Svajonių princas
Jis uždirba daugiau nei 20 mln. JAV dolerių per metus, dievina pasivaikščiojimus pajūriu leidžiantis saulei ir net randa laisvą minutę, kad aplankytų mylimą močiutę, nors treniruočių grafikas ir labai įtemptas. Vakarus jis leidžia su mėgstama knyga rankoje, o atostogas aukoja labdaros ir humanitarinės pagalbos organizacijoms. Būdamas Ispanijos UNICEF komiteto ambasadoriumi, lanko skurdžių pasaulio šalių vaikų ligonines, platina informaciją apie jų sergamumą ŽIV ir AIDS. Padedamas bendraminčių, mokyklose organizuoja akcijas prieš smurtą, o jo vardo labdaros fondas remia ne tik ligoniukus, bet ir skurdžių šeimų mažylius. Toks yra tiek moterų, tiek krepšinio komandų geidžiamas Pau Gasolis Saezas – 34 m. Ispanijos krepšininkas, žaidžiantis Čikagos „Bulls“ ekipoje NBA lygoje. Nieko nuostabaus, kad jam yra klijuojama svajonių jaunikio etiketė.
Taip pat skaitykite: Meilės ir sėkmės istorija. Futbolininko Lionelio Messi mylimoji Antonella – vaikystės laikų draugė
Tačiau iš paskos būriais lakstančios potencialios nuotakos paties P. Gasolio nedomina. Jo širdis jau seniai užimta (būtų keista, jei turtingo, išvaizdaus ir vaikus mylinčio vyro guolyje nesišildytų gražuolė viliokė). Devyneriais metais jaunesnė tamsiaplaukė Silvia Lopez Castor jau seniai džiaugiasi vieno geriausių krepšininkų draugės statusu. Kaip ir galima tikėtis, juodu susitiko krepšinio aikštelėje. Prieš penkerius metus Europos krepšinio čempionate mergina dalyvavo kaip Ispanijos rinktinės palaikymo komandos šokėja. Ten įsiplieskė aistringa, gandais apipinta, tačiau iki šiol neišblėstanti meilė.
Tarp aikštelės ir operacinės
Pau Gasolis niekuomet nesvajojo tapti krepšininku. Gimęs ir užaugęs medikų šeimoje drovus berniukas nuo mažens buvo apibūdinamas kaip paklusnus sūnus ir pavyzdingas mokinys, kurį laiką sėkmingai žaidęs regbį. 1991-aisiais išgirdęs vieno geriausių visų laikų pasaulio krepšininkų Earvino Johnsono, praminto „Magic“, pareiškimą apie tai, kad serga ŽIV, nusprendė tapti gydytoju ir išrasti vaistus nuo šios klastingos ligos. Tik vėliau, nežinia ar tėvų meilė krepšiniui, ar aplinkinių pastabos dėl ūgio (mokykloje jam buvo gaminami baldai pagal užsakymą, nes į standartinius jis paprasčiausiai netilpdavo), jį atvedė į krepšinio aikštelę. Iš paskos atsekė ir brolis Marcas šiandien rungtyniaujantis Memfio „Grizzlies“ komandoje. Nors baigęs mokyklą Pau metus studijavo mediciną Barselonos universitete, visgi vėliau pasirinko krepšininko karjerą.
Jis uždirba daugiau nei 20 mln. JAV dolerių per metus, dievina pasivaikščiojimus pajūriu leidžiantis saulei ir, nors treniruočių grafikas ir labai įtemptas, net randa laisvą minutę, kad aplankytų mylimą močiutę.
Tačiau aistra medicinai niekur nedingo. Jis yra nuolatinis Los Andželo vaikų ligoninės lankytojas. Į ją užsuka daugybė garsių žmonių, tačiau retas kuris dėl nemenko išprusimo su medikais bendrauja tarsi lygus su lygiu. P. Gasolis – vienas tokių neeilinių svečių. Negana to, jis mielai dalyvauja operacijose kaip stebėtojas. Sakoma, kad tikėjimas gali padėti įveikti sunkiausias ligas. Todėl net neverta abejoti, kad ant operacinio stalo gulantys mažyliai jaučiasi nepalyginamai geriau, kai greta jų stovi pasaulinio lygio krepšinio žvaigždė.
Tiesa, krepšinis ir medicina – ne vienintelė krepšininko aistra. Susiėmęs į rankas, sportininkas savarankiškai išmoko italų ir prancūzų kalbas. Be ispanų nepriekaištingai kalba angliškai ir katalonietiškai. Beje, ispanų kalba labai praverčia per varžybas. Ja su geriausiu draugu Kobe’u Bryantu kalba tuomet, kai nori nuo varžovų nuslėpti žaidimo taktiką. Maža to, P. Gasolis dievina vargonėlius, kuriais ir pats groja, dažnai lankosi klasikinės muzikos koncertuose ir operose. Pasaulinio garso ispanų operos dainininkas Placido Domingo – geras P. Gasolio draugas, pas kurį jis visuomet po pasirodymų užsuka į užkulisius…