Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 06 10

Vaikų vasaros pramogoms – šuoliai ant batuto: ne tik smagu, bet ir sveika

Šuoliai ant batuto, visų pirma, yra itin smagus užsiėmimas vaikams. Jau po kelių minučių praleistų šokinėjant, vaikai trykšta džiaugsmu ir spindi jų šypsenos. Tačiau batutas nėra tik smagus užsiėmimas – jis gali būti ir naudingas sveikatai. Net ir kai kurie profesionalūs sportininkai kartais treniruojasi ant batuto. Pateikiame keletą priežasčių, kodėl batutas gali būti naudingas sveikatai.
Šuoliai ant batuto Palangos vasaros parke
Šuoliai ant batuto Palangos vasaros parke / Kristupo Kerulio nuotr.

Sveika širdis

Širdies ritmas pagreitėja vos po 10 minučių praleistų šuoliuojant. Tai stiprina raumenis, atsakingus už sveiką širdies ir kraujagyslių veiklą. Jūsų vaikas mėgausis šuoliais ir tuo pačiu stiprins savo širdį.

Daugiau energijos

Vaikui šokinėjant ant batuto, jis gauna daugiau deguonies į kraujagysles. Tai padidina bendrą energijos lygį ir vaikas tampa budresnis. Jei bus šokinėjama ryte, vaikas bus pilnas energijos – ir tai galima daryti vietoje rytinės mankštos.

Koordinacija ir motoriniai įgūdžiai

Batutas padeda koordinacijai. Vaikai, šokinėjantys ant batuto, lavina savo pusiausvyrą. Kai šokinėjama ant batuto, gravitacijos centras vis kinta. Į tai reaguodamas vaikas turi keisti savo kūno poziciją taip, kad teisingi nusileistų ir vėl pašoktų.

Tiesiog gera nuotaika

Šokinėti ant batuto yra tiesiog smagu, bet pašokinėjus gera nuotaika išsilaiko ilgiau ne tik dėl linksmai praleisto laiko. Kadangi vaikas gauna daugiau deguonies, tuo pačiu organizme išsiskiria daugiau endorfinų, kurie atsakingi už žmogaus geresnę nuotaiką.

Pasitikėjimas savimi

Ant batuto lengva progresuoti – bandyti pašokti kuo aukščiau ar atlikti įvairius triukus. Aišku, svarbu nepamiršti, kad šokinėti reikia saugiai. Matydamas, kaip greit išmoksta naujų dalykų, vaikas gali rasti savyje jėgų ir motyvacijos susiimti ir skirti dėmesį kitoms veikloms, kurios jam atrodo sudėtingesnės.

Lengviau mokytis

Bet kokia fizinė veikla padeda pasiekti geresnių rezultatų moksluose, nes padeda ir žmogaus pažinimo funkcijoms – ne išimtis ir batutas.

Stipresnė imuninė sistema

Intensyviai šokinėdamas vaikas sušyla, todėl gali suprakaituoti. Taip batutas padeda detoksikuoti kūną ir stiprinti imuninę sistemą. Šuoliai stimuliuoja vidaus organus, skatina limfos apytaką. Taip pat šalina toksinus iš ląstelių.

Kristupo Kerulio nuotr./Šuoliai ant batuto Palangos vasaros parke
Kristupo Kerulio nuotr./Šuoliai ant batuto Palangos vasaros parke

Tiesiog gryno oro gurkšnis

Vaikai šokinėdami ant batuto laiką leidžia gryname ore. Tai nuostabi pramoga, teikianti gausybę teigiamų emocijų. O svarbiausia – puiki proga vaikus ištempti į lauką ir atitraukti nuo kompiuterių ar kitų išmaniųjų įrenginių. Taip pat nepamirškime, kad būdami lauke, vaikai ne tik kvėpuoja grynu oru, bet ir saulėtomis dienomis organizmas įsisavina vitaminą „D“.

Reikia nepamiršti, kad šokinėjimas ant batuto turi būti saugus, kad vaikai nesusižeistų. Jei šią vasarą planuojate apsilankyti Palangoje, aplankykite Palangos vasaros parką. Ten veikia 500 kv. m batutų parkas, kuriame vaikus prižiūri instruktuoti treneriai. Jie vaikams padės išmokti šokinėti teisingai, taip pat gali išmokyti ir įvairių triukų. O jūsų vaikui pramogos ant batuto gali taip patikti, kad net nepajusite, kaip batutas atsiras ir jūsų namų kieme.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai