2023 06 26

Trąšas petunijoms pasigaminkite patys: balkonas apsipils žiedais

Petunijos – tikros vasaros balkonų karalienės. Jų vešliai augantys žiedai iki pat rudens vidurio džiugina spalvingomis kaskadomis. Tačiau tam, kad jos pleškėtų spalvomis, gėles reikia tinkamai maitinti.
Petunijos
Petunijos / Pranešimo autorių nuotr.

Pasak Vestos Paukštelo, „Iki“ Augalų skyriaus darbuotojos, pamaitinti gėles galima ir neišleidžiant nė euro, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Svarbu parinkti tinkamą vietą ir nesuklysti laistant

Vesta Paukštelo pastebi, kad vienas populiariausių pasirinkimų balkonų ir terasų puošimui Lietuvoje – įvairiaspalvės petunijos.

„Nors petunijas nėra sunku auginti, norint, kad jos augtų sveikos ir džiugintų žiedais, reikia pasirūpinti tinkamomis sąlygomis. Geriausiai jos auga šviesioje ir saulėtoje vietoje. Taisyklė paprasta – kuo daugiau šviesos, tuo gausesniais žiedais jos apsipils.

Petunijas galima auginti ir pusiau pavėsingoje vietoje, tačiau tuomet reikia nusiteikti, kad žiedų bus mažiau. Taip pat svarbu, kad jų vieta būtų apsaugota nuo stipraus lietaus ir vėjo“, – pagrindines taisykles įvardija V. Paukštelo.

Kitas svarbus klausimas – laistymas. Petunijos mėgsta drėgną dirvožemį ir blogai pakenčia sausrą. Dėl šios priežasties jas reikia laistyti reguliariai, ypač šiltu oru. Tačiau augalų žinovė primena, kad negalima pilti vandens tiesiai ant žiedų, taip pat nepatariama augalo laistyti vidurdienį. Geriausias laikas tą daryti – ryte arba vakare. Itin šiltomis dienomis galima laistyti net ir du kartus per dieną.

Ekologiškos trąšos – iš to, kas atsiduria šiukšlių dėžėje

Pasak V.Paukštelo, petunijos mėgsta derlingą, humusingą, šiek tiek rūgštų dirvožemį. Šioms gėlėms pasiteisina sprendimas universalią dirvą maišyti su šiek tiek smėlio.

Auksinė taisyklė norint sulaukti daug žiedų – būtina reguliariai nuskabyti jau sudžiūvusius pumpurus. Taip atlaisvinsite vietą naujiems.

Negalima pilti vandens tiesiai ant žiedų, taip pat nepatariama augalo laistyti vidurdienį.

„Prižiūrint petunijas, labai svarbu jas tręšti – tą galima daryti net ir kas antrą dieną. Tam puikiai tinka specialiai žydinčioms gėlėms skirtos trąšos iš parduotuvės, tačiau, norint petunijas pamaitinti, galima tą padaryti ir be specializuotų preparatų. Efektyvią trąšą galima paruošti iš likučių, kuriuos paprastai išmetame į šiukšlių dėžę, – taip ir pasirūpinsite gėle, ir sutaupysite“, – atskleidžia augalų žinovė.

Petunijoms puikiai tiks trąšos, paruoštos iš bananų žievelių. Kaip jas pagaminti? Tai labai paprasta, sako V.Paukštelo, – viskas, ką reikia padaryti, tai tiesiog įdėti žieveles į litrinį stiklainį ir užpilti jas šiltu vandeniu. Palikite stiklainį tamsioje vietoje 1–2 dienoms. Praėjus šiam laikui, skystį praskieskite vandeniu, išlaikant proporcijas 1:1. Galiausiai šiuo mišiniu palaistykite gėles.

„Kita ne mažiau veiksminga trąša yra ir kavos tirščiai, – pataria ekspertė. – 1–2 arbatinius šaukštelius šio produkto reikia užpilti puodeliu virinto vėsaus vandens. Palaukite, kol tirpalas išbrinks. Tuomet kruopščiai išmaišykite ir paliekite gėles – šitaip pamaitintos petunijos atsidėkos jums dar gausesniais žiedais.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų