Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 08 03

V.Babravičius: laisvalaikiui su vandenlente netinka tik stiprus vėjas ir perkūnija

Oro termometro stulpeliui šoktelėjus į viršų, namuose tampa ankšta. Norisi patirti naujų įspūdžių bei atsigaivinti. Viena iš galimybių išbandyti vos prieš keletą metų Lietuvoje atsiradusį vandenlenčių sportą (angl. wakeboarding). Pasak šios srities entuziasto Valdo Babravičiaus, išbandę vandenlentes ne tik sugrįžta, bet ir atsiveda ir draugus.
Valdas Babravičius
Valdas Babravičius / Vadim Taika Rustusis Brokolis photography nuotr.

Vandenlenčių sportas

Peržiūrėjus internete įkeltus vaizdo įrašus ar realybėje pamačius, kaip vyksta treniruotė su vandenlente, peršasi nuomonė, kad tai fizinės ištvermės reikalaujantis iššūkis.

Tačiau vandenlenčių sportu jau penktą sezoną užsiimantis Valdas Babravičius ramina, jog prieš pirmą treniruotę nebūtinas specialus pasiruošimas, bet nepamaišys, jei mokėsite plaukti, ir tai bus ne pirmas kartas vandenyje.

„Vandenlenčių sportas – pramoga bei sritis, kai hidrokostiumą vilkintis žmogus stovi ant vandenlentės, o jį tempia lynas. Bet būkite atsargūs, nes vienąkart pabandžius plaukti vandenlente, gali būti sunku su ja išsiskirti. Būtent taip nutiko man – aistra virto gyvenimo būdu.

Vadim Taika Rustusis Brokolis photography nuotr./Valdas Babravičius
Vadim Taika Rustusis Brokolis photography nuotr./Valdas Babravičius

„Manau, kad šį sportą – aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą – galima išbandyti nuo 6–7 metų. Nors užsienyje susipažinau su žmogumi, kuris treniruotis pradėjo būdamas vos trejų. Neretai matau, jog vandenlentėmis plaukioja jau garbingo amžiaus asmenys, iš kurių veidų nedingsta šypsena“, – prisiminimais dalinasi vyras.

Vandenlenčių parkų veikimo principai

Vandenlenčių sporte yra žinomi du skirtingi treniravimosi būdai: atvirame tvenkinyje žmogų tempia kateris, o vandenlenčių parke (angl. wakeboard) – lynas. Pagal įrengtų vandenlenčių parkų skaičių, Lietuvoje būtent pastarasis būdas yra populiaresnis. Bet skiriasi vandenlenčių parkų įrengimo struktūra.

Vadim Taika Rustusis Brokolis photography nuotr./Valdas Babravičius
Vadim Taika Rustusis Brokolis photography nuotr./Valdas Babravičius

„Vieni vandenlenčių sportui skirti parkai veikia principu pirmyn ir atgal, tokiu atveju plaukia tik vienas žmogus ir reikalinga išankstinė registracija. Kiti veikia rato principu: vienu metu treniruotis gali iki 8 žmonių. Vienam pasitraukus iš sistemos, laukiantysis užima jo vietą. Tokiuose parkuose neretai susidaro eilės, bet ilgai stoviniuoti netenka“, – vandenlenčių parko veikimo principus atskleidžia V.Babravičius.

Entuziastų vis daugėja

Įsimylėję vandenlentes gali ne tik treniruotis, bet dalyvauti Lietuvoje ir užsienyje rengiamose varžybose. 2015 metais startavo Lietuvos vandenlenčių čempionatas, kuris kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos vandenlenčių čempionato finalo akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos vandenlenčių čempionato finalo akimirka

„Treniruotės su vandenlente laiką kiekvienas renkasi individualiai. Privalumas, jog užsiimti šio sportu galima esant bet kokiomis oro sąlygomis, išskyrus stiprų vėją ir perkūniją. Manau, kad šios priežastys ir lemia vis didesnį norinčių išbandyti žmonių skaičių. O išbandę ne tik grįžta, bet atsiveda ir draugus. Vandenlenčių parkuose ne tik aktyviai praleistas laikas, bet ir draugiškos pažintys garantuotos“, – tvirtina Valdas Babravičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais