„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 06 16

Specialistė apie bijūnus: ką daryti, jeigu nežydi ir kaip sulaukti gausaus žydėjimo

Bijūnai išgyvena renesansą – puošnūs, rasoti žiedai užburia savo aromatu ir, be jokios abejonės, džiugina vaizdu. Pastaruoju metu išaugusios jų kainos taip pat stebina daugelį gėlių mylėtojų, tačiau atsispirti bijūnų grožiui išties neįmanoma.
Bijūnų žydėjimas
Bijūnų žydėjimas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

VDU Botanikos sodo kolekcijų kuratorė Žibutė Baškienė su bijūnais dirba jau daugelį metų: „Bijūnams labiausiai patinka lengvesnė ir puresnė dirva. Auginant nereikėtų pernelyg apkaupti jų šaknų, – to šios gėlės nemėgsta. Labai svarbus bijūnų persodinimo laikas – dauginti ir padalinti kerą reikėtų taip, kad būtų 3-5 pumpurai ir svarbu pasodinti ne per giliai. Tą atlikite nuo rugpjūčio iki rugsėjo vidurio“, – teigia pašnekovė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./VDU Kauno botanikos sodo vyresn. botaninių kolekcijų kuratorė Žibutė Baškienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./VDU Kauno botanikos sodo vyresn. botaninių kolekcijų kuratorė Žibutė Baškienė

Specialistė pabrėžia, kad bijūnus reikia auginti tinkamoje vietoje. „Ne prie krūmų, ne prie medžių, kadangi bijūnams reikia saulės, saulėta vieta jiems patinka labiausiai.“

Svarbus ir trąšų pasirinkimas, nes tinka ne bet kokios. Pavasarį bijūnus patariama patręšti kalcio salietra, o po žydėjimo – kompleksinėmis trąšomis. Tiesa, nereikia skubėti bijūnų antžeminės dalies nukirpti iškart po žydėjimo – Ž.Baškienė sako, kad šią procedūrą galima atlikti spalį, kadangi net ir nužydėjęs bijūno keras išlieka dekoratyvus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Bijūnų žydėjimas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Bijūnų žydėjimas

Ką daryti, jeigu bijūnai nežydi? Specialistė sako, kad reikia ieškoti problemos, pavyzdžiui, pajuodę, nudžiūvę, itin maži žiedpumpuriai gali būti dėl to, kad pats keras labai senas. „Tuomet reikėtų išdauginti bijūną, pakeisti jo sodinimo vietą. Tačiau pirmus kelis metus persodinus reikėtų neleisti žydėti, pašalinti žiedpumpurius, kad bijūnas sustiprėtų. Tą patį galite atlikti ir su šoniniais žiedpumpuriais, (kai ant šakelės auga vienas pagrindinis ir keli iš šonų) – dažniausiai tie šoniniai nežydi, o išsekina pagrindinį žiedą“, – sako Ž.Baškienė.

VIDEO: Ką daryti, kad bijūnai gausiai žydėtų?

Kad bijūnai gausiai žydėtų – reikia lietaus, todėl reikėtų nepamiršti bijūnų palieti, kad jie gautų pakankamai drėgmės. Bijūnai žydi maždaug 5-7 dienas, o skinti juos patariama kuo trumpesnius, kadangi nuskynus žiedus su ilgesniais kotais, išsekinamas keras.

Pasigrožėkite bijūnų žiedais, šiuo metu vešinčiais VDU botanikos sode.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“