Ne veltui dėl dailiosios lyties atstovių kildavo mūšiai – moterys išties keitė ir keičia pasaulį.
Dykumų gėlė (Desert Flower, 2009)
Sunku patikėti išgirdus iš Somalio kilusios pasaulinio garso manekenės gyvenimo istoriją. Dykumų gėlė (taip ji šifruoja savo vardą) dar kartą įrodė, kad madų pasaulis – ne tik blizgantys žurnalų viršeliai ir aklas grožio idealų garbinimas. Ją pačią galima vadinti idealu, itin stipria asmenybe, sugebėjusia iš naujo susikurti gyvenimą.
Waris Dirie – fotomodelis, manekenė, visuomenės veikėja, rašytoja ir Jungtinių Tautų ambasadorė, kovojanti už moterų teises Afrikoje, tiksliau – už itin žiaurų mergaičių apipjaustymo ritualo, kurį pati patyrė būdama vos penkerių, uždraudimą. Apie tai, ką jai teko patirti, galite pamatyti šiame filme, nors tai tėra tik dalelė to, kokių siaubingų potyrių buvo pilnas jos gyvenimas.
Frida (Frida, 2002)
Kas gi nėra girdėjęs garsiosios ir talentingosios Fridos Kahlo vardo? Filme ją įkūnija Salma Hayek, pamažėle keliaudama menininkės gyvenimo puslapiais. Savo kūryboje Frida sudėjo visą savo asmeninę tragediją.
Fridos Kahlo paveiksluose teptuko potėpiai slepia skausmo persmelktą vienatvę ir kraujuojančios širdies žaizdas. Jos gyvenimo istorija išties sukrečianti, tačiau Fridai visuomet padėjo menas, nes tik tapydama ji galėjo pabėgti nuo skaudžios gyvenimo realybės.
Coco iki Chanel (Coco Before Chanel, 2009)
Nuostabioji Audrey Tautou ir jos personažas filme bando atskleisti, kas buvo toji Coco. Tačiau ar įmanoma praverti šios paslaptingos, tvirtos ir stiprios moteris gyvenimo ir paslapčių šydą? Kuo ji gyveno, kvėpavo, ką jautė?
Taip pat skaitykite: Coco Chanel gyvenimas: mylimi vyrai ir širdį draskanti kančia
Šiandien visi žino, kas yra maža juoda suknelė, cituoja garsiąją mados ikoną, tačiau Gabrielle Bonheur Chanel (Coco Chanel), savo unikalumu visiems laikams įėjusi į mados istoriją, buvo ne tik išskirtinė kūrėja, asmenybė, bet ir itin dramatiško, kupino aistros ir praradimų likimo moteris.
Erina Brokovič (Erin Brockowitch, 2000)
Pirmiausia reikia pasakyti, kad šis filmas sukurtas remiantis tikra istorija. Trijų vaikų mama, likusi viena, pradeda dirbti pas teisininką. Į rankas jai papuola byla, kuri sukelia nemenką moters susidomėjimą. Ar gali būti, kad gigantiška kompanija nuodija vandenį, kurį gerdami žmonės vėliau suserga?
Pasirodo, tai iš tikrųjų tiesa, kuri buvo vainikuota teisme šios tvirtos ir stiprios moters, Erinos Brokovič, dėka. Filme ją vaidina žaviosios šypsenos savininkė Julia Roberts, už šį vaidmenį gavusi Oskaro apdovanojimą.
Geišos išpažintis (Memoirs of a Geisha, 2005)
Šis filmas pastatytas pagal Arthuro Goldeno romaną. Jau vaikystėje mažoji Čijo išgyveno tikrą dramą – buvo parduota kartu su seserimi. Kaip jos gyvenimas pasikeis tapus geiša? Ką gražioji moteris supras apie meilę, konkurenciją, pasaulį, ją supančias kitas geišas? Jautri, romantiška drama, tiesa, su laiminga pabaiga. Juk visi jos nusipelno, ar ne?
Tarnaitė (The Help, 2011)
Daili raudonplaukė Skiter baigia universitetą ir svajoja tapti rašytoja arba žurnaliste. Jos dėmesį patraukia žiaurus elgesys su juodaodžiais, kurie turi važinėti skirtingais autobusais ir net eiti į atskirus tualetus nei baltieji...
Skiter nusprendžia užrašyti tarnaičių gyvenimo istorijas, ką jos išgyveno augindamos savo šeimininkų vaikus, klausydamosis pašaipų, įžeidimų, nepagrįstų kaltinimų, ką jautė būdamos visiškos bejėgės... Skaudi, tačiau tuo pačiu šilta ir jautri istorija, sulaukia visuotinio susidomėjimo, tik kaip tai atsigręš pačiai Skiter ir savo gyvenimą jai patikėjusioms moterims?
Meilutė (Precious, 2009)
Sukrečianti istorija, kurioje siaubo daugiau negu šviesių akimirkų. Klarisa (Meilutė), kuriai tik 17, jau laukiasi antrojo vaiko. Abu jie – nuo ją prievartavusio tėvo, kuris serga AIDS. Kur dar visai pamišusi motina, ujanti savo dukrą lyg šunį, nutukimas, žiaurios patyčios... Atrodo, kad gyvenimas jau savaime primena pragarą. Ar pavyks Meilutei savo gyvenime atrasti šviesos spindulėlį?
Mergina, verta milijono (Million Dollar Baby, 2004)
Nuostabus Hilary Swank vaidmuo – ji įkūnija jauną moterį, norinčią tapti profesionalia boksininke. Daug metų ji dirba padavėja, bandydama finansiškai pagelbėti savo šeimai, tačiau svajonėse ji mato kur kas daugiau, nei turi dabar.
Mergina paprašo, kad jai padėtų treniruotis žmogus (akt. Clintas Eastwoodas), kuris nė nenori to daryti, tačiau būsima boksininkė jį įkalba, ir čia prasideda istorija. Apie tai, kas buvo prarasta, ką galima išmokti ir ko galima pasiekti. Paskui svajonę sekti ar likti jai tūnoti jūsų mintyse? Nuspręsite patys.
Evita (Evita, 1996)
Šis filmas apie moterį, kuri amžiams įėjo į Argentinos istoriją. Moterį, kuri pakilo lyg feniksas iš pelenų, palikusi skurdą, tačiau niekada nepamiršusi, ką tai reiškia.
Tapusi pirmąja šalies ponia, vadinta ir šventąja, ir prostitute, ji sklandžiai įsisuka į visuomeninį ir socialinį Argentinos gyvenimą. Gaila, kad likimas jai nebuvo mielaširdingas. Evita Peron mirė nuo vėžio labai jauna – sulaukusi vos 33-ejų metų, tačiau žmonės ją garbina iki šiol.
Amelija (Amelia, 2009)
Kai Amelia Mary Earhart (1897–1937) pirmą kartą išvydo lėktuvą, ji tikrai nebuvo sužavėta. Tik vėliau, apsilankiusi lakūnų kaskadininkų pasirodyme, Amelia iš tiesų susidomėjo aviacija. O dabar jos vardas žinomas visame pasaulyje... Kokia buvo šios moters gyvenimo istorija, ką ji mylėjo, kuo kvėpavo? Ko jau ko, bet atsidavimo ir drąsos jai nestigo.
Savo veržlią prigimtį Amelia atskleidė ir paskutiniame savo vyrui rašytame laiške nelaimės atveju: „Prašau, suprask, aš žinau, kokie pavojai manęs laukia, tačiau man būtinai reikia įvykdyti šią kelionę. Moterys privalo išbandyti dalykus, kuriuos yra įvykdę vyrai. Ir net jei jie joms nepavyksta, tai turi tapti iššūkiu kitoms.“ Filme „Amelija“ ją įkūnija garsioji Oskarų savininkė Hilary Swank.
Vėjo nublokšti (Gone with the Wind, 1939 m.)
Šis filmas, laimėjęs 8 Oskarus, sukurtas pagal vienintelę Margaret Mitchell novelę, kurią greičiausiai bent jau girdėjo kiekvienas. Pagrindinė filmo veikėja, Scarlett O’Hara – stipri, tvirta, tačiau be galo emocinga ir moteriška.
Ji myli vieną vyrą, tačiau išteka už kito, kad sukeltų pirmajam pavydą. Nuolatinis Scarlett širdies virpintojas – sarkastiškasis Rhetas Butleris. Meilė, karas, neapykanta, vargas ir tvirtybė, deganti Scarlett O’Haros širdyje, negali palikti abejingų.
Geležinė ledi (The Iron Lady, 2011)
Margaret Thatcher – tai moteris, kuri buvo pirmoji Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė. Ilgiau nei bet kuris kitas vyras. Ją vadino „geležine ledi“, ir ji tikrai buvo verta šių žodžių.
Filme, kurį M. Thatcher artimieji vadino nepagarbiu, politikę įkūnija tikra virtuozė Meryl Streep, pasakojanti garsiosios moters gyvenimo istoriją. Patyrusi insultą, teigiama, kenčianti nuo senatvinės silpnaprotystės, Margaret Thatcher pasaulį paliko būdama 87-erių metų.