2020 03 18

Sportas namuose padės stiprinti ir imunitetą. Jogos trenerės patarimai

Dėl karantino uždarius sporto klubus ir grupines treniruotes, fizinį aktyvumą palaikyti norintys gyventojai ieško būdų treniruotis namuose. Pasak jogos trenerės Linos Jurevičiūtės, sportas namuose ir grupinėse treniruotėse kartu su treneriu skiriasi. Namuose netaisyklingai atliekami pratimai gali būti ne tik neefektyvūs, bet ir žalingi raumenims, sąnariams. Trenerė pataria, kaip sporto ritualus perkelti į namus ir dalinasi jogos asanomis pradedantiesiems.
Sportas namuose padės stiprinti ir imunitetą. Jogos trenerės patarimai
Sportas namuose padės stiprinti ir imunitetą. Jogos trenerės patarimai / Linos Jurevičiūtės nuotr. / 15min montažas

„Jeigu esate įpratę sporto klube kilnoti svorius ar minti dviratį, į namus tokias treniruotes perkelti sudėtinga. Tačiau šį laiką, kurį visi turime praleisti namuose dėl vieni kitų saugumo, jogos naujokams siūlau skirti susipažinti, išbandyti ir galbūt pamėgti kitokią sporto rūšį – jogą. Net jeigu anksčiau ir visai nesportavote, daugiau laiko praleisdami namuose ir greičiausiai nežinodami, ko griebtis, galite bent pusvalandį ar valandą per dieną skirti savo kūnui ir savijautai. Nepamirškime, kad fizinis aktyvumas naudingas ir mūsų imunitetui, kurio taip reikia kovai su virusais“, – pranešime žiniasklaidai sako jogos trenerė Lina Jurevičiūtė.

Sportas namuose prasideda nuo tinkamos aplinkos

Pasak trenerės, ypatingų sąlygų sportuoti namuose nereikia. Joga palanki ir tuo, kad treniruotėms nereikia didelių erdvių, tad kiekvienuose namuose atsiras vietos, į kurią tilptų jogos kilimėlis.

„Svarbu, kad sportui skirta aplinka būtų jauki ir gerai išvėdinta. Jeigu nusprendžiate užsiimti joga, ypač vakare, galite užsidegti keletą žvakių – suteiks aplinkai jaukumo.

Svarbi sporto dalis – muzika. Rinkitės savo mėgstamą, kuri padėtų sutelkti dėmesį, nusiraminti, sužadintų norą vėl grįžti ant kilimėlio. Pasistenkite pašalinti prietaisus aplink save, kurie galėtų nukreipti jūsų dėmesį nuo jogos praktikos.

Namuose visuomet yra pagundų pasidaryti puodelį arbatos, patikrinti mobilųjį telefoną. Savo sporto aplinkoje pasistenkite šiuos dalykus padėti į šoną ir nusistatykite praktikos trukmę. Galbūt šalia pasidėkite laikrodį (ne telefoną), kad matytumėte, kiek laiko dar liko“, – apie pasiruošimą treniruotei namuose pasakoja L.Jurevičiūtė.

Jei į treniruotes paprastai vykdavote 2–3 kartus per savaitę ir joms skirdavote 1–1,5 val., namuose galite treniruotis kasdien, tam skirdami kad ir 15 ar 30 min. ar valandą. Kaip sako jogos trenerė, svarbu išjudinti kūną ir nuraminti protą.

Sportuoti ryte ar vakare?

Nėra vieno teisingo atsakymo – kiekvienas gali pasirinkti sau patogesnį laiką. Tačiau rytinis sportas nuo vakarinio šiek tiek turėtų skirtis.

„Tiems, kurie aktyvesni rytais, sportas prieš pusryčius turėtų labai patikti. Rytine aktyvesne treniruote sužadinsite kraujotakos sistemą, pabudinsite virškinimą, o padidėjęs deguonies kiekis smegenyse nuteiks šviesesnei, pozytivesnei dienai.

Jeigu mieliau sportuojate vakarais, rinkitės ramesnę treniruotę, pvz., Yin – ilgus tempimo pratimus, kurie dėmesį nukreips į kvėpavimą ir pojūčius kūne. Ši jogos praktika nuraminą nervų sistemą, leidžia pasiekti gilų kūno ir proto atsipalaidavimą – tai yra puiki praktika vakare ar prieš einant miegoti“, – pataria L.Jurevičiūtė.

VIDEO: Linos Jurevičiūtės (Linos Ju) jogos praktika namuose I

Kūnas pats išduoda, kai pratimai atliekami neteisingai

Pasak jogos trenerės, sportuojant namuose, labai svarbu įsiklausyti į savo kūną, nes šalia nėra trenerio, kuris galėtų įspėti apie netinkamai atliekamą pratimą. Todėl rekomenduojama pradėti nuo lengvesnių asanų, sutelkti dėmesį į jų atlikimą ir pojūčius kūne.

„Prieš kiekvieną praktiką siūlau nuspręsti, ką būtent norite daryti šiandien: ar daugiau koncentruositės į apatinę kūno dalį, viršutinę, galbūt daugiau norisi pratimų pilvo presui, o galbūt tempimo pratimų. Persistengti tikrai nereikėtų – jei pradedate jausti diskomfortą ar gilų skausmą, tai yra rodiklis, kad asaną reikėtų palengvinti pagal jūsų praktikos lygį“, – pasakoja L.Jurevičiūtė.

Kiekvieną vakarą 19 val. L.Jurevičiūtė kviečia prisijungti prie jos gyvai instagramo paskyroje transliuojamos valandos trukmės praktikos. Taip pat su visais dalinasi keliomis jogos sekomis pradedantiesiems. Jas jogos trenerė ragina atlikti neskubant, įsijaučiant į ritmingą kvėpavimą kartu su atliekamu judesiu.

VIDEO: Linos Jurevičiūtės (Linos Ju) jogos praktika namuose II

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai