių ananasų sultis, Europoje – kadagių nuovirą, kai kur ir smidrų viralą.

Gyvsidabris anais laikais taip pat buvo apipintas keistybėmis. Štai Kinijoje jis anksčiau vaidino ypač didelį vaidmenį siekiant išvengti nepageidaujamo nėštumo. Tačiau jo vartojimas grėsė pačiomis baisiausiomis sveikatos bėdomis: smegenų pažeidimais, inkstų nepakankamumu, dargi ankstyva mirtimi. Visiškai neįkvepia!

Štai diafragmos iš aukso, sidabro ar dramblio kaulo neskamba taip kraupiai, kaip aukščiau išvardyti būdai. Tačiau negalime pavadinti jų geresniu pasirinkimu, atvirkščiai –  moterims (o ir vyrams) naudotis diafragmomis nebuvo patogu, grėsė infekcijos ir netgi toksinio šoko sindromas. Apie higieną ir visas kitas ypatybes nė nekalbame.

Indėnai gamindavosi specialių priemonių iš palmių lapų miltelių ir raudonosios kreidos, sukurpdavo netgi žvakučių iš medaus, akmens druskos, lydyto sviesto (ghi).

Graikijoje buvo paplitę tokie apsaugos būdai, kuriems žmonės pasitelkdavo gluosnius, granatus, miras, rūtas; islamo šalyse normalu atrodė gaminti žvakutes iš dramblio mėšlo, kopūstų ir pikio.

Reziumė: kontracepcija prieš šimtus metų buvo pavojinga sveikatai, keista ir neduodanti jokios naudos.

Metodai, kurių verčiau niekada nebandyti

Tiesa, dar ir šiais laikais žmonės tiki gūdžiausiais dalykais, nors iš tikrųjų tam tikrus pasirinkimus sunku suvokti – juk spauda ir internetinė žiniasklaida trimituoja apie pačias įvairiausias apsaugos priemones.

Pavyzdžiui, gabalėlis citrinos. Manoma, kad dėl citrinos pasikeičia makšties mikroflora ir spermatozoidai tampa lėtesni ar net žūsta. Tiesa ta, kad tai ne tik nekomfortiška, o dargi gresia rimtais susirgimais.

Na, o ką manote apie skalbiamąjį (ūkinį) muilą? Gabalėlis šios priemonės taip pat nedvelkia išsilavinimu... Lytinio švietimo pritrūkusios moterys tokiu būdu gali tik susižaloti ir patirti ne pačių maloniausių moteriškų ligų.

Geriamieji „kontraceptikai“ taip pat prasilenkia su realybe. Pavyzdžiui, gėrimas, sukurtas iš burokėlių sulčių, laurų lapų nuoviro ir daugybės kitų uogų, žolelių... Su pastarosiomis apskritai reikėtų nejuokauti, nes jose slypinčios medžiagos gali sukelti pašalinių poveikių ir rimtai sutrikdyti sveikatą.

Galime paminėti ir tokius šokiruojančius būdus kaip apsiplovimas kalio permanganato, sodos, aspirino tirpalu, granatų, citrinų sultimis, netgi žymiaisiais kokakolos gėrimais.

Beje, Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai atskleidė, kad šios šalies žmonės vis dar nuoširdžiai ir naiviai tiki iš senų laikų atkeliavusiais kontracepcijos mitais, tarkime, kad nuo nėštumo apsaugo maistinė plėvelė, duona, vištienos odelė, ta pati kokakola, kebabai, traškučiai, šokoladas... Arba kad kontraceptinės tabletės padės išvengti ŽIV.

Išvada? Verčiau pasitikėti mokslininkų išradimais ir neeikvoti jėgų bandant išrasti dviratį... Yra geriamieji kontraceptikai, spiralės, prezervatyvai, nutrauktas lytinis aktas. Visuomet galima pasirinkti tai, kas tinka abiem – vyrui ir moteriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“