Tikriausiai blogai jaučiatės dėl tokios savo savybės. Tačiau mokslas padarė nuostabų atradimą apie užmaršius žmones, kuris pakeis jūsų požiūrį į jūsų pačių atmintį. Pasirodo, užmaršumas nėra tokia bloga savybė, rašoma indie100.com.
„Neuron“ publikuotas tyrimas parodė, kad užmaršumas yra intelekto forma, kadangi tai parodo, kad jūsų smegenys susitelkusios tik į svarbius dalykus. Paulas Franklandas ir Blake‘as Richardsas iš Toronto Universiteto atliko tyrimą ir pamatė, kad žmonėms, bandantiems prisiminti viską, sudėtingiau priimti svarbius sprendimus.
CNN cituoja B.Richardsą: „Svarbu, kad smegenys pamirštų nesvarbias detales ir susitelktų į dalykus, padedančius priimti svarbius sprendimus.
Visi žavimės žmogumi, kuris įveikia visus „Trivial Persuit“ lygius arba laimi „Jeopardy“ žaidime, tačiau tiesa tokia, kad evoliucija mūsų atmintį suformavo ne tam, kad laimėtumėme žaidimą, tačiau tam, kad priimtumėme protingus sprendimus.“
Geriausią atmintį turintys žmonės ilgainiui pamiršta detales, kurios jiems nebereikalingos. Tad jei pamiršote nuorodas į naują restoraną, tikriausiai taip atsitiko todėl, kad yra svarbesnių dalykų... tiesiogine to žodžio prasme.
Kitas būdas interpretuoti tyrimo rezultatus yra terminas „duomenų konkurencija“. Jei prisimenate viską, jums bus sunku susitelkti ir priimti sprendimus, kadangi jūsų galvoje yra labai daug konkuruojančios informacijos. Labai protingas žmogus „ištrina“ informaciją, kuri jo smegenims tiesiog nebereikalinga, o dėl to yra lengviau mąstyti ir priimti sprendimus.
Be to, kadangi dabar informacija yra pasiekiama vieno klavišo paspaudimu, nelabai verta saugoti visą nereikalingą informaciją savo galvoje, nebent norite kažkam padaryti įspūdį.
B.Richardsas papildo: „Užuot saugojusios visą nereikalingą informaciją, kurią gali saugoti mūsų telefonai, mūsų smegenys padaro vietos iš tiesų svarbiems prisiminimams.“
Tokia išvada buvo padaryta po to, kai mokslininkai tyrinėjo duomenis apie atminties netekimą ir smegenų veiklą tiek žmonėse, tiek gyvūnuose.
Jie pamatė, kad protas, sugebantis senus prisiminimus pakeisti naujais, galėjo greitai prisitaikyti prie naujų situacijų, ir jam nesipainiojo sena, potencialiai klaidinga informacija.