2018 04 29

Specialistai pataria: „Saldžių braškių galite turėti jau po kelių mėnesių“

Braškės – vienos populiariausių uogų mūsų šalyje, kurios puolamos graibstyti, kai tik pasirodo ant prekystalio. Mėgstate braškes ir patys norite jas užsiauginti? Pasirodo, tai visai paprasta.
Braškių derlius
Braškių derlius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pasak agronomo Tautvydo Gursko ir „Žiežmarių gėlių“ atstovės Audronės Žebrauskienės, yra kelios taisyklės, kurios pravers trokštantiems skanių uogų. Ir nebūtina turėti didelių žemių plotų ar sodo – šiais laikais braškės puikiai dera ir balkone ar terasoje, jas galite auginti vazonuose ir pasikabinti sode, pavyzdžiui, ant obels šakos.

„Braškes, kaip ir visus kitus augalus, reikia prižiūrėti, patręšti, nuravėti, o norint sulaukti daugiau uogų, reikia nuskabyti ūsus. Taip pat būtina atkreipti dėmesį ir veisles, ką renkatės – jų įvairovė labai didelė“, – sako A.Žebrauskienė. Ji sako, kad galime išmėginti tokias veisles kaip „Sonata“, „Senga Sengana“, „Santa“ ir pan.

Agronomas T.Gurskas priduria, kad braškėms labiausiai patinka šiek tiek rūgštesnis dirvožemis – apie 6 pH, o norintiems derliaus jau šį sezoną, specialistas pataria rinktis frigo (šaldytus) daigus. Tokius pasodinę mes jau šiais metais džiaugsimės saldžiomis ir sultingomis uogomis.

„Tai yra gerai paruoštas, atšaldytas ir derėjimui pasiruošęs daigas, dėl to nereikia laukti metus, kol sulauksime uogų“, – teigia agronomas.

Tačiau jeigu nusiperkate paprastus daigelius, tuomet specialistai pataria pirmaisiais metais nuskabyti žiedelius, kad nežydėtų ir nevestų uogų, kauptų maisto medžiagas ir formuotų didesnį kerą kitiems metams.

– Kaip dažnai reikėtų atnaujinti braškyną?

– Braškyną atnaujinti reikia kas 3-4 metus, todėl galite pasilikti ūsus, kad ir toliau turėtumėte uogų.

– Kaip dažnai laistyti braškes?

– Kadangi mūsų šalyje pakankamai lyja, todėl braškėms, augančioms lauke, papildomo laistymo gali ir neprireikti, tačiau, žinoma, reikia stebėti situaciją. Labai svarbu žinoti, kad braškėms labai nepatinka, kai laistoma ant jų lapų, reikia laistyti po lapais, tiesiai ant šaknų.

Jeigu laistymas bus pastovus, tai ir uogos vienodesnės, tokio paties dydžio. Tiesa, per daug drėgmės sukelia tokias ligas kaip puvinys, miltligė ir pan., o ir pačios uogos būna mažesnės.

– Kaip pasiankstinti braškių derlių?

– Galite daryti karkasines priedangas, kurias saulėtu oru nuo braškių atidenkite, o itin lietingu – pridenkite, nes kaip jau minėta, drėgmė sukelia įvairias ligas, mažėja braškių derlius. Naktį uždengę ilgiau išlaikysite šilumą, apsaugosite braškes nuo šalnų.

Labai svarbu braškes pamulčiuoti, pavyzdžiui, šiaudais, apdžiovinta žole, arba rinktis juodą agroplėvelę, kad braškė negulėtų ant žemės, mat kitaip puvinys įsimes, ir derliaus nesulauksime. Jokiu būdu nesirinkite žalios, ką tik nupjautos, drėgnos žolės, nes prasidės šutimas, puvimas.

Jeigu norite braškes patręšti natūraliomis trąšomis, tręškite kelių metu perpuvusiu mėšlu, tinka ir mėšlo granulės, kitos organinės trąšos, – pataria specialistas.

VIDEO: Ruošiamės braškų sezonui: saldžių uogų paslaptis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis