Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 07 09

Vidurvasario darbai sode ir darže

Po darbais gausios vasaros pradžios į sodus pagaliau atėjo šiek tiek atokvėpio, kai darbų tempas sulėtėjo ir jau galima pasidžiaugti pirmuoju gausiu derliumi. Liepą užauga ankstyvosios bulvės, šiltnamiuose – agurkai ir pomidorai, lyg pašėlusios ima nokti ir uogos: avietės, serbentai, agrastai.
Sodo ir daržo reikmenys.
Sodo ir daržo reikmenys. / Fotolia nuotr.

Kaip padėti augalams augti, rūpintis jais po derliaus nuėmimo ir puoselėti gražią veją, pataria bendrovės „Litagros prekyba“ agronomas-konsultantas Algimantas Staranevičius.

Augalų priežiūra po uogų nuskynimo

Po derliaus nuėmimo svarbu pasirūpinti derlių davusiais vaiskrūmiais. Išpjovę derėjusius aviečių ūglius, paskatinsite naujų augimą ir sunaikinsite daug kenkėjų bei ligų sukelėjų. Nuskynus serbentus ir agrastus ligų profilaktikai rekomenduojama panaudoti ekologinėje žemdirbystėje tinkamą preparatą „Champion“, kuris apsaugo nuo grybinių ligų.

Taip pat skaitykite: 5 priežastys, kodėl moterys priauga svorio santuokoje. Savipagalbos planas

Jei matote, kad daug braškių lapų pasiligojo, yra užpulti erkučių ar kitų kenkėjų, drąsiai šienaukite ir naikinkite juos ugnimi, nes iki vasaros pabaigos dar spės pasirodyti nauji bei sveiki lapeliai.

Ypatingo rūpesčio reikalauja braškių lysvės. Po derliaus nuėmimo įvertinkite braškių lapų būklę: jei matote, kad daug jų pasiligojo, yra užpulti erkučių ar kitų kenkėjų, drąsiai šienaukite ir naikinkite juos ugnimi, nes iki vasaros pabaigos dar spės pasirodyti nauji bei sveiki lapeliai.

Jei braškynas atrodo pakankamai sveikas ar tik vos užpultas kenkėjų, šiuos augalus pakaks nupurkšti preparatu „Topas“ nuo grybinių ligų. Žinoma, nepamirškite pašalinti nereikalingus braškių „ūsus“.

Tęsiasi kova su vabalais

Birželį pasirodę žymieji bulvių kenkėjai kolorado vabalai gali niekur nesitraukti ir liepą. Jeigu ši problema niokoja jūsų bulves, pasitelkite augalų apsaugos priemones „Decis Mega“ ar „Mavrik“.

Nors ši vasara nepalanki bulvių maro plitimui, vis tiek tenka girdėti, kad kai kur šis susirgimas plinta. Jei ant bulvių žaliosios dalies matote tamsiai pilkas arba rudas dėmes, žinokite, kad tai jau gerokai pažengęs bulvių maras, todėl augalus būtina purkšti priemonėmis „Gloria“ arba „Revus“.

Žinoma, rūpintis apsauga yra lengviau nei vėliau gydyti ligą, todėl maras jūsų bulvių turėtų neužpulti, jei jas profilaktiškai purkšite „Champion“ arba „Infinito“.

Svarbu, kad netrūktų mikroelementų

Liepos pradžioje kompleksinėmis trąšomis rekomenduojama tręšti kopūstus, žiedinius kopūstus, brokolius taip pat morkas ir burokėlius. Kopūstinių daržovių tręšimui rinkitės trąšas „Agroleaf Power“ daržovėms, o morkoms ir burokėliams tiks „Nutrivant Plus“, skirtas šakniavaisiams.

Fotolia nuotr./Burokėliai
Fotolia nuotr./Burokėliai

Taip pat skaitykite: Daržovių sultys: kokių ir kiek gerti, kad pagerėtų išvaizda ir sveikata

Kadangi ši vasara sausa, rekomenduojama tręšti purškiant augalus per lapus. Be abejo, tai daryti reikia pavakary, kuomet kaitra nebeplieskia“, – pataria agronomas.  

Vidurvasarį svarbu mikroelementais pastiprinti šiltnamio daržoves, agurkus ir pomidorus. Pastarųjų tręšimui rekomenduojamos ekologiškos trąšos „HUMI dyk“, o atsparumą ligoms galima padidinti augalinės kilmės priemone „Mimoten“.

Baigus skinti braškes, rekomenduojama jas patręšti „Florovit“ linijos trąšomis, kurios skirtos braškėms ir žemuogėms. Taip geriau jas paruošite žiemojimui ir kitąmet galėsite tikėtis gausesnio derliaus.

Vejos priežiūra vidurvasarį

Ši vasara sausa, tačiau veją džiovina ne vien vandens trūkumas. Dažnai dėl mikroelementų trūkumo žolė tampa blyškios spalvos, pradeda džiūti. Norint to išvengti, rekomenduojama į pagalbą pasitelkti kompleksines trąšas vejai „Floravit“, o kovoje prieš veją gadinančias piktžoles galima panaudoti augalų apsaugos priemones „Banvel 4S“, „MCPA Nufarm“ ir „Starane“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos