Tačiau prietarų, kurie susiję su gražiausia dviejų žmonių meilės švente, yra daug daugiau. Ar verta į juos kreipti dėmesį? O gal atvirkščiai – prietarai neverti nė sudilusio skatiko? Kviečiame pasmalsauti!
- Pasakojama, kad vestuvės bus sėkmingos tuomet, jeigu santuokos išvakarėse nuotaka po pagalve padės veidrodį, taip pat apsivilks išvirkščius naktinius.
- Jeigu vestuvių ryte nuotaka čiaudi arba čiaudulys užpuola jos giminaičius, tai taip pat traktuojamas kaip geras ženklas.
- Kai kur gaji tradicija vestuvių dieną nuotakai turėti kažką naujo, kažką seno, kažką skolinto ir kažką mėlyno.
- Vestuvių rytą lyja? Nieko tokio – tai reiškia, kad jūsų šeimoje netrūks pinigų.
- Ašaros tą dieną taip pat tikras gėris – reiškia, kad būsite laiminga šeiminiame gyvenime.
- Vestuvių dieną rankų nepuoškite jokiais papuošalais! Tinka tik vestuvinis žiedas ir nieko daugiau. Geriausiu atveju – sužadėtuvių papuošalas.
- Nepatariama vestuvinės suknelės parduoti – jeigu turite galimybę verčiau išsaugokite ją. Galbūt suknelė taps šeimos relikvija?
- Leiskite sau sudaužyti taurę! Išgerkite namuose gėrimo iš taurės ir trenkite ją į žemę! Sakoma, kad tai neša laimę šeimai ir namams. Na, o kai jau grįžtate iš vestuvių į namus, meskite žemėn lėkštę. Taip išvengsite pykčių, barnių ir konfliktų.
- Kodėl nuotaka meta savo puokštę? Visų pirma, ji taip dalijasi savo laime su kitais, ir ta laimė sugrįžta dviguba jėga. Pagavusi puokštę mergina, tikėtina, artimiausiu metu taip pat ištekės. Tačiau yra ir kita medalio pusė: teigiama, kad nuotaka, paleidusi savo puokštę iš rankų, paleidžia ir savo laimę... Kuo tikėti? Belieka pasikliauti savo širdimi.
- Nuotakai nepatariama rodytis su suknele savo išrinktajam iki vestuvių ceremonijos, taip pat leisti kam nors kitam apsivilkti savo apdarą, leisti pasimatuoti žiedą. Taip jūs užkertate sau kelią į laimę, darnius ir harmoningus santykius.
- Blogas ženklas pakeliui į vestuves grįžti namo. Sakoma, kad jei santuoka ir įvyks, tai ji ilgai nesitęs.
- Prie stalo tarp jaunųjų neturėtų niekas įsiterpti ar užimti jų vietų. Tai gali reikšti, kad santuoka laikui bėgant subyrės.
- Nuotaka ir jaunikis turi saugoti savo vestuvinius atributus ir žiūrėti, kad jie niekur nedingtų, nepasimestų. Kitaip gresia prarasti ir savo laimę.
Pasakojama, kad nuotaka ir jaunikis neturėtų fotografuotis atskirai. Esą tuomet ir gyvenime jų keliai išsiskirs.
- Jaunavedžiai šeimos namų slenksčio neturi peržengti atskirai. Jaunikis tegu įneša nuotaką ant rankų, kad gyvenime viskas klotųsi it sviestu patepta, o santykiai dvelktų harmonija, darna ir bendrumu.
- Įdomus ir kitas prietaras: pasakojama, kad nuotaka ir jaunikis neturėtų fotografuotis atskirai. Esą tuomet ir gyvenime jų keliai išsiskirs.
- Vyras ir žmona tenevalgo iš tos pačios lėkštės ar vienu šaukštu. Sakoma, kad taip jie bus vienas kitu nepatenkinti ir nelaimingi.
- Tuoktis sausį – greitai išsiskirs keliai; vasarį – gyvensite meilėje ir santarvėje; kovą – likimas nublokš į svetimus namus ar šalį; balandį – laimė netruks ilgai; gegužę – laukia neištikimybė; birželį – gyvenimas bus lyg medaus mėnuo; liepą – laukia permainingi santykiai; rugpjūtį – stipri meilė ir tvirta draugystė; rugsėjį – gyvensite tyliai ir ramiai; spalį – laukia sunkus gyvenimas; lapkritį – turtinga ateitis; gruodį – meilė kiekvienais metais vis stiprės.