Svarbu tinkamas ekspozicijos ryškumas
Norint nuotraukoje užfiksuoti žiemos grožį, vaizdas turi būti aukštos kokybės, ryškus ir kuo tiksliau atvaizduoti fotografuojamo peizažo, objekto ar žmogaus detales. Šie aspektai didele dalimi priklauso nuo kameros parametrų ir tinkamo fotografavimo režimo, pozicijos, apšvietimo ir kompozicijos pasirinkimo.
Pavyzdžiui, fotografuojant žiemiškoje aplinkoje, kurioje vyrauja balta spalva, išmaniųjų telefonų kameros paprastai automatiškai mėgina kompensuoti ryškios baltos spalvos perteklių ją prislopindamos. Kartais tai gali išties padėti išryškinti į kompoziciją patenkančius objektus ar žmones, tačiau dėl tokio automatinio koregavimo sniegas nuotraukose neretai praranda sodrią spalvą, tampa pilkšvas. Siekiant to išvengti prieš darant nuotrauką verta rankiniu būdu pakoreguoti ekspozicijos ryškumą, kurį daugelyje šiuolaikinių telefonų galima keisti.
Tobulai žiemos asmenukei – dirbtinio intelekto pagalba
Daugelis nepraleidžia progos pasidaryti portretą baltos žiemos fone, tačiau rezultatas ne visuomet būna džiuginantis. Dėl to kaltas gali būti apšvietimo trūkumas ar netgi ant kameros lęšio nutūpusi snaigė. Pastarąją problemą, be abejo, nesunku išspręsti ir nuotrauką pakartoti, tačiau, jei kameros galimybės yra ribotos, kitos kliūtys gali sutrukdyti pasiekti norimą rezultatą ir džiaugtis gražia asmenuke. Tiesa, pažangiausios telefonų kameros gali pagelbėti ir šioje srityje.
„Nesenai pristatytuose „Galaxy S21“ serijos modeliuose padaryti akį traukiančią asmenukę padeda dirbtinis intelektas, kuris, atlikdamas 3D gylio analizę, leidžia užfiksuoti natūralų ir tikslų veido atvaizdą, geriau išskirti jį iš aplinkos. Be to, dirbtinis intelektas taip pat leidžia itin preciziškai pritaikyti norimus efektus, pakoreguoti nuotraukos ryškumą ar kontrastą“ – tikina „Samsung“ produktų ekspertė Brigita Barkauskienė.
Verta nepamiršti pagrindinių kompozicijos principų
Užfiksuoti ypatingą žiemos akimirką gali padėti ne tik pažangios kameros funkcijos, bet ir gera nuotraukos kompozicija. Turbūt daugeliui yra pažįstamas tas jausmas, kuomet realybėje matomas vaizdas atima žadą, tačiau nuotraukoje viso grožio perteikti nepavyksta, o apsnigtos medžių šakos ir pusnys atrodo ne itin išraiškingai. Tikėtina, kad puikaus kadro užfiksuoti nesigauna būtent dėl prastos jo kompozicijos.
Norint užfiksuoti akį džiuginantį žiemišką peizažą, visų pirma, patartina ieškoti kontrastų. Nieko nuostabaus, kad fotografuojant sniego senį balto sniego fone pagrindinis nuotraukos akcentas „pasimes“. Siekiant to išvengti nuotraukai reikėtų paieškoti tokio objekto, kurį baltas sniego fonas tarytum įrėmintų. Tai gali būti įdomios formos medžio kamienas ar šaka, senas medinis namas su sniego kepure ar pusnyje žaidžiantis augintinis.
Užfiksuoti tinkamą momentą padeda išmanūs sprendimai
Turbūt vienas populiariausių žiemos fotografijos „žanrų“ yra į orą metamo ar nuo šakos beriamo sniego įamžinimas. Norint užfiksuoti tokią nuotrauką gali kilti ne viena problema – fotografavimo mygtukas paspaudžiamas per vėlai arba per anksti, krentantis sniegas susilieja ar uždengia fotografuojamo žmogaus veidą. Į pagalbą tokiu atveju gali atskubėti išmaniosios technologijos.
„Užfiksuoti nuotraukas, kuriose norima pavaizduoti greitą judesį gali būti išties sudėtinga. Naujuosiuose „Galaxy S21“ serijos telefonuose esanti „Cinematic 8K Snap“ kameros parinktis leidžia iš nufilmuoto vaizdo įrašo išsirinkti bet kurį momentą ir paversti jį aukštos raiškos nuotrauka. Tokiu būdu užtikrinama, kad reikiama nuotrauka nuguls jūsų telefono atmintyje, o to paties veiksmo nereikės kartoti daugybę kartų“, – pasakoja B. Barkauskienė.
Įamžintos žiemos akimirkos gali suteikti išties puikių prisiminimų, kurie įkvepia ir leidžia bet kada pajusti šaltojo sezono dvasią. Tokio gausaus sniego Lietuvoje sulaukiame retai, todėl dabar yra puiki proga išeiti į lauką ir, laikantis visų karantino reikalavimų, paieškoti išskirtinių žiemiškų kadrų.