2020 12 17

Švarūs namai prieš šventes: patarimai, kaip tvarkytis greičiau ir efektyviau

Sena tiesa – nors daugelis žmonių nemėgsta buities darbų, tačiau būti švariuose namuose patinka visiems. Tvarkymosi periodas dažnai itin suintensyvėja prieš šventes. Ir nors šiais metais per Kalėdas giminaičiai į namus pavakaroti neatvyks, tačiau idealiai švarus būstas būtinas naujai metų pradžiai, rašoma pranešime. Jei nuolat tvarkotės, tačiau rezultatas jūsų netenkina arba užtrunkate per ilgai, galbūt tai darote neteisingai? Pasinaudokite keletu patarimų, kad namų tvarkymas taptų greitesnis ir efektyvesnis.
Namų tvarkymas
Namų tvarkymas / 123RF.com nuotr.

Pritaikykite taisykles: iš viršaus į apačią, iš kairės į dešinę

Būstą valant chaotiškai, dulkės ir nešvarumai nuo vienų paviršių nukrenta ant kitų daiktų ir grindų. Dėl šios priežasties gali susidaryti įspūdis, kad nors ką tik tvarkėtės namus, tačiau jie vis tiek nėra švarūs.

Dulkes reikėtų valyti nuo viršaus į apačią. Pradėkite nuo šviestuvo – nuvalę jį imkitės aukščiausiai esančių daiktų ir taip keliaukite iki žemiausiai padėtų objektų ar baldų. Taip užtikrinsite, kad dulkės neužkris ant kitų, jau nuvalytų daiktų.

Pasirinkę valyti vieną lentyną, visuomet turėtumėte pradėti nuo kairės ir valyti į dešinę – taip išvengsite atsitiktinių daiktų švarinimo, kuomet juos nuvalę padėsite į dar neliestą vietą, ir dulkės tiesiog vėl iš naujo nusės ant paviršių.

Vėliausiai turėtumėte imtis grindų. Siurbkite jas laikantis schemos – eilėmis iš viršaus į apačią. Tai padės užtikrinti, kad nei vienas grindų plotas neliks nepaliestas.

Tam, kad siurbimas būtų efektyvus daug įtakos turi ir pats buitinis prietaisas. Tie siurbliai, kurie neturi filtravimo sistemos, į aplinką grąžina smulkias dulkių daleles, todėl ant grindų kone iškart vėl galima pastebėti nešvarumus.

Pažangiausi dulkių siurbliai turi 5 sluoksnių HEPA filtravimo sistemą – pagrindinis ciklonas ir metalinės grotelės sulaiko dideles dulkių daleles, o mikrofiltras – itin smulkias daleles. Ši sistema pasirūpina, kad į aplinką nebūtų išmetami įvairūs alergenai, todėl namuose galima kvėpuoti daug švaresniu oru.

Susidarykite namų tvarkymo planą

Tam, kad tvarkymasis būtų efektyvus, švarinti reikia visus namus. Jei išvalysite tik vieną kambarį, jis greit susivienodins su kitomis erdvėmis, nes vaikščiojant pernešame dulkes ir kitus nešvarumus.

Nesvarbu, ar valote dulkes, siurbiate, ar plaunate grindis, tai darykite visuose namuose. Vienu kartu išvalę būstą taip pat atsikratysite jausmo, kad kartojate tuos pačius veiksmus vėl ir vėl.

Nepamirškite pakankamai dėmesio skirti ir sunkiai prieinamoms vietoms. Siekiant namus ilgiau išlaikyti švarius, reikėtų pasirūpinti, kad dulkės būtų surinktos po baldais ir iš įvairių plyšių. Šių vietų valymui galite pasitelkti skirtingus dulkių siurblio antgalius – jie padės dulkes pašalinti iš ten, kur nepasiekia ranka.

123RF.com nuotr./Šeima tvarko namus
123RF.com nuotr./Šeima tvarko namus

Pravers ir kilimams skirtas antgalis – plaukeliuose įstrigusius nešvarumus surinkti būna sudėtinga, todėl specialiai tam pritaikytas šepetys veiks daug efektyviau. Jei pasirūpinsite sudėtingai prieinamų vietų švara, tvarka namuose laikysis ilgiau.

Pagreitinti namų tvarkymosi procesą gali padėti jūsų pačių susigalvota schema – jei iš anksto suplanuosite, ką ir po ko darysite, nuo kurio kambario pradėsite ir kuriame baigsite tvarkymą, tuomet išvengsite nereikalingo blaškymosi tarp skirtingų erdvių.

Žmonės dažnai net nesusimąsto, kiek laiko sugaišta tiesiog vaikščiodami po namus ir ieškodami valymui reikalingų priemonių. Visus valiklius ir šluostes rekomenduojama turėti po ranka – susidėjus juos į vieną krepšį ar dėžę, ją galima nešiotis po namus, o tai padės sutrumpinti buities darbams skiriamą laiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai