2022 07 29

Vasaros malonumai – grėsmė jūsų akiniams: klaidos, kurių net nežinojote darantys

Vos ištarus saulė, jūra ir smėlis, galvoje šmėkšteli rojų primenantys vaizdai. Deja, jūsų akiniams šie dalykai rojaus toli gražu nereiškia. Kaitri saulė, sūrus vanduo ir smėlio krislai akiniams yra pavojingi, o nežinant, kaip tinkamai juos apsaugoti, akiniams galima dar labiau pakenkti. Kokios yra pagrindinės klaidos ir kaip jų išvengti, kad brangus pirkinys nenueitų šuniui ant uodegos?
Akiniai ir smėlis
Akiniai ir smėlis / „Fielmann" nuotr.

Vasara – atostogų sezonas, tačiau ne visiems: būtent šiltuoju metų laikų optikų specialistai patiria didžiausią klientų antplūdį. Žmonės vienas po kito kreipiasi su prašymais suremontuoti išsikraipiusius akinių rėmelius ir pakeisti sueižėjusius stiklus. Visa tai įvyksta dėl to, nes apie vandens, smėlio, o ypač saulės žalą žmogui kalbama nemažai, o apie jų poveikį akiniams – nepakankamai. Neretai į akinius investuota suma būna išmetama į balą vien dėl informacijos stygiaus ir elementaraus nežinojimo, tad prižiūrėti savo mėgstamus akinius turėtų išmokti kiekvienas.

„Fielmann" nuotr./Sueižėję lęšiai
„Fielmann" nuotr./Sueižėję lęšiai

Europoje lyderiaujančio, vieno didžiausių Lietuvoje optikos salonų tinklo „Fielmann“ specialistai įsitikinę – visiškai išvengti pažeidimų neįmanoma, juk per atostogas gali nutikti visko. Negana to, žmonės, patys to net nesuprasdami, neretai pakenkia savo akiniams. Ar žinojote, kokios yra didžiausios klaidos, kurių nesupratote darantys, kaip maksimaliai apsaugoti savo akinius nuo aplinkos poveikio ir elgtis tuo atveju, kai žala jau padaryta? Visi atsakymai – čia.

Deginimasis su saulės akiniais – mirties nuosprendis lęšiams

Akinanti saulė erzina, tad nemažai žmonių degindamiesi nuo jos saugosi akiniais. Kone visi galėtų prisiminti bent vieną atvejį, kai kaitindamiesi trumpam užsnūdo ir, spiginant saulei, miegojo su akiniais. Rodos, nieko tokio? Tiesa tokia – po tokio pasideginimo su numylėtais akiniais galite atsisveikinti.

„Fielmann" nuotr./Nerekomenduojama miegoti su akiniais paplūdimyje
„Fielmann" nuotr./Nerekomenduojama miegoti su akiniais paplūdimyje

„Jei akinius paliksite saulės atokaitoje prieš tiesioginius spindulius tuo metu, kai yra didelė kaitra, labai didelė tikimybė, kad jų rėmeliai praras formą, o lęšiai sueižės. Tiesa, tai nepriklauso nuo jų kokybės – grėsmė kyla visiems akiniams“, – sako Kokybės vadovas Kazimieras Bagdzevičius.

Jei nenorite, kad brangus pirkinys nepataisomai susigadintų, degindamiesi juos nusiimkite. Į paplūdimį atsineštus akinius įdėkite į dėklą, paslėpkite pavėsyje ar kitoje vietoje, kur jų nepasiektų spinduliai. Nesijaudinkite, jei vis dėlto palikote akinius saulėje – optikos specialistai pasirūpins kiekvienu ir grąžins jums vėl tvarkingus.

Tiesa, kai sportuojate ar tiesiog vaikštote, akiniams žala nėra daroma, tad būtinai juos užsidėkite ir saugokite akis nuo UV spindulių.

VIDEO: Karščio poveikis akinių lęšiams

Jokiu būdu nepalikite automobilyje

Vairuodami užsidedate saulės akinius, o grįžę namo juos paliekate automobilyje – juk kitą dieną jų reikės ir vėl. Pažįstama situacija? „Fielmann“ specialistai pastebi, kad šią klaidą daro didžioji dalis vairuotojų, kurie nežino, koks žalingas toks pasikaitinimas yra jūsų akiniams.

„Fielmann" nuotr./Akiniai mašinoje
„Fielmann" nuotr./Akiniai mašinoje

„Jų palikti automobilyje negalima jokiu būdu, nesvarbu, tai būtų daiktadėžė, panelė ir specialus skyrelis viršuje – akinių lęšiai čia labai pažeidžiami, sueižėja, rėmeliai išsikraipo ir kartais jų suremontuoti nebepavyksta. Pastaruosius keletą metų Lietuvą lankančios kaitros riziką tik padidina, tad į šį patarimą nereiktų numoti ranka – šią vasarą laukia dar ne viena karščių banga. Be to, su akiniais nereiktų eiti į pirtį ir dėvėti jų kepant maistą griliuje – staigūs temperatūros pokyčiai yra pavojingi“, – tikina K.Bagdzevičius.

Akiniai aplipo smėliu? Nebandykite valyti

Deginatės, vartotės smėlyje, žaidžiate su vaikais ir jūsų akiniai neišvengiamai aplimpa smėliu. Daugelis žmonių padaro tai, ko griežtai negalima daryti – nuvalo juos rankomis. Dar blogiau, kai smėlėtus akinius nusprendžiama pavalyti rankšluosčiu, kuris yra sugėręs daugybę smėlio dalelių – taip akinių lęšiai yra kaip mat subraižomi ir sugadinami.

Ką daryti? Smėlį nuo akinių reikia nuplauti, bet tik su gėlu vandeniu, po to – pavalyti švaria kosmetine servetėle. Vis tik K.Bagdzevičius pabrėžia jokiu būdu į paplūdimį nesinešti ir nenaudoti valymo servetėlės, kuria paprastai valote akinius.

„Paplūdimyje ji taip pat aplips smėliu, tad valydami ja akinių lęšius subraižysite ir galėsite juos „palaidoti“, – patirtimi dalijasi K.Bagdzevičius.

„Fielmann" nuotr./Akinių plovimas po vandeniu
„Fielmann" nuotr./Akinių plovimas po vandeniu

Sūrus jūros vanduo – taip pat žalingas

Ko gero, kilo klausimas, kodėl smėliu aplipusių saulės akinių negalima nuplauti jūroje. Pasirodo, sūrus jūros vanduo taip pat kenkia. Vis tik sąlytis su juo – neišvengiamas: dažnas su akiniais eina maudytis į jūrą, tad anksčiau ar vėliau jie gali įkristi į vandenį ar būti aptaškyti. Tokiu atveju taip pat vertėtų nuplauti juos gėlu vandeniu, o jei nešiojate brangių metalinių konstrukcijų akinius, maudynių su jais privengti.

Akinių pažeidimų išvengti nepavyko? Keliaukite į optiką

Laikantis šių patarimų, akinių pažeidimų rizika ženkliai sumažės, tačiau tai tikrai negarantuoja, kad akiniai bus apsaugoti nuo bet kokios deformacijos. Jei vis tik taip nutiko, „Fielmann“ specialistai ragina nieko nedaryti patiems ir pasibaigus atostogoms užsukti į optiką, kur akiniai bus suremontuoti ir vėl taps tinkami naudoti.

„Atneškite akinius mums. Išsikraipiusius rėmelius daugeliu atveju galima suteikti buvusią formą. Tuo tarpu sueižėjusių lęšių sutvarkyti negalime – juos reikia keisti. Tiesa, ne visus akinių lęšius galima pakeisti ir kartais tenka pirkti naują porą“, – sako optikas-instruktorius Kęstutis Imbrasas.

K.Imbrasas priduria – į optiką po atostogų vertėtų užsukti net ir tuo atveju, jei iš pirmo žvilgsnio akiniams nieko nenutiko. Profilaktinės apžiūros metu specialistai įvertins jų būklę, jei reikės – atstatys rėmelį ir palepins akinius nemokamomis SPA procedūromis bet kurioje „Fielmann“ optikoje.

„Jūs ilsėjotės, dabar pailsės jūsų akiniai, – šypsosi K.Imbrasas. – Juos kruopščiai išplausime ultragarso vonelėje – ultragarso sukeliamų vibracijų vanduo su valikliu išplauna net giliai tarp akinių rėmelio ir lęšių esančius nešvarumus. Jei matysime poreikį, sutvarkysime deformuotus rėmelius, priveršime varžtelius, įdėsime naujas noseles. Mums rūpi kiekvienas klientas ir jo matymo kokybę, tad maksimaliai tuo pasirūpinsime.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis