Tačiau naujausias tyrimas atskleidė, kad šunys gali būti tikrais gudruoliais, rašoma prima.co.uk. Tyrimas, publikuotas Neuroscience and Biobehavioural Reviews atskleidžia, kad šunys gali atpažinti, kuris iš žmonių yra mielas ir malonus, taip pat – kuris iš jų elgiasi blogai.
Tada protingieji gyvūnai pasinaudoja gauta informacija, kad galėtų atitinkamai pasielgti – ne tik su nepažįstamais, bet ir su savo šeimininku. Kaip vyko tyrimas?
Šunų savininkai turėjo elgtis pagal skirtingus scenarijus, kai juos stebėjo jų augintiniai. Savanoriai apsimetė, kad negali atidaryti pakuotės ir tada paprašė pagalbos dviejų tyrėjų. Pirmojo scenarijaus atveju vienas iš tyrėjų buvo pasyvus, kai tuo tarpu jo kolega pasisiūlė padėti. Antrojo scenarijaus metu vienas iš tyrėjų ir toliau išliko pasyvus, o kitas aktyviai atsisakė suteikti pagalbą.
Abiejų scenarijų pabaigoje, abudu mokslininkai pasiūlė šuniui skanėstą. Pirmojo scenarijaus metu šunys iš abiejų tyrėjų skanėstą paėmė, o štai antrojo pabaigoje, kai vienas iš mokslininkų nemaloniai elgėsi su jų savininku ir nesutiko padėti, šunys buvo linkę vengti pastarojo jiems siūlomo skanėsto.
Mokslininkai daro išvadą, jog šunys geba atpažinti blogą elgesį ir atitinkamai pasielgti, demonstruodami savo požiūrį. Taigi, verta atkreipti dėmesį į savo augintinio emocijas ir nusiteikimą kito žmogaus atžvilgiu – tame slypi daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.