Jį pasigaminti nėra sudėtinga – viskas priklauso nuo jūsų užmačių ir to, kur jį dėsite – ant stalo ar kabinsite ant sienos (durų, lango). Tik vienas dalykas svarbu: puošdami gyvomis gėlėmis, turėsite pasirūpinti ir specialiais indeliais arba kempine, kad augalai gautų drėgmės. Išlaikyti vainiką paprasčiau, jei papuošimai bus dirbtiniai.
Vainikas iš vytelių. Veikiausiai pavasarį ir atgyjančią gamtą labiausiai simbolizuoja vainikas iš medžio šakelių. Dekorui galite pasirinkti vienspalvius arba margus gėlių žiedus, dekoratyvinius (arba ne) kiaušinius.
Panaudokite kiaušinių lukštus. Kai ruošite patiekalus, kiaušinių lukštų neišmeskite – jie pasitarnaus Velykų vainikui. Arba į puseles galėsite įdėti žvakes-tabletes.
Kvepiantis vainikas. Susukite vainiką iš vytelių, papuoškite putpelių kiaušiniais, gėlių žiedais, tarkim, frezijų. Jos labai kvepia, atrodo elegantiškai.
Puoškite gamtos gėrybėmis. Jums pravers ir gilės, ir kankorėžiai, ir kaštonai, jei jų turite prisirinkę iš rudens. Nors Velykos simbolizuoja gyvybę, prisikėlimą, tačiau tiks ir džiovintos gėlės. Juk panaudosite natūralias medžiagas.
Nertas arba megztas vainikas. Rankdarbių mėgėjams tai gali pasirodyti puiki idėja, nes tokį vainiką, vis atnaujindami, galėsite išsitraukti prieš kiekvienas Velykas. Gal taptų šeimos tradicija, kaip per Kalėdas tiesti lininę močiutės staltiesę?
Kitas variantas – pasiūti vainiką, prikimšti kamšalo ir papuošti.
Dekoracija iš šieno ir žalumynų. Šienas bus tvirtas pagrindas, o jau ką į vainiką sudėsite – jūsų fantazija. Galite apvynioti dalį aksomu ir tą medžiagą dekoruoti paukštukų, triušiukų figūromis. Dailiai atrodys vainikas, puoštas eukalipto šakelėmis.
Švelnus vainikas. Jei turite naminių paukščių, galite prisirankioti plunksnų ir sukurti lengvą vainiką iš jų. Neturite? Aukokite seną pūkinę pagalvę.
Gėlių žiedų ratas. Prekybos centruose yra pirkti dirbtinių gėlių. Tad nukarpę žiedus, pasidarbavę karštais klijais galite sulipdyti įspūdingą vainiką.
Vainikas iš miskantų. Šių augalų šluotelės užkariauja namus, tad galite pamėginti iš jų susukti vainiką ir papuošti natūraliomis priemonėmis – putpelių kiaušiniais, „kačiukais“.
Popierinė dekoracija. Smagu kurti su vaikais. Iš kartono iškirpkite vainiko pagrindą, iš spalvoto popieriaus prisikarpykite figūrėlių – kiaušinio, drugelio, gėlių žiedų – ir apklijuokite jais vainiką.
Daugiau pavasario vainikų idėjų rasite žemiau:
Parengė Aušra Filipavičiūtė-Navikauskė