– Kokias motyvacines priemones taikote, kad tokių nuoširdžiai tikslo siekiančių klubo lankytojų būtų kuo daugiau?
– Specialių priemonių netaikau. Tiesiog išsiaiškinęs kiekvieno kliento tikslus, esamą fizinę formą, sužinojęs, kaip dažnai jis gali sportuoti, pasiūlau tinkamiausią programą. Tie, kurie išlieka užsispyrę ir randa savyje jėgų laikytis programos, net kartą ar kitą suklupę nepasiduoti ir toliau sportuoti – jie pasiekia, ko nori. Visas klaidas galima ištaisyti. Natūralu, kad tik pradėjus sportuoti bus daromos klaidos, o valios irgi dažnai trūks. Bet svarbu nepasiduoti.
– Apie kokias klaidas kalbate? Kur dažniausiai suklumpa ką tik pradėję sportuoti žmonės?
– Didžiausia klaida, ko gero, yra ne kokio nors pratimo neteisingas atlikimas, bet bendras požiūris, kad pradėjus vaikščioti į sporto klubą, viskas susitvarkys savaime. Būna, ateina mesti svorį norintis žmogus ir tikisi, kad vien tik sportuojant svoris greitai kris. Bet juk to neužtenka. Svarbu ir bendras fizinis aktyvumas, ir maistas, jo balansavimas. Reikia suprasti, kad negalima valgyti bet ko ir bet kada.
Taip pat skaitykite: 5 dienų dieta norintiems greito rezultato
Įsivaizduokite, kad rengiate du žirgus lenktynėms. Vieną maitinate labai gerai, kitą – bet kuo. O treniruojasi jie vienodai. Galiu užtikrinti: žirgas, kuris laikysis taisyklingesnio mitybos režimo, nubėgs tą pačią distanciją daug greičiau.
– O koks elgesys tuomet yra geras? Kaip turėtų elgtis sveikai gyvenantis žmogus?
Nebūtina sportuoti kasdien ar pervargti, tačiau reikėtų 2–3 kartus per savaitę užsiimti fizine veikla. Tai gali būti svorių kilnojimas, bėgimas, tempimo pratimai.
– Pirmiausia – stengtis prižiūrėti save ir būti fiziškai aktyviu. Nebūtina sportuoti kasdien ar pervargti, tačiau reikėtų 2–3 kartus per savaitę užsiimti fizine veikla. Tai gali būti svorių kilnojimas, bėgimas, tempimo pratimai – priklausomai nuo tikslų. Tik svarbu nepersistengti – tikrai nereikia sportuoti iki kol visus raumenis skauda.
Ir, kaip jau minėjau, sveikai gyvenantis žmogus turi skirti dėmesio mitybai.
Apskritai nereiktų sveikatingumo siekti su profesionaliu sportu ir sunkiomis kasdienėmis treniruotėmis – tai kita sritis. Tam tikra prasme, profesionalaus sportininko gyvenimas kaip tik mažiau sveikatingas – išauga traumų tikimybė. Tačiau lengvai sportuoti, palaikyti fizinį aktyvumą ir taip pagerinti savijautą gali kiekvienas.