Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Turinį apie statybas kuriantis „Tiktokeris“ Andrėjus Piurko: esminis patarimas tiems, kurie stato patys

Visi žinome, kad namo statyba yra sudėtingas projektas, reikalaujantis išsamaus planavimo ir organizavimo. Ypač, jeigu namus statome patys. Šiuo klausimu šiandieniniais interneto laikais gali pasitarnauti ir socialinės medijos, pavyzdžiui, „TikTok“ kanalas. Jame profesionaliai statybomis užsiimantis Andrėjus Piurko su beveik 40 tūkst. sekėjų dalijasi edukuojančiais vaizdo įrašais.
 „Tiktokeris“ Andrėjus Piurko
„Tiktokeris“ Andrėjus Piurko / Asmeninio albumo nuotr.

Vyras ne tik moko, kaip atlikti svarbiausius statybos darbus, dalinasi „lifehack'ais“, demonstruoja reikalingiausius įrankius, bet ir neretai ragina į statybų procesą pažvelgti su humoru – taip visa ši iš pirmo žvilgsnio sudėtinga veikla gali tapti kur kas paprastesnė.

Statybų procesai domina internautus

Statybų patirties Skandinavų šalyse įgijęs A.Piurko šiandien gali džiaugtis įveikęs ne vieną sudėtingą statybų projektą. Nors šiuo metu daugiausiai užsiima užsakomaisiais statybų darbais, laiko skiria ir savo paties projektui – įrenginėja biudžetinio tipo ūkininkų sandėliuką su pirtimi ir vasaros virtuve, kurios statyboms vietoje polių buvo panaudoti seni elektros stulpai, itin pigi statybinė mediena, brokuotos baldinės plokštės, žmonių dovanoti stiklo paketai bei kitos mažai atsiėjusios medžiagos.

Tuo pačiu A. Piurko, kurdamas individualų projektą, renkasi ir aukštos kokybės medžiagas, kurios parodo, kad brangesni statybos pirkiniai ilgametėje perspektyvoje padeda sutaupyti.

Asmeninio albumo nuotr./Andrėjus Piurko statybiniai momentai
Asmeninio albumo nuotr./Andrėjus Piurko statybiniai momentai

O kaip jam kilo mintis statybų eigą transliuoti „TikTok“ kanale? „Turiu darbinės patirties ne tik statybų srityje – kadaise nemažai fotografavau, filmuodavau ir montuodavau vaizdo įrašus. Kiek vėliau išvykau į užsienį (tikriausiai dėl to, kad prastai filmuodavau (šypsosi), ten ėmiausi statybų amato. Jei pasakyčiau, kad greitai visko išmokau ir tapau profesionaliu statybininku, būtų melas, nes statybos yra amžinas tobulėjimas.

Žinias statybos srityje pildau kiekvieną dieną, ši sritis itin dinamiška (naujomis technologijomis, medžiagomis, įrankiais ir taip toliau). O tai reiškia, kad šių dienų statybininkas (ar statantis asmuo), siekdamas orientuotis šių dienų aktualijose, privalo nuolat bandyti užčiuopti dabarties pulsą. Tačiau praktika rodo, kad ne visi stengiasi tai daryti, retas kuris stengiasi išmoktas žinias įdomiai iškomunikuoti. Tad vieną dieną nusprendžiau apjungti du dalykus – kūrybiškumą bei patirtį statybų srityje. Taip ir gimė „TikTok“ kanalas piurko.lt“, – teigia A.Piurko.

Pašnekovo teigimu, pradžia socialiniame tinkle nebuvo tokia jau paprasta. „Paatvirausiu – iš pradžių jaučiausi kiek nepatogiai viešindamas statybų procesus internete. Todėl vien tik kalbėdavau filmuodamas procesus, o savo atvaizdą visuomet palikdavau už kadro. Net ir šiandien sekėjai, išvydę mane filmuojant „live“ transliaciją, parašo: „Dabar jau žinau, kaip jūs atrodot“.

Asmeninio albumo nuotr./Andrėjus Piurko statybiniai momentai
Asmeninio albumo nuotr./Andrėjus Piurko statybiniai momentai

Anuomet teko pabūti stereotipų auka, buvau mintyse susikūręs statybininko portretą ir man buvo gėda su juo tapatintis. Pamažu įsivažiavau, tuomet pradėjo burtis ištikimų sekėjų ratas, supratau, kad mano kuriamas turinys yra aktualus. Su kai kuriais sekėjais užmezgėme šiltą ryšį, pradėjome komunikuoti žinutėmis. Šiandien, mano žiniomis, esu vienas iš penkių žinomiausių statybų segmento „tiktokerių“ šalyje, su auditorija besidalinantis panašiu turiniu“, – sako A.Piurko.

Savo kanale vyras viešina esminius statybos procesus, stengiasi edukuoti sekėjus, papasakoti naudingos informacijos.

„Kadangi turiu praktikos šioje srityje, manau, kad mano vaizdo įrašai teikia naudą. „TikTok“ algoritmas motyvuoja kurti įtraukianti turinį, pateikti ne tik sausus faktus, todėl filmuojant būna linksma. Dažnai net patys projekto užsakovai laukia mano vaizdo įrašų kaip „ataskaitų“ už atliktus darbus. Neretai tenka teisintis, kodėl nieko nepatalpinau į socialinę mediją“, – šypsosi A.Piurko.

O ir iš pačių sekėjų jis yra gavęs naudingų patarimų. Auditorijos gretose yra žmonių, kurie tiesiog „dega“ statybomis, dalinasi savo pastebėjimais, tad jų dėka auga ir pats turinio kūrėjas.

„Jie yra tie, kurie neatleis proceso klaidų, tad humoras telieka humoru – darbus stengiuosi atlikti nepriekaištingai. Taip pat dažnai sekėjus supažindinu su įrankiais, palengvinančiais statybų procesą, gaunu žinučių iš jų, kad ši informacija jiems itin aktuali“, – pasakoja A.Piurko.

Asmeninio albumo nuotr./Andrėjus Piurko statybiniai momentai
Asmeninio albumo nuotr./Andrėjus Piurko statybiniai momentai

Svarbūs statybų proceso pagalbininkai

Anot Andrėjaus, tinkamų įrankių naudojimas ypač aktualus, kuomet spaudžia darbų grafikas ar statybos vykdomos lauke.

„Jei užsibrėžtas konkretus laikas, iki kada būtina baigti darbus ir dar darbai atliekami lauke, kuomet gali trikdyti oro sąlygos, būtina užtikrinti tinkamų įrankių komplektą, kad nereikėtų ilgai gaišti laiko. Man pačiam, turinčiam nemažai įvairių statybos objektų, labai svarbu viską susidėlioti tikslingai, nes išsibalansavimas, nukrypimas nuo grafiko gali atnešti netikėtų nuostolių.

Šiuolaikinis statybininkas, net jei yra gabus, be tinkamų, profesionalių įrankių negali išsiversti, nes jie yra itin svarbūs statybų proceso pagalbininkai. Tačiau paradoksas yra tai, kad didelis įrankių kiekis namuose taip pat nėra gerai – kiekvieną įrankį nuolat reikia iš naujo ištraukti, apžiūrėti, prireikus transportuoti“, – teigia A.Piurko.

Visos kolekcijos įrankių, anot statybomis užsiimančio vyro, tikrai neverta turėti, ypač kalbant apie kokį nors nišinį įrankį, kurį paprasčiau bei patogiau yra išsinuomoti.

„Pavyzdžiui, ne per seniausiai iš įrankių ir technikos nuomos bendrovės „Cramo“ išsinuomojau benzininį pjūklą, kurio man reikėjo konkrečiam darbui. Toks benzinu varomas įrankis reikalauja ypatingos priežiūros. Jeigu šio įrankio man reikia kelis kartus per metus, nematau tikslo jo pirkti. Pasinaudojus įrankiu sėkmingai jį grąžinau „Cramo“ ir džiaugiausi lengvu procesu“, – sako A.Piurko.

Asmeninio albumo nuotr./Andrėjus Piurko statybiniai momentai
Asmeninio albumo nuotr./Andrėjus Piurko statybiniai momentai

Patarimas tiems, kurie statosi patys

A.Piurko teigimu, įrankių nuoma itin pravartu. Vis tik nuoma, pasirinkus netinkamą bendrovę, gali ir apkarsti.

„Ne kartą teko susidurti su situacija, kuomet radus norimą įrankį atvažiavau į atitinkamą vietą, tačiau įrankio ten nebuvo. Man ne kartą buvo pasiūlytas įrankio atitikmuo, kuris darbo procesui buvo netinkamas. Vieną kartą ėmiausi darbo, kurio nebuvau daręs prieš tai ir ieškodamas įrankio nuomai bandžiau pasikliauti vieno nuomos punkto konsultanto patarimais.

Kai atlikau darbus, po visko socialinėje medijoje patalpinau vaizdo įrašą, tačiau komentaruose po juo iš karto buvau paprotintas auditorijos, kad man įpiršo įrankį, tinkamą visai kitiems darbams. Mano trijų dienų rezultatai galėjo būti pasiekti per keturias valandas turint tinkamą įrankį. Tokiu atveju prarandama nemažai laiko, kuris statybose yra labai brangus“, – teigia pašnekovas.

Asmeninio albumo nuotr./Andrėjus Piurko statybiniai momentai
Asmeninio albumo nuotr./Andrėjus Piurko statybiniai momentai

Na, o bendradarbiaujant su „Cramo“, įrankius, A.Piurko teigimu, visuomet pavyksta išsinuomoti greitai ir patogiai.

„Man yra priskirtas asmeninis vadybininkas, kuris noriai atsako į visus mano klausimus ir greitai pasirūpina įrankiu. „Cramo“ asortimentas didelis, tad man neteko susidurti su situacija, kad jie neturėtų vienokio ar kitokio įrankio. Išsinuomojęs įrankį, dirbu sklandžiau, greičiau ir efektyviau, o tai mane motyvuoja kurti kokybišką turinį socialiniams tinklams, pamokyti sekėjus, kaip svarbu atkreipti dėmesį į tinkamus įrankius“, – teigia jis.

Ką patartų žmonėms, patiems besistatantiems savo namus ar kitą objektą? A.Piurko nedvejoja: išmokite taupyti savo laiką.

„Niekas neužkabins jums medalio, kad ilgą laiką praleisite statybose. Stenkitės kiek įmanoma labiau branginti savo laiką ir optimizuoti statybų procesus. Kalbant apie įrankius – jei įsigysite didelę kolekciją įrankių, rizikuojate vėliau juos tiesiog uždaryti garaže. Neprižiūrimi jie praras savo vertę, o pardavinėti įrankius už pusę ar mažiau kainos nepravartu kišenei. Be to, nuomojantis įrankius galima geriau susidėlioti darbus, nes limituotas nuomos laikas yra stimulas darbus atlikti organizuočiau, greičiau. Tad įrankių nuoma – šiuolaikiškas, patogus būdas palengvinti statybų procesą“, – užbaigia A.Piurko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai