Kad ir kokie šie gyviai yra nesimpatiški, neseniai mokslininkai atliko nemažai tyrimų ir priėjo prie išvados, jog realiame gyvenime vorų patinėliai padeda gydyti berniukus, sergančius Diušeno raumenų distrofija. Iki šiol šiai ligai, pažeidžiančiai raumenis, dar nebuvo rastas joks veiksmingas gydymo būdas.
Manoma, kad tarantulo nuoduose aptiktas baltymas padės gydyti raumenų distrofiją ir sustabdyti raumenų ląstelių irimą. Dabar mokslininkai kuria preparatą šio baltymo pagrindu. Nors jo negalima pavadinti panacėja, teigiama, kad naujieji vaistai padės gerokai pailginti ir palengvinti sergančiųjų gyvenimą.
Vorų nuodus tyrinėja ir Australijos mokslininkai, kurie jais gydo krūties vėžį. Vienų pavojingiausių tarantulų ir Sidnėjaus vorų nuodai buvo pavadinti potencialiomis priešvėžinėmis priemonėmis. Atskyrę tam tikras nuodų molekules ir patalpinę jas su vėžinėmis ląstelėmis, mokslininkai tyrė vykstančias reakcijas. Paaiškėjo, kad vorų nuodai ne tik stabdo vėžio vystymąsi, bet ir visiškai iš organizmo pašalina vėžines ląsteles.
Taigi į vorus derėtų žvelgti pagarbiau: jie atneša ne tik laimę, bet ir sveikatą.