Vakarietiškas diplomas. Koks jo svoris?
Ar Vakaruose įgytas diplomas – vien formalus kelią į sėkmę praskinantis dokumentas? Ar pastangos, kuriomis jo buvo siekiama, greitai kompensuojamos svariais dividendais? O gal Jeilio, Harvardo, Kembridžo Oksfordo ar Sorbonos universitetai paverčia absolventus pasaulio nugalėtojais? Apie tai padiskutuoti „Laimos“ klube“ susirinko du mokslų daktarai: ekonomistas, Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas ir biochemikė Lina Jakutytė-Giraitienė, taip pat – politikos mokslų magistrė Elina Chodzkaitė ir kino prodiuseris Paulius Juočeris. Ar studijos Vakarų universitetuose pakeitė jų gyvenimą?
Po to nieko nebebijau
Aktorė Agnė Grudytė daro tarptautinę karjerą. Ji, neseniai grįžusi iš Bulgarijos, kur buvo kino festivalio žiuri narė, dabar laukia dviejų didelių premjerų: kultinio ukrainiečių serialo „Kvapų detektyvas“ ir rusų blokbasterio „Ekipažas“. Ir tai – ne vien asmeninė sėkmė: faktas, kad dvi kariaujančios šalys dirba su lietuvaite, leidžia kiek optimistiškiau galvoti apie ateitį.
„Nežinau, kaip yra: ar pati pritraukiu vaidmenis, ar jie mane suranda, kad iš jų ko nors išmokčiau, – pokalbyje tête-à-tête sako aktorė. – Tarkim, pilotė visiškai pakeitė mano požiūrį į santykius su vyrais. Supratau, kad nereikia eiti į pasaulį kaip į mūšio lauką, įrodinėti, kad viską galime, esame stiprios. Kam konkuruoti su partneriu? Kam bėgti nuo savęs? Mes – švelnios būtybės.“
Kur keliausime
Visi mes važiuojame ten, kur norime, ir turime savo atostogų garderobą. Bet kartais visai smagu pašnipinėti, kur traukia ir ką krauna į lagaminus kiti. Jūsų dėmesiui – trys stilingos keliautojos ir jų pasirinktos šios vasaros kryptys: Kroatija, Berlynas, Pietų Korėja.
TAIP PAT SKAITYKITE: Vasaros dovana moterims – naujas žurnalas „LAIMA Velvet“
Romantiški pasimatymai: antras dublis
Sakoma, mokytis niekada ne vėlu. „Kaip ir vaikščioti į pasimatymus“, – galėtume pridurti. Tik ar visos žinotume, kaip pradėti naujus santykius jau turint skaudžios šeimyninės patirties? Ir ar skyrybos neatima noro vėl nerti į rizikingas pažintis arba taip, kaip gilioje jaunystėje, žavėtis romantika? Trys žinomos moterys – stilistė Eglė Mickevičienė, žurnalistė Ugnė Siparienė ir grupės „Man-go“ lyderė Rima Malašičevė – sutiko pasidalyti savo patirtimi ir abejonėmis.
30 gerų įpročių
Įpročiai, kaip žinia, gali būti naudingi ir žalingi. Tiesą sakant, visas gyvenimas – įvairių įpročių visuma, kuri lemia jo kokybę ir didele dalimi sveikatos būklę. „Laimos“ rubrikoje „Sveiko gyvenimo klubas“ rasite patarimų, kas, jei tik taptų įpročiu, padėtų jaustis geriau ir fiziškai, ir psichologiškai.
30 patarimų, kurie gerina gyvenimą ir sveikatą, pateikiame remdamiesi ekspertų nuomone ir mokslinių tyrimų rezultatais.
Įpročių tyrinėtojų teigimu, klaidinga galvoti, jog mūsų gyvenimas susideda iš apmąstytų sprendimų, kuriuos įkūnijame tam tikrais veiksmais. Iš tiesų žmogaus elgesyje labai daug automatizmo, kurio šaltinis – susiformavę įpročiai. Už dalį jų galime „padėkoti“ ir visagalei reklamai – dėl šios priežasties (ne tik dėl piniginės tuštėjimo ir daiktų kaupimosi namuose) turime blaiviai vertinti gamintojų, prekybininkų, paslaugų teikėjų siūlymus. Šiuos 30 patarimų, kurie gerina gyvenimą ir sveikatą, pateikiame remdamiesi ekspertų nuomone ir mokslinių tyrimų rezultatais.
Kviečiame pavartyti keletą naujojo žurnalo numerio puslapių!