Puiku, jei galite tai sau leisti pakankamai dažnai, tačiau ką daryti, jei SPA ar masažai jums yra per didelė prabanga? Siūlome keletą būdų, kurie padės atsipalaiduoti ir pasilepinti neišeinant iš namų ir neišleidžiant didelės pinigų sumos. Jie taip pat tinka, jei neturite daug laiko ir norite paprastų, kasdienių būdų atsipalaiduoti ir suteikti sau ir savo kūnui malonumo potyrį.
Gulėjimas aukščiau pakeltomis kojomis
Toks menkniekis kaip aukščiau pakeltos kojos, pavyzdžiui, padėjus jas ant didesnės pagalvės, akimirksniu suteikia labai malonų jausmą. Kojų pakėlimas nuima spaudimą kraujagyslėse, ypač venose, gerina kraujo cirkuliaciją kojose, padeda joms atsipalaiduoti, mažina per dieną susikaupusią įtampą.
Dirgindami odą akupresūriniai masažuokliai, įmontuoti kilimėlyje, nukreipia dėmesį iš minčių į kūno pojūčius, tampa lengviau nuraminti įsisiautėjusį protą.
Jei turite paslaugų partnerį, galite paprašyti, kad jis padarytų trumpą masažą, kol gulite pakėlusi kojas. Užteks pora minučių paminkyti blauzdų bei šlaunų raumenis ir iš karto pajusite atsipalaidavimą bei malonumą.
Esate sportiška? Pabandykite pakelti kojas stačiu kampu atrėmusi jas į sieną. Ši jogos poza yra vadinama Viparita Karani ir ji yra skirta atsipalaidavimui bei streso šalinimui, ypač kojų ir juosmens srityje.
Svarbiausia, kad ši poza jums būtų patogi, net ir tuo atveju jei nepraktikuojate jogos ir darote ją pirmą kartą. Paeksperimentuokite su pagalvėlėmis padėdama jas po galva, kaklu, sėdmenimis, juosmeniu, kol rasite sau patogią variaciją. Tik nedarykite to, jei turite aukštą kraujospūdį, problemų su širdimi, jums apribotas fizinis krūvis.
Šildantis kompresas akims
Šiluma yra vienas labiausiai kūną atpalaiduojančių fizinių faktorių. Akyse ir kaktoje per dieną susikaupia nemažai įtampos. Atkreipkite dėmesį, kaip dirba jūsų kakta, raumenys aplink akis, kai nerimaujate, sprendžiate svarbius klausimus, kyla kokios nors problemos. Visi šie raumenys įsitempia ir gali neatsipalaiduoti visos dienos metu, vakare keldami nemalonius pojūčius. Jei nešiojate akinius, ypač skirtus matyti į tolį, galite net nejausti, kiek įtampos yra jūsų akyse ir raumenyse aplink jas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Veido ir paakių kaukės iš daržovių, vaisių ir žalumynų
Atpalaiduoti ir nuraminti visą dieną aktyviai dirbusius raumenis padės šildantis kompresas akims ir kaktai. Kompresus galima darytis įvairiai, tačiau bene greičiausias, paprasčiausias ir gerai laikantis šilumą metodas yra kompresas su druska. Druska taip pat turi savybę sutraukti sunkią, nešvarią energiją, tad panaudojusi kompresą druską išpilkite.
Kaip pasidaryti druskos kompresą:
- Pakaitinkite keptuvėje druską ir suberkite ją į tvirtai užrišamą medvilninį maišelį ar netgi paprasčiausią švarią medvilninę kojinę;
- Ši kompresą apsukite švaraus audinio skiaute, kad nenudegintumėte akių. Kompresas turi maloniai šildyti, tačiau ne deginti;
- Atsigulkite, uždėkite kompresą ant akių, kaktos ir mėgaukitės malonia, raminančia šiluma.
Masažinis akupresūrinis kilimėlis
Šiam kilimėliui reikės pradinės investicijos, tačiau už vieno masažo kainą galite įsigyti kilimėlį, kuris jums tarnaus ilgus metus. Masažinis kilimėlis gerina kraujo ir limfos apykaitą, malšina nugaros skausmą, padeda atsipalaiduoti, skatina endorfinų gamybą. Jis gali būti ypač puiki pagalba greičiau ir lengviau užmigti.
Patieskite masažinį kilimėlį ant čiužinio, kai ruošiatės gulti miegoti. Nugara turi būti nuoga, tad naktinius drabužius laikykite prie lovos, kad paskui greitai ir lengvai juos rastumėte. Atsigulkite, atsipalaiduokite ir grimzkite į miegą. Nebijokite, kad ant kilimėlio galite užmigti. Masažuokliai neleis įmigti labai giliai ir vis tiek bent trumpam prabusite supratusi, kad laikas patraukti kilimėlį.
Masažinį kilimėlį galite naudoti bet kuriuo paros metu, kai norite atsipalaiduoti. Jis ypač tinka tuo atveju, jei jums sunku sustabdyti mintis ir negalite nurimti bei atsipalaiduoti tiesiog pagulėjusi lovoje. Dirgindami odą akupresūriniai masažuokliai, įmontuoti kilimėlyje, nukreipia dėmesį iš minčių į kūno pojūčius, tampa lengviau nuraminti įsisiautėjusį protą.
Tik atsigulusi ant kilimėlio greičiausiai jausite ne tik dirginimą, bet ir diskomfortą. Tai geras ženklas ir šis diskomfortas greitai praeis. Iš pradžių kilimėlis veikia aktyvinamai, o po 20–25 minučių prasideda jo raminamasis poveikis.
Plaukų kaukė nakčiai
Kitą dieną nereikės niekur eiti ir turėsite laisvą rytą? Pasidarykite natūralią plaukų kaukę nakčiai. Odos, plaukų priežiūra suteikia malonų jausmą, tačiau dienos metu ne visada lengva rasti pakankamai laiko, kurį galėtumėte praleisti su kauke. Tuo tarpu pasidariusi ją prieš eidama miegoti, ryte galėsite išsiplauti galvą ir nereikės sukti galvos, kaip surasti tam laiko.
Plaukų kaukei galite rinktis paprasčiausią alyvuogių aliejų ar kelių aliejų mišinį. Plaukams ypač tinka ricinos aliejus, tik jo gryno tepti ant galvos odos negalima, reikia maišyti su kitu aliejumi.
Įmasažuokite į odą pasirinktą aliejų, ištepkite likusius plaukus jums tinkančia ir patinkančia kauke (medumi, majonezu, avokadu, kelių produktų mišiniais...) ir užsidėkite dušo kepuraitę. Ant jos galite dar užsidėti jums kiek per didelę megztą žieminę kepurę, kuri ir šildys, ir leis patogiau išsimiegoti.
TAIP PAT SKAITYKITE: Liaudiškos priemonės riebaluotis linkusiems plaukams: nuovirai, kaukės, užpilai
Jei turite ilgus plaukus, neriškite jų gumele, nes po nakties gali stipriai skaudėti galvos odą. Verčiau susukite plaukus ant viršugalvio ir užmaukite kepurėlę. Drėgni ir sunkūs nuo kaukės plaukai bus gerokai paklusnesni.
Nesiekite rezultatų. Jei plaukų priežiūra jums teikia malonumą, darykite tai dėl malonumo, ne dėl konkrečių rezultatų. Bandykite naujas kaukes, stebėkite, kas tinka ir patinka jūsų plaukams, eksperimentuokite, tačiau nesikoncentruokite tik į kaukės efektyvumą. Kitaip vietoje malonumo pradėsite siekti rezultatų ir patirsite tik papildomą įtampą.
Pasivaikščiojimas prieš miegą
Vakaro oras, prietema ir tyla turi raminmą poveikį. Jei visą dieną praleidžiate patalpose, turite daug veiklos, gyvenate aktyviai, vakaras gali būti puikiausias laikas išeiti į gryną orą ir ramiai pasivaikščioti. Jei mėgstate sportuoti, galite lengvai parisnoti nepamiršdama giliai kvėpuoti, dairytis į šalis ir užmiršti dienos šurmulį.
Tokiam pasivaikščiojimui nereikia daug laiko. Atlikote visus darbus ir ilsitės prieš eidama miegoti? Išeikite kelioms minutėms į lauką. Pastebėsite, kad po pasivaikščiojimo jaučiatės ramesnė, bus lengviau užmigti.
Jei turite neįstiklintą balkoną ir nenorite niekur eiti, pasidarykite raminančios arbatos ir praleiskite keletą minučių balkone (žinoma, ne žiemos metu). Net jei lauke šaltoka, susisukite į pledą, apsikabinkite karštą puodelį arbatos, įsispirkite į šiltas šlepetes ir pasimėgaukite artėjančia naktimi. Tai nuramins ir atpalaiduos daug geriau nei vakaras, praleistas prie kompiuterio ar televizoriaus.
Spalvų ir kvapų terapija
Nebūtina eiti į specialius seansus, kad pasimėgautumėte spalvomis ar kvapais.
Spalvų terapijai galite nusipirkti gėlių – tos spalvos, kuri šiuo metu jus labiausiai traukia. Nešiokite spalvingus aksesuarus, nusipirkite spalvotų pagalvėlių lovai ar kitų dekoracijų namams. Pasistenkite, kad perkami daiktai jums patiktų ne tik dėl atliekamos funkcijos, bet ir spalvos.
Atkreipkite dėmesį, ar dėl kokio nors namų ar aprangos stiliaus neišduodate savo pomėgio spalvoms ir nepašalinote spalvų iš savo gyvenimo. Spalvos turi teigiamą poveikį psichikai. Jei jūsų vidiniame pasaulyje trūksta spalvų, pabandykite įnešti jų į išorinę aplinką. Galite turėti malonių pojūčių ir rezultatų.
Malonūs kvapai, kaip ir spalvos, turi teigiamą poveikį mūsų psichikai, emocijoms. Kvapų terapijai geriausia naudoti natūralius eterinius aliejus, lašinamus į aliejinę lemputę. Vieno buteliuko aliejaus jums užteks pakankamai ilgai, kadangi į lemputę užtenka įlašinti vos kelis lašus, kad po kambarį pasklistų malonus kvapas.
Populiariausias yra levandų aliejus, pasižymintis raminamu poveikiu, tačiau jei jums trūksta energijos, žvalumo, galite išbandyti citrusinių vaisių aliejų.
Sodraus žemės kvapo pačiulių aliejus atgaivina, suteikia pasitikėjimo savimi jausmą. Parduotuvėje galite rasti netgi pušų eterinio aliejaus, jei pasiilgote pajūrio pušyno kvapo. Belieka tik atrasti patinkantį sau.
Užsidekite žvakę, įlašinkite į aliejinę lemputę kelis lašus norimo aliejaus, užsileiskite ramią muziką, užgesinkite šviesą, pasidarykite šildantį kompresą akims ar atsigulkite ant masažinio kilimėlio, užkelkite kojas ant pagalvės, užsimerkite ir kelis kartus giliai įkvėpkite bei iškvėpkite. Toks vakaras jums suteiks daug malonių potyrių, neužims daug laiko ir pareikalaus minimalių investicijų.
TAIP PAT SKAITYKITE:
* Aromaterapijos specialistė Rima Balaišienė – apie eterinių aliejų rūšis ir veiksmingiausius derinius
* Eterinių aliejų žinovė: kaip sustiprinti imunitetą ir dezinfekuoti namų orą. Aliejų mišinių receptai